Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu na ...
2019-06-11, 12:45 Autor: Marek Świercz

Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień

Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień
- W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata nad nim a potem absolutorium - mówiła w Loży Radiowej Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Opolskiego. Dodajmy, że a absolutoryjna sesja ma się odbyć we wtorek 18 czerwca.
Nasz gość mówi, że ustawodawca zobowiązał samorządy, by w tym roku po raz pierwszy przygotowały zbiorczą informację na temat tego, co działo się w regionie w minionym roku. Ale ponieważ jest to pierwszy taki dokument, samorządy zwykle sięgają głębiej w przeszłość i na potrzeby raportu sprawdzają także, jak udało się zrealizować zaplanowane wcześniej strategiczne cele.

- To jest bardzo dobre rozwiązanie, bo pozwala nam się zorientować, co się w minionym roku udało, a co nie - mówi Nakonieczny. - Zapewne na własne potrzeby urzędnicy już wcześniej przygotowywali takie raporty na potrzeby swoje i przełożonych, ale nie były one upubliczniane. Ten raport i wszystkie następne będą powszechnie dostępne i może się z nimi zapoznać każdy, może też zgłosić swoje uwagi i wziąć udział w debacie nad raportem, o ile zbierze dostateczną liczbę podpisów.

Zdaniem naszego gościa, raport przygotowany przez urząd marszałkowski jest technicznie klarowny i daje czytelny obraz kondycji regionu.

- Ale jak oceniamy tę kondycję, to już inna sprawa - ocenia. - W raporcie wszystko wygląda bardzo ładnie, mam jednak wrażenie, że rozwój gospodarczy Opolszczyzny, choć oczywiście cieszy, jest raczej zasługą sytuacji gospodarczej w kraju niż działań marszałka i jego służb.

Szefowa klubu radnych PiS zwróciła uwagę na to, że budżet samorządu województwa będzie topniał i za rok będzie na poziomie miasta wielkości Nysy.

- Naprawdę nie wieje optymizmem - ocenia nasz gość.

Zobacz także

2019-06-18, godz. 13:59 Kpt Piotr Płuciennik o historii i święcie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej - Logistycy przyjeżdżają pierwsi i wyjeżdżają ostatni - mówił w Loży Radiowej kpt Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, która w ... » więcej 2019-06-18, godz. 09:19 Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świst ... - Był czas, gdy cenzurowano wszystko, praktycznie każdy kawałek papieru, z fakturami włącznie. Nawet szkolne akademie mogły być realizowane tylko według wcześ ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:24 Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie - 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się pona ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:18 Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość - Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »