Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego…
2019-06-11, 12:45 Autor: Marek Świercz

Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień

Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień
- W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata nad nim a potem absolutorium - mówiła w Loży Radiowej Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Opolskiego. Dodajmy, że a absolutoryjna sesja ma się odbyć we wtorek 18 czerwca.
Nasz gość mówi, że ustawodawca zobowiązał samorządy, by w tym roku po raz pierwszy przygotowały zbiorczą informację na temat tego, co działo się w regionie w minionym roku. Ale ponieważ jest to pierwszy taki dokument, samorządy zwykle sięgają głębiej w przeszłość i na potrzeby raportu sprawdzają także, jak udało się zrealizować zaplanowane wcześniej strategiczne cele.

- To jest bardzo dobre rozwiązanie, bo pozwala nam się zorientować, co się w minionym roku udało, a co nie - mówi Nakonieczny. - Zapewne na własne potrzeby urzędnicy już wcześniej przygotowywali takie raporty na potrzeby swoje i przełożonych, ale nie były one upubliczniane. Ten raport i wszystkie następne będą powszechnie dostępne i może się z nimi zapoznać każdy, może też zgłosić swoje uwagi i wziąć udział w debacie nad raportem, o ile zbierze dostateczną liczbę podpisów.

Zdaniem naszego gościa, raport przygotowany przez urząd marszałkowski jest technicznie klarowny i daje czytelny obraz kondycji regionu.

- Ale jak oceniamy tę kondycję, to już inna sprawa - ocenia. - W raporcie wszystko wygląda bardzo ładnie, mam jednak wrażenie, że rozwój gospodarczy Opolszczyzny, choć oczywiście cieszy, jest raczej zasługą sytuacji gospodarczej w kraju niż działań marszałka i jego służb.

Szefowa klubu radnych PiS zwróciła uwagę na to, że budżet samorządu województwa będzie topniał i za rok będzie na poziomie miasta wielkości Nysy.

- Naprawdę nie wieje optymizmem - ocenia nasz gość.

Zobacz także

2020-06-03, godz. 13:26 Jarosław Kielar o wyborach, stratach budżetu gminy z powodu pandemii, inwestycjach - Problemy są nadal i nie ma co tego ukrywać, bo wszystko dzieje się zbyt szybko – powiedział Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka odpowiadając na pytanie o stosunek… » więcej 2020-06-02, godz. 09:48 Iwona Sobania o zadłużeniu Byczyny, perspektywach rozwoju gminy - Nikt nie chciał się podjąć trudu wyprowadzenia gminy z tej trudnej sytuacji – zastrzegła Iwona Sobania, burmistrz Byczyny, tłumacząc fakt zabiegania o to trudne… » więcej 2020-06-02, godz. 09:43 Jolanta Moroń-Świerszcz o trudnych chwilach w DPS-ie w Jakubowicach - Horror zaczął się 19 kwietnia, kiedy ogłoszono kwarantannę - mówiła dr Jolanta Moroń- Świerszcz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach, która w Loży… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta - Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kost… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego - Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Violetta Porowska o inwestycjach w Nysie, braku merytorycznych argumentów opozycji w kampanii wyborczej - Prawdą jest, że złożymy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiego zaproszenie na otwarcie ronda imienia jego brata w Nysie – potwierdziła Violetta Porowska, posłanka… » więcej 2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-29, godz. 11:24 Przemysław Malinowski o planach rozwoju nyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i nowej kadencji na stanowisku rek… – To duży kredyt zaufania jakim obdarzyło mnie środowisko akademickie, cieszy mnie to i nastraja pozytywnie na rzecz dalszej ciężkiej pracy- mówił w Loży Radiowej… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »