Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampan ...
2019-06-10, 13:05 Autor: Marek Świercz

Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość

Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość
- Jestem bardzo zadowolony ze swoje wyniku, dostałem ponad 11 tysięcy głosów, czyli zwielokrotniłem swój wynik z wyborów parlamentarnych - mówił w Loży Radiowej Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz '15, który walczył bezskutecznie o mandat europosła. - W kampanii odwiedziłem wszystkie miasta powiatowe i te spotkania z ludźmi, do których podchodziłem ze swoimi ulotkami, są dla mnie najcenniejszym wspomnieniem. Bo spotykałem się z ogromną sympatią mieszkańców naszego regionu - dodał.
Grabowski stwierdził, że teraz formacja Kukiz '15 musi wyciągnąć wnioski z wyborczego wyniku.

- Te 3,7 procent to jednak był kubeł zimnej wody - przyznał. - Teraz musimy spokojnie pomyśleć, co dalej. Te wybory pokazały, że duopol, przed którym od początku ostrzegaliśmy, staje się faktem. Dla mnie to nie jest prawdziwa demokracja. Powinno być w niej miejsce także dla innych ugrupowań.

Nasz gość stwierdził, że jego formacja myśli nad stworzeniem takiej koalicji, która mogłaby powalczyć w wyborach jesiennych. Przyznał, że PiS proponuje "kukizowcom" wspólny start, ale zauważył, że propozycja stworzenia wspólnych list - bez uzgodnienia wspólnych tez programowych - jest trudna do przyjęcia.

- Dla nas bardzo ważna jest instytucja wiążącego referendum. Taka procedura istnieje we Włoszech, gdzie wyborcy mogą w pewnym momencie powiedzieć "basta" i zablokować działania, które uważają za niedopuszczalne - tłumaczy.

Zapytany o kształt tej przyszłej koalicji, metaforycznie odpowiedział, że sam siebie postrzega w roli defensywnego pomocnika i po prostu czeka, jakie koalicyjne decyzje podejmie trener, czyli - Paweł Kukiz.

- Ja jestem po prostu członkiem naszej drużyny - podkreśla.

Zobacz także

2019-06-17, godz. 14:24 Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie - 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się pona ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:18 Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość - Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej 2019-06-11, godz. 14:57 Piotr Moc, prezes Radia Opole o ofercie rozgłośni w tygodniu festiwalowym i planach rozwoju w 2020 roku - To okazja do promowania Radia Opole 2 Kultura - powiedział w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc. Rozmawialiśmy o ofercie jaką przygotowała nasza roz ... » więcej 2019-06-11, godz. 12:45 Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień - W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata na ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »