Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii…
2019-06-10, 13:05 Autor: Marek Świercz

Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość

Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość
- Jestem bardzo zadowolony ze swoje wyniku, dostałem ponad 11 tysięcy głosów, czyli zwielokrotniłem swój wynik z wyborów parlamentarnych - mówił w Loży Radiowej Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz '15, który walczył bezskutecznie o mandat europosła. - W kampanii odwiedziłem wszystkie miasta powiatowe i te spotkania z ludźmi, do których podchodziłem ze swoimi ulotkami, są dla mnie najcenniejszym wspomnieniem. Bo spotykałem się z ogromną sympatią mieszkańców naszego regionu - dodał.
Grabowski stwierdził, że teraz formacja Kukiz '15 musi wyciągnąć wnioski z wyborczego wyniku.

- Te 3,7 procent to jednak był kubeł zimnej wody - przyznał. - Teraz musimy spokojnie pomyśleć, co dalej. Te wybory pokazały, że duopol, przed którym od początku ostrzegaliśmy, staje się faktem. Dla mnie to nie jest prawdziwa demokracja. Powinno być w niej miejsce także dla innych ugrupowań.

Nasz gość stwierdził, że jego formacja myśli nad stworzeniem takiej koalicji, która mogłaby powalczyć w wyborach jesiennych. Przyznał, że PiS proponuje "kukizowcom" wspólny start, ale zauważył, że propozycja stworzenia wspólnych list - bez uzgodnienia wspólnych tez programowych - jest trudna do przyjęcia.

- Dla nas bardzo ważna jest instytucja wiążącego referendum. Taka procedura istnieje we Włoszech, gdzie wyborcy mogą w pewnym momencie powiedzieć "basta" i zablokować działania, które uważają za niedopuszczalne - tłumaczy.

Zapytany o kształt tej przyszłej koalicji, metaforycznie odpowiedział, że sam siebie postrzega w roli defensywnego pomocnika i po prostu czeka, jakie koalicyjne decyzje podejmie trener, czyli - Paweł Kukiz.

- Ja jestem po prostu członkiem naszej drużyny - podkreśla.

Zobacz także

2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »