Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Naszkiewicz o objęciu mandatu posła i Dnia ...
2019-06-07, 13:42 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jerzy Naszkiewicz o objęciu mandatu posła i Dniach Chemika w Kędzierzynie-Koźlu

Jerzy Naszkiewicz o objęciu mandatu posła i Dniach Chemika w Kędzierzynie-Koźlu
- Musiałem mieć świadomość, że ten mandat będzie dany w momencie, kiedy kandydowałem - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, kierownik biura komunikacji Zakładów Azotowych w Kędzierzynie. W przyszłym tygodniu obejmie on mandat posła za Patryka Jakiego, który opuszcza sejm na rzecz Parlamentu Europejskiego.
Gość Loży Radiowej zaznaczył, że mimo, że do końca kadencji zostały 4 miesiące to ma wiele planów, które chce zrealizować.

- Wiele osób mówi, że teraz jest mniej korzystny czas na objęcie mandatu, ale postąpiłbym wbrew sobie, gdybym zrobił inaczej mimo, że jestem radnym powiatowym. Zostały mi 4 lata kadencji, a w sejmie 4 miesiące. Będę mógł w sejmie wspomóc mój rejon Głubczycki, natomiast zdaję sobie sprawę, że to bardzo krótki okres, w tym są wakacje.
Jerzy Naszkiewicz chciałby zająć się między brakiem kolei w Głubczycach. - To wielkie zaniedbanie naszych poprzedników. Doprowadzenie kolei to priorytet.

Rozmawialiśmy także o Dniach Chemika organizowanych przez Zakłady Azotowe.

- Odbędzie się gala, na której nasi pracownicy będą docenieni odznaczeniami państwowymi i naszymi branżowymi. To pracownicy, którzy przynieśli spółce dodatkowe korzyści przez swoje pomysły, działania, innowacje, które zostały na przykład wdrożone w innych zakładach naszej spółki - wyjaśnił. Takich odznaczeń będzie przyznanych około 50.

W sobotę atrakcje dla mieszkańców. Od godziny 12:00 zabawy dla dzieci z finalistami programu Mam Talent, wiele konkursów, a to wszystko przy hali widowiskowej Azoty.
Będą także niespodzianki dla dorosłych.

- Obecność na pikniku potwierdzili także skoczkowie narciarscy: Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny. Około 15:30 będzie z nimi spotkanie, a później 3 koncerty. Zagra zespół Sonbird, później Jula i gwiazda wieczoru Myslowitz.

Zakłady Azotowe w Kędzierzynie-Koźlu są nierozerwalnie z miastem. - Mieszkańcy tak się zżyli a zakład tak wrósł w miasto, że nie wyobrażają sobie, że mogłoby być inaczej. Poza tym jest jeszcze nasza drużyna siatkarska, więc zakład ma na miasto ogromny wpływ

Zobacz także

2019-06-18, godz. 13:59 Kpt Piotr Płuciennik o historii i święcie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej - Logistycy przyjeżdżają pierwsi i wyjeżdżają ostatni - mówił w Loży Radiowej kpt Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, która w ... » więcej 2019-06-18, godz. 09:19 Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świst ... - Był czas, gdy cenzurowano wszystko, praktycznie każdy kawałek papieru, z fakturami włącznie. Nawet szkolne akademie mogły być realizowane tylko według wcześ ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:24 Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie - 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się pona ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:18 Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość - Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »