Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Wiesław Miś, Robert Walczak oraz Jakub Roszuk o ...
2019-06-05, 14:13 Autor: Marek Świercz

Wiesław Miś, Robert Walczak oraz Jakub Roszuk o tym, że na Opolszczyźnie ma drugiej takiej organizacji jak PZW

Wiesław Miś, Robert Walczak oraz Jakub Roszuk o obchodach 65. urodzin Polskiego Związku Wędkarskiego na Opolszczyźnie
- Jest taka szowinistyczna teoria, która mówi, że nie ma takiej rzeczy, której by nie zrobił mężczyzna, żeby się wyrwać z domu, ale myślę, że wędkarstwa ona nie dotyczy. Tu liczy się relaks, sportowe emocje i kontakt z naturą - mówił w Loży Radiowej Wiesław Miś, prezes opolskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. Towarzyszyli mu dwaj inni członkowie władz: sekretarz Robert Walczak i dyrektor biura Jakub Roszuk.
Wędkarze odwiedzili program z okazji zaplanowanych praktycznie na cały rok obchodów 65-lecia PZW na Opolszczyźnie - organizacja ta została powołana do życia 29 marca 1954 roku. Rocznicowa gala, na której amatorzy moczenia kija zjawią się w garniturach i bez wędek, zaplanowana została na jesień, po drodze nie zabraknie jednak innych wędkarskich imprez.

Jak się okazało, wędkarskie życiorysy naszych gości zaczęły się podobnie - pierwszą rybę złowili już jako kilkulatkowie. Miś i Walczak wędkowali w rodzinnym gronie, Roszuk, który wychowywał się w gospodarstwie rybackim, wybrał się na ryby sam i złowił karpia, którego od razu zresztą wypuścił.

Ta troska o młody, nomen omen, narybek cały czas towarzyszy działaczom opolskiego PZW.

- Mamy 2 700 młodych wędkarzy - mówią nasi goście.

W sumie opolskich wędkarzy jest dziś 24,5 tysiąca (to prawdopodobnie najliczniejsza organizacja pozarządowa w regionie), do tego trzeba doliczyć około 3 tysięcy gości z ościennych regionów, którzy przyjeżdżają łowić nasze sandacze i karpie.
PZW

Zobacz także

2019-06-18, godz. 13:59 Kpt Piotr Płuciennik o historii i święcie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej - Logistycy przyjeżdżają pierwsi i wyjeżdżają ostatni - mówił w Loży Radiowej kpt Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, która w ... » więcej 2019-06-18, godz. 09:19 Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świst ... - Był czas, gdy cenzurowano wszystko, praktycznie każdy kawałek papieru, z fakturami włącznie. Nawet szkolne akademie mogły być realizowane tylko według wcześ ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:24 Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie - 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się pona ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:18 Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość - Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »