Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Rajmund Miller o opolskiej konwencji Koalicji…
2019-04-29, 16:12 Autor: Marek Świercz

EUROWYBORY Rajmund Miller o opolskiej konwencji Koalicji Europejskiej, strajku nauczycieli i finansowaniu powiatowych szpitali

Rajmund Miller o konwencji Koalicji Europejskiej, strajku nauczycieli i finansowaniu powiatowych szpitali
- Moim zdaniem, to była bardzo udana konwencja. Uważam także, że marszałek Andrzej Buła ma realne szanse na uzyskanie mandatu europosła – mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller, szybko przechodząc do zachwalania zalet opolskiego kandydata Koalicji Europejskiej. Ostatecznie, poproszony o wstrzymanie się z ostentacyjną promocją kandydata, stwierdził, że po prostu apeluje o to, by Opolanie poszli do wyborów i głosowali zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Zapytany, czemu tak trudno namówić lidera PO Grzegorza Schetynę na wywiad (Radiu Opole się nie udało), stwierdził, że nie jest to wyraz jego złej woli, ale po prostu – braku czasu.

- Trwa kampania, ma naprawdę dużo pracy – przekonywał nasz gość.

Z Millerem rozmawialiśmy także o strajku nauczycieli. Podziękował nauczycielom za determinację, ale także za to, że zawiesili strajk, żeby maturzyści mogli przystąpić do egzaminów.

- Odwiedziłem kilka szkół w Nysie, widziałem, że nauczyciele potrzebują takiej rozmowy – opowiadał. – To nieprawda, że chodzi im tylko o pieniądze, naprawdę martwili się o swoich uczniów. I w mojej ocenie są gotowi do rozmowy o przyszłości polskiej szkoły, ale muszą być traktowani poważnie przez rządzących. Powinni także godnie zarabiać. Uważam, że są na to pieniądze, rząd PiS wydaje je na cele niepotrzebne, dałoby się zaleźć w budżecie te 6 mld zł w skali roku.

Zapytany o ostatnie debaty na temat finansowania szpitali powiatowych, zarzucił reformie ministra Radziwiłła, że to ona wpędziła je w kłopoty. Jego zdaniem, likwidacja nierentownych oddziałów szpitalnych to ostateczność, bo szybka dostępność do pomocy medycznej jest jednak kluczowa.

Zobacz także

2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił w Loży… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom… » więcej 2020-07-02, godz. 11:05 WYBORY 2020: Rafał Bartek o tym jak głosowała Mniejszość Niemiecka w I turze wyborów prezydenckich - Mniejszość zapewne głosowała różnie, bo członkowie mają różne poglądy polityczne, szczególnie w sytuacji gdy nie startują kandydaci mniejszości, ale robiliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »