Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej d ...
2019-04-19, 14:11 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach

Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach
- Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy się jednak od innych partyjnych młodzieżówek. U nas nie ma przynależności partyjnych, legitymacji, wybierania przewodniczących, organizowania wieców. Jesteśmy młodzieżówką zadaniową. Skupiamy się na efekcie, a nie na spotkaniach na kawce - dodał.
Przy okazji zbierania podpisów, jak twierdzi nasz gość, zgłaszało się sporo osób do pomocy. W wyborach samorządowych zgłoszenia napływały także od tych, którzy chcieli zasiąść w komisjach wyborczych.

- Im nas więcej, tym lepiej, teraz jest kilkadziesiąt osób, gdyby było około 100 byłoby super - stwierdził. - Ja trafiłem do Kukiz'15 trochę przypadkiem. Kiedy poseł Grabowski uzyskał mandat, ja ciesząc się, że będziemy mieli posła z Brzegu, zapisałem się do ruchu. Przyciągnęła mnie idea, pomysł jednomandatowych okręgów, zmiany konstytucji. Później zostałem asystentem posła, przyszedłem na chwilę i tak się zasiedziałem, bo to już dwa lata - wyjaśniał.

Dodał, że ugrupowanie stara się dać możliwość zaistnienia młodym. Na liście do PE jest 26-latka. - 50% kandydatów to kobiety - powiedział Radosław Majgier. Skomentował także ostatnie sondaże poparcia politycznego dla Kukiz'15. - Kukiz'15 przetrwa i zaskoczy pozytywnie wszystkich, którzy uważają, że już się rozpadł - mówił. Zaznaczył także, że w najbliższych wyborach do parlamentu polskiego nie zamierza kandydować, bo uważa, że ma jeszcze za mało doświadczenia.

Zobacz także

2019-05-31, godz. 13:49 Janusz Cieszyński o Internetowym Koncie Pacjenta, e-receptach i walce z mafiami lekowymi - Internetowe Konto Pacjenta to taka cyfrowa brama do systemu ochrony zdrowia. Tam będą się sukcesywnie pojawiać kolejne informacje na temat naszego stanu zdr ... » więcej 2019-05-31, godz. 13:47 Tobiasz Gajda o słabej frekwencji młodych w wyborach do PE i tym, że młodzieżówka PO musi przed jesienią zakasać rękawy - Frekwencja w tych wyborach była bardzo dobra w skali ogólnopolskiej, ale zwróćmy uwagę, że 73% ludzi młodych nie poszło do urn i to jest dla nas najbardziej ... » więcej 2019-05-30, godz. 16:08 WSPÓLNA SPRAWA Świat nieodległej przyszłości: eksperci, roboty i masy bezrobotnych? Czy pracę odbiorą nam roboty? To realny scenariusz, ale nie oznacza to, że umrzemy z głodu, bo zautomatyzowany świat będzie się wiązał z postaniem zupełnie no ... » więcej 2019-05-30, godz. 13:05 Dr Błażej Choroś o powyborczej układance w Parlamencie Europejskim - Próba odpowiedzi na pytanie co się stało w Europie jest dość trudna. Z jednej strony te siły eurosceptyczne uległy wzmocnieniu, ale z drugie wzmocniły się s ... » więcej 2019-05-29, godz. 14:51 Katarzyna Kownacka o tym, że OCRG wciąż ma pieniądze dla opolskich przedsiębiorców - Gdy świętowaliśmy naszą 15-letnią obecność w Unii Europejskiej, mieliśmy zakontraktowanych 89 procent środków, jakie OCRG dostało w tym okresie programowani ... » więcej 2019-05-29, godz. 14:35 Piotr Piaseczny o pomyśle obowiązku głosowania i wyniku wyborów do PE - Długo byłem przeciwnikiem regulacji tego typu. Aż do momentu w którym okazało się, że rządy, które wybieramy pomimo że są większościowe w ramach ordynacji i ... » więcej 2019-05-28, godz. 14:22 Violetta Porowska o pierwszych dniach funkcjonowania Centrum Obsługi Cudzoziemców i sytuacji hydrologicznej na Opolszc ... - W 2013 roku liczba wniosków o wydanie zezwoleń na pracę dla cudzoziemców wyniosła 801, a w tym roku do 15 maja, była to już liczba 6296. A to tylko zezwolen ... » więcej 2019-05-28, godz. 11:13 Danuta Jazłowiecka o swoich dziesięciu latach w Parlamencie Europejskim i politycznych planach na przyszłość - Moje dziesięć lat w Parlamencie Europejskim mogę podsumować dwoma słowami: piękne i trudne. Pierwsza kadencja była fantastyczna, było widać, jak pozycja Pol ... » więcej 2019-05-27, godz. 14:06 Andrzej Buła o tym, że nie jest zawiedziony, mimo porażki w wyborach do PE - Miałem duży dystans do tych wyników, bo dla mnie przede wszystkim to było fizycznie niemożliwe, aby wiedzieć o 21.00, że któryś z kandydatów uzyskał konkret ... » więcej 2019-05-27, godz. 13:45 Jan Chabraszewski o tym, dlaczego prawicowa drużyna odniosła w eurowyborach tak wielki sukces - Potraktowaliśmy wybory do Parlamentu Europejskiego bardzo poważnie i wystawiliśmy w nich naszych najlepszych kandydatów. Nie celebrytów, jak robią to inne p ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »