Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, ...
2019-04-15, 14:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami

Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami
- Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii będzie toczyła się gra o fotel szefa regionu. Obecny lider struktur na Opolszczyźnie, Andrzej Buła kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zgodnie ze statutem partii, jeśli zostanie europosłem, nie może przewodzić PO w regionie.

- Scenariusze powyborcze w Platformie, to temat zastępczy. Trwa kampania do PE, potem są wybory do parlamentu polskiego. To te wydarzenia rozstrzygną, w jakiej będziemy żyć Europie i w jakiej będziemy żyć Polsce - dodał poseł Kostuś.

Gość Loży Radiowej powiedział także, że Danuta Jazłowiecka, obecna europosłanka PO, która nie ubiega się o kolejną kadencję, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę. Zamierza kandydować w wyborach do polskiego parlamentu.

Poseł Tomasz Kostuś skomentował także trwający strajk nauczycieli. Jego zdaniem minister edukacji Anna Zalewska przejdzie do historii nie jako wybitny polityk, ale osoba, która doprowadziła do tego strajku i jego konsekwencji.

- Problemy pojawiły się przez niekompetencję, nieudolność, dyletanctwo pani minister i jej pracowników. Takiego bałaganu nie było od 26 lat. Od tamtej pory były większe i mniejsze niepokoje, ale kompromis udawało się osiągnąć. Natomiast, kiedy u steru w ministerstwie stanęła pani Anna Zalewska, nieprzygotowana do funkcji zaczęła od kompletnego chaosu, jakim było likwidowanie gimnazjów - mówił gość Loży Radiowej. Zaznaczył, że nie twierdzi, że PiS nie miał prawa tej reformy przeprowadzić, ale zabrakło konsultacji z nauczycielami, rodzicami, samorządowcami. Pytany o to jak zakończyć strajk nauczycieli poseł PO stwierdził, że w proces negocjacji powinien włączyć się premier Mateusz Morawiecki, który powinien odsunąć od negocjacji Annę Zalewską i Beatę Szydło. - One są już spakowane. jedna i druga pani wybierają się do Parlamentu Europejskiego i wielokrotnie dały dowód na to, że to co mówią, nie ma potwierdzenia w faktach. Premier powinien wkroczyć jeszcze przed świętami - powiedział poseł Kostuś.
Uważa on, że należy przeprowadzić także szerszą debatę nad systemem edukacji, trzeba rozmawiać o karcie nauczyciela, pensum.

Tomasz Kostuś z Platformy Europejskiej skomentował także ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych w których wygrywa Prawo i Sprawiedliwość.

- Średnia sondaży wyborczych dla Platformy Obywatelskiej wcale nie jest taka zła, [jak ostatni sondaż CEBOS. przyp. red.] ale jest niższa niż 25 %. Wynika to z faktu, że całość działań marketingowych to działania Koalicji Europejskiej więc marka PO ginie w cieniu - stwierdził.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej 2019-04-12, godz. 13:00 Tobiasz Gajda o tym, dlaczego porzucił Nowoczesną na rzecz Platformy Obywatelskiej - To mój wybór, którego dokonałem, bo chciałem działać mocniej, bardziej intensywnie, na rzecz młodego środowiska. Dokonałem go też trochę na przekór nastrojo ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »