Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tobiasz Gajda o tym, dlaczego porzucił Nowoczesn ...
2019-04-12, 13:00 Autor: Marek Świercz

Tobiasz Gajda o tym, dlaczego porzucił Nowoczesną na rzecz Platformy Obywatelskiej

Tobiasz Gajda o tym, dlaczego porzucił Nowoczesną na rzecz Platformy Obywatelskiej
- To mój wybór, którego dokonałem, bo chciałem działać mocniej, bardziej intensywnie, na rzecz młodego środowiska. Dokonałem go też trochę na przekór nastrojom panującym w Nowoczesnej, czyli nastrojom sceptycznym wobec koalicji z Platformą Obywatelską - mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Tobiasz Gajda, do niedawna członek młodzieżówki Nowoczesnej, a od niedawna nowy lider opolskich struktur Młodych Demokratów, czyli młodzieżówki Platformy Obywatelskiej.
Nasz gość twierdzi, że chce odbudować struktury Młodych Demokratów (jest 20 członków w Opolu, gorzej jest w terenie). I nastawia się - jak przekonuje - na nową jakość.

- Chcę przyciągnąć ludzi, którzy rozumieją, że najważniejsze są kompetencje, a nie sama przynależność do tej czy innej partii. To nie mogą być ludzie, którzy myślą o działalności publicznej jako furtce do kariery - tłumaczy. - I ja sam jestem dobrym przykładem, że to działa. Skończyłem prawo, jestem doktorantem i wykładowcą akademickim. Tu żadne partyjne znajomości nie miały znaczenia.

Naszego gościa pytaliśmy także o ostatnie deklaracje Grzegorza Schetyny, który zapowiedział, niejako przejmując cześć postulatów Wiosny, legalizację związków partnerskich.

- Osobiście nie uważam, że są to jakieś umizgi do elektoratu liberalnego. To jest po prostu problem, którym od dawna trzeba się było zająć - mówi Gajda. - A Platforma Obywatelska to partia, która zawsze miała różne skrzydła, i konserwatywne, i bardziej lewicowe. Także nasza młodzieżówka jest taką swego rodzaju frakcją.

Zapytany o nadchodzące eurowybory, nasz gość stwierdził, że jest pewien, że w okręgu opolsko-dolnośląskim mandat europosła zdobędzie co najmniej dwoje kandydatów Koalicji Europejskiej: Janina Ochojska i opolski marszałek Andrzej Buła.

Zobacz także

2019-05-28, godz. 14:22 Violetta Porowska o pierwszych dniach funkcjonowania Centrum Obsługi Cudzoziemców i sytuacji hydrologicznej na Opolszc ... - W 2013 roku liczba wniosków o wydanie zezwoleń na pracę dla cudzoziemców wyniosła 801, a w tym roku do 15 maja, była to już liczba 6296. A to tylko zezwolen ... » więcej 2019-05-28, godz. 11:13 Danuta Jazłowiecka o swoich dziesięciu latach w Parlamencie Europejskim i politycznych planach na przyszłość - Moje dziesięć lat w Parlamencie Europejskim mogę podsumować dwoma słowami: piękne i trudne. Pierwsza kadencja była fantastyczna, było widać, jak pozycja Pol ... » więcej 2019-05-27, godz. 14:06 Andrzej Buła o tym, że nie jest zawiedziony, mimo porażki w wyborach do PE - Miałem duży dystans do tych wyników, bo dla mnie przede wszystkim to było fizycznie niemożliwe, aby wiedzieć o 21.00, że któryś z kandydatów uzyskał konkret ... » więcej 2019-05-27, godz. 13:45 Jan Chabraszewski o tym, dlaczego prawicowa drużyna odniosła w eurowyborach tak wielki sukces - Potraktowaliśmy wybory do Parlamentu Europejskiego bardzo poważnie i wystawiliśmy w nich naszych najlepszych kandydatów. Nie celebrytów, jak robią to inne p ... » więcej 2019-05-24, godz. 13:37 Stanisław Potoniec o bezpieczeństwie Opolszczyzny w kontekście powodzi na Śląsku i Małopolsce - Można powiedzieć, że na Opolszczyźnie jest względny spokój, pomimo dużych opadów deszczu, które wystąpiły w Republice Czeskiej. Na Śląsku i w Małopolsce był ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:40 Piotr Semka o dziennikarstwie, sytuacji politycznej i swoim zainteresowaniu śląskimi sprawami - Lubię spotkania autorskie w bibliotekach, bo przychodzą na nie ludzie, którzy na co dzień obcują z książką. Oczywiście zdarzają się także ludzie nawiedzeni, ... » więcej 2019-05-22, godz. 10:22 Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce - Gdzie Polacy szukają słońca? Ostatnio coraz częściej w Polsce. Rodzima oferta turystyczna jest coraz bogatsza i cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie b ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:28 EURODEBATA: Kandydaci do Parlamentu Europejskiego o najważniejszy problemach Unii Europejskiej. Wspólna debata Radia O ... Co osiągnęła do tej pory Unia Europejska? Jakie wyzwania czekają ją po majowych wyborach Parlamentu Europejskiego? To były główne tematy debaty kandydatów do ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:47 EUROWYBORY: Anna Zalewska o wcześniejszych wakacjach, bezpieczeństwie w szkole, stole oświatowym i kampanii wyborczej - Pan premier i ja otrzymywaliśmy telefony i prośby, żeby podjąć taką decyzję - powiedziała w Loży Radiowej Anna Zalewska, minister edukacji pytana o powody w ... » więcej 2019-05-20, godz. 10:11 Grzegorz Peczkis o filmie braci Sekielskich, powstaniach śląskich i remoncie linii kolejowej na trasie Opole-Kędzierzy ... - Mogłoby to być niepokojące gdyby nie to, że jest to alergiczna reakcja na film - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Peczkis, senator PiS. Pytaliśmy o komen ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »