Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Kłosowski o polsko-niemieckim eurosojus ...
2019-03-11, 10:54 Autor: Marek Świercz

Sławomir Kłosowski o polsko-niemieckim eurosojuszu, deklaracji LGBT oraz Acta 2

Sławomir Kłosowski o polsko-niemieckim eurosojuszu, deklaracji LGBT oraz Acta 2
- Cieszy mnie to, że następczyni Angeli Merkel w CDU opowiedziała się, w kontrze do prezydenta Francji, za powrotem do idei Europy ojczyzn, do tradycji założycieli Wspólnoty. To jest to, o co zamierzają walczyć europosłowie Prawa i Sprawiedliwości. Może doczekamy się w Brukseli sojuszu polsko-niemieckiego? - mówił w Loży Radiowej europoseł PiS Sławomir Kłosowski. - Pewnie ucieszyliby się Ryszard Galla i Rafał Bartek, ja bym się na pewno bardzo ucieszył.
Gość programu mówił o kolejnych konwencjach prawicy, na których podejmowane będą tematy związane z eurowyborami. Zaznaczył, że mocno akcentowane będą na nich tradycyjne konserwatywne wartości.

- Nasza wspólna deklaracja zawiera 12 punktów programowych, jak 12 gwiazd symbolizujących unię - stwierdził.

Kłosowski, były wiceminister edukacji, odniósł się także do sporu o tzw. warszawską deklaracje LGBT.

- To jest skandaliczna inicjatywa. Jak można seksualizować kilkuletnie dzieci? Jak można uczyć dzieci, że masturbacja jest sposobem na rozładownie stresu? To projekt firmowany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, mainstreamowego polityka Platformy Obywatelskiej. Protesty są masowe - stwierdził.

Nasz gość dodał też, że będzie stanowczo protestował przeciwko unijnym planom wprowadzenia przepisów ograniczających wolność w internecie (tzw. Acta 2).

- W mojej ocenie artyści próbują wykorzystać polityków do wprowadzenia prawa, które ma chronić ich biznesowe interesy a które w konsekwencji uderzy w zwykłych ludzi. Jeśli artyści uważają, że za mało zarabiają, są przez kogoś pokrzywdzeni, to niech dochodzą swoich praw w sądach - stwierdził europoseł PiS.

Zobacz także

2019-03-20, godz. 14:28 Adrian Czubak o miliardowych inwestycjach na Odrze i odtworzeniu odrzańskiej drogi wodnej - W 2023 Odra musi być żeglowna, bo do tego zobowiązał się prezydent, podpisując konwencję AGN. I naprawdę wszystko wskazuje na to, że tak będzie, bo do tego ... » więcej 2019-03-20, godz. 14:12 Agnieszka Ścigaj o tym, dlaczego rządzące elity nazywają reformatorów populistami i dlaczego niekoniecznie jest to obe ... - Niektórzy nazywają nas ugrupowaniem antysystemowym, ja wolę określenie ugrupowanie reformatorskie. To te partie, które rządzą unią od początku i doprowadził ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »