Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Mateusz Magdziarz o wiosennych nowościach na ant ...
2019-03-08, 14:57 Autor: Ewa Skrabacz

Mateusz Magdziarz o wiosennych nowościach na antenie TVP3 Opole

Mateusz Magdziarz o wiosennych nowościach na antenie TVP3 Opole
- Mamy dla widzów telewizji regionalnej bardzo dobrą ofertę, która zwiększyła się o dwa nowe formaty. Staramy się, by każda nasza nowa ramówka, zarówno jesienna, jak i wiosenna, zawierała coś nowego. Tym razem jest to program „#Od Zakrystii” i program „Eurowizje”, czyli format publicystyczny, który jest efektem tegorocznego kalendarza wyborczego - mówił Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole.
- W tym roku mamy wybory do Parlamentu Europejskiego, którym wciąż towarzyszy niskie zainteresowanie wyborców. W naszym nowym programie „Eurowizje” będziemy mówić o naszej obecności w Europie, ale też integralnym, stałym jego elementem będzie poradnik wyborczy, zachęcający do głosowania, do świadomego udziału w tych wyborach - wyjaśniał Mateusz Magdziarz.

- Kościół katolicki zaistniał bardzo mocno w Internecie. Program „#Od Zakrystii” wprost wynika z aktywności duchownych w tej przestrzeni i jest próbą przeniesienia wysokiej jakości dialogu, który odbywa się na poziomie mediów społecznościowych do formatu publicystyki osadzonej w zakrystii. Współgospodarzami programu są księża, będący reprezentantami trzech pokoleń: proboszcz opolskiej katedry ks. Waldemar Klinger, ks. prof. Marek Lis oraz ks. Mateusz Buczma - informował dyrektor TVP3.

- Nasza oferta skrojona jest dobrze pod kątem potrzeb, które obserwujemy wśród odbiorców. Wraca po przerwie zimowej program „Opolskie na żywo”. To godzinny program w plenerze, realizowany z zamiarem ukazania potencjału turystycznego różnych miejscowości Opolszczyzny. Dodam, że to program, który jesienią ukazywał się w paśmie ogólnopolskim TVP3, zatem skutecznie przebiliśmy się z regionalnymi treściami na antenę ogólnopolską - mówił Mateusz Magdziarz.

Zobacz także

2019-03-20, godz. 14:28 Adrian Czubak o miliardowych inwestycjach na Odrze i odtworzeniu odrzańskiej drogi wodnej - W 2023 Odra musi być żeglowna, bo do tego zobowiązał się prezydent, podpisując konwencję AGN. I naprawdę wszystko wskazuje na to, że tak będzie, bo do tego ... » więcej 2019-03-20, godz. 14:12 Agnieszka Ścigaj o tym, dlaczego rządzące elity nazywają reformatorów populistami i dlaczego niekoniecznie jest to obe ... - Niektórzy nazywają nas ugrupowaniem antysystemowym, ja wolę określenie ugrupowanie reformatorskie. To te partie, które rządzą unią od początku i doprowadził ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »