Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Tomasz Kostuś o sondażach przed wybor ...
2019-03-04, 12:13 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

EUROWYBORY Tomasz Kostuś o sondażach przed wyborami do PE,ofercie programowej Platformy Obywatelskiej dla seniorów i zapowiadanym strajku nauczycieli

Tomasz Kostuś o sondażach przed wyborami do PE,ofercie programowej Platformy Obywatelskiej dla seniorów i zapowiadanym strajku nauczycieli
- Wyniki sondaży są bardzo różne, ale prawdziwy jest trend. Wskazuje on na to, że PiS wybory do PE może przegrać. Jeszcze dwa lata temu nie było szansy na to, że jakakolwiek pracownia badań społecznych dawała notowania wyższe niż ma PiS jakiejkolwiek partii społecznej, dzisiaj się to zmieniło - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej komentując dwa ostatnie sondaże poparcia przed eurowyborami. Jeden z nich daje Koalicji Europejskiej 37,5%, a Prawu i Sprawiedliwości 36,3%. Drugi z sondaży jako zwycięzcę wskazuje PiS - 38% a KE jest na drugim miejscu z poparciem 32%.
- Skoro udało się pogodzić Gowina i Macierewicza, ziobrystów, i gowinowców, to pogodzenie ambicji politycznych i kwestii programowych w opozycji nie powinno być trudne. Przed nami ułożenie list i kwestie programowe - wyjaśnił i zaznaczył, że najważniejsze będą teraz kwestie polityki senioralnej.

Listy kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do PE będą zaprezentowane 16 marca. - Nie wiem ile będzie miejsc na liście dla Platformy Obywatelskiej, a nawet jak bym wiedział, nie podzieliłbym się tą informacją, bo rozmowy toczą się za zamkniętymi drzwiami - zaznaczył poseł Kostuś. - Chodzi o to, żeby zaprezentować listę z najlepszymi kandydatami - dodał.

- 21 marca zaprezentujemy projekty ustaw skierowanych do seniorów. Zwalniamy emerytów z jakichkolwiek podatków, oni już w swoim życiu napłacili się, powinni zostać z dodatkowych obciążeń zwolnieni. Drugą ustawą jest bon opiekuńczy, czyli wsparcie rodzin, w których jest niepełnosprawny senior wymagający opieki. Opiekunów trzeba wesprzeć, żeby mogli być aktywni zawodowo - wyjaśnił poseł Kostuś. Projekty ustaw po ich oficjalnym zaprezentowaniu trafią do laski marszałkowskiej a to, czy będą procedowane będzie zależało od marszałka sejmu.

Poseł Tomasz Kostuś skomentował także zapowiadane strajki nauczyciel. - To co się dzieje, to smutna konsekwencja tego, co wyprawiał i wyprawia PiS. Z jednej stronie słyszymy, że sytuacja ekonomiczna jest wspaniała i stać nas na kolejne programy socjalne, a z drugiej nie ma pieniędzy dla budżetówki, nauczycieli i niepełnosprawnych. Coś tu jest nie tak - uważa gość Loży Radiowej.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »