Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Beata Cyganiuk z-ca dyrektora ds. medycznych o m ...
2019-03-01, 14:33 Autor: Marek Świercz

Beata Cyganiuk z-ca dyrektora ds. medycznych o możliwej reorganizacji służby zdrowia w naszym województwie

Beata Cyganiuk o problemach samorządów dotyczących prowadzenia szpitali
- Widać światełko w tunelu, że możemy zmienić i dostosować do potrzeb pacjentów organizację służby zdrowia w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Beata Cyganiuk wicedyrektor opolskiego oddziału NFZ. - Wszyscy wykazali akces spotkania i rzeczownych rozmów na temat zmiany struktury szpitali, które funkcjonują w naszym województwie - dodała.
Doszło do spotkania samorządowców, przedstawicieli NFZ i OUW w tej sprawie. W wielu szpitalach są niedowykonania, a niewykorzystywanie w całości przeznaczonych pieniędzy na przykład endoprotezy lub leczenie zaćmy wynika z braku lekarzy, ale też z tego, że pacjenci rezerwują termin wizyty "na zapas" i na wizytę nie przychodzą, ani jej nie odwołują.

- Przeznaczyliśmy także znacznie więcej pieniędzy, żeby zmniejszyć kolejki do specjalistów. Ogłosiliśmy, że nielimitowane są pierwsze wizyty u specjalistów. Świadczeniodawcy zrealizowali 1,5% przeznaczonych środków - podkreśliła wicedyrektor oddziału NFZ.

Jeśli chodzi o reorganizację szpitali to mogłoby to nastąpić na przykład jeśli chodzi o oddziały ginekologiczno-położnicze. - Są takie oddziały, gdzie rocznie jest około 280 porodów. Planujemy usiąść ze starostami, dyrektorami placówek, wojewodą i przedstawicielem NFZ i zastanowić się co z tym zrobić - zapowiedziała dyrektor Cyganiuk.

Zobacz także

2019-04-24, godz. 14:13 Dr Krzysztof Badora o pyle znad Sahary, który przywędrował do Polski - To zjawisko jest rzadkie, ale nie jest nietypowe, dlatego, że powietrze zwrotnikowe z północnej Afryki od czasu do czasu jest zaciągane nad naszą część Euro ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:35 EUROWYBORY Arkadiusz Jasiński o tym, że politycy Porozumienia będą przypominali w Europie, kto zakładał obozy zagłady - Nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego przyjęli deklarację, że zrobią wszystko, by na arenie międzynarodowej bronić dobrego imienia Polski i zwalczać hi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:01 Dr Stanisław Niewiński o działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. W maju pierwsze spotkanie - Staramy się analizować i rozpropagowywać informacje związane z dyplomacją i sprawami międzynarodowymi – powiedział w Loży Radiowej dr Stanisław Niewiński z ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:41 Marek Witek o tym, że w pierwszym rzędzie trzeba pomóc rosnącej stale populacji opolskich Ukraińców - Gdy zastanawiałem się nad objęciem tej funkcji, myślałem, że moje główne zadania skupią się na wspieraniu tych grup, które żyją na Opolszczyźnie od dawna: M ... » więcej 2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »