Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o skrobaczkach ...
2019-02-25, 14:20 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o skrobaczkach do lusterek samochodowych, piątce Kaczyńskiego i wyborach do PE

Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o skrobaczkach do lusterek samochodowych, piątce Kaczyńskiego i wyborach do PE
- Skrobaczki w biurze poselskim są od kilku miesięcy, każdy może je wziąć w dowolnych ilościach - powiedziała w Loży Radiowej posłanka Katarzyna Czochara. Odniosła się w ten sposób do doniesień prasowych o tym, że dyrektor jednej ze szkół w powiecie prudnickim rozdała gadżety z napisem Katarzyna Czochara dzieciom z prośbą, aby przekazali je rodzicom i zaznaczyli że posłanka prosi o głos. To miało oburzyć jednego z rodziców.
- Z powodu złej widoczności w lusterkach jest bardzo dużo wypadków. Jestem wiceprzewodniczącą zespołu parlamentarnego do spraw policji. Skrobaczki do lusterek samochodowych to element dbania o bezpieczeństwo na drogach. Pani dyrektor, wzięła z mojego biura poselskiego większą liczbę tech gadżetów i w ramach profilaktyki rozdała je dzieciom. Absolutnie nie było przy tym agitacji wyborczej - zaznaczyła.

Pytana o listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego powiedziała, że nie może zdradzać szczegółów innych niż te już ujawnione, czyli kandydatów na pierwszych i na drugich miejscach. - Musimy się uzbroić w cierpliwość jeśli chodzi o reprezentację naszego województwa na liście - powiedziała Katarzyna Czochara. Odnosząc się do słów opozycji, która mówi, że obecność ministrów i wiceministrów na listach wyborczych do PE to akcja ewakuacja stwierdziła, że nie ma mowy o ewakuacji. - Pierwsze i drugie miejsca na listach zajęły nazwiska bardzo mocne. Będzie to gwarantowało mocną reprezentację w Parlamencie Europejskim i mocniejszy głos w kontekście dbania o interes Polski - podkreślała posłanka Czochara.

- Konwencja wyborcza była rewelacyjna - oceniła poseł Katarzyna Czochara. - Byłam na niej, wspaniała, rewelacyjnie przygotowana. - Atmosfera, energia, entuzjazm ludzi, którzy są dumni z tego, że biorą udział w historycznych zmianach. Czy Polskę stać na spełnienie obietnic? - Możemy cieszyć się wspaniałymi wynikami jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, możemy sobie na to pozwolić. My, rząd PiS pamiętamy to, co mówiono w ramach spotkań, czy to w biurach poselskich, czy w ramach akcji "Polska jest jedna". To wszystko co jest teraz w naszym programie, słyszeliśmy na spotkaniach - powiedział gość Loży Radiowej.
Dodała też, że przyjdzie czas na niepełnosprawnych, a nauczyciele za rządów PiS dostali podwyżki, podobnie jak służby mundurowe.

Zobacz także

2019-04-25, godz. 15:22 Ewa Florek i Anna Malczewska o 38 Międzynarodowej Wystawie Psów w Opolu. Pierwsze wystawy już w piątek - Wystawa startuje w sobotę od godziny 10.00 i potrwa do niedzieli do późnych godzin popołudniowych. Mamy 2929 zgłoszonych psów, prawie 2 tys. wystawców i są ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:51 WSPÓLNA SPRAWA: Czy Polska jest gotowa do przyjęcia euro? Polska zobowiązała się do przyjęcia euro, ale termin nie został określony. Temat wrócił jednak w debacie przed eurowyborami, prezes PiS Jarosław Kaczyński stw ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:13 Dr Krzysztof Badora o pyle znad Sahary, który przywędrował do Polski - To zjawisko jest rzadkie, ale nie jest nietypowe, dlatego, że powietrze zwrotnikowe z północnej Afryki od czasu do czasu jest zaciągane nad naszą część Euro ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:35 EUROWYBORY Arkadiusz Jasiński o tym, że politycy Porozumienia będą przypominali w Europie, kto zakładał obozy zagłady - Nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego przyjęli deklarację, że zrobią wszystko, by na arenie międzynarodowej bronić dobrego imienia Polski i zwalczać hi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:01 Dr Stanisław Niewiński o działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. W maju pierwsze spotkanie - Staramy się analizować i rozpropagowywać informacje związane z dyplomacją i sprawami międzynarodowymi – powiedział w Loży Radiowej dr Stanisław Niewiński z ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:41 Marek Witek o tym, że w pierwszym rzędzie trzeba pomóc rosnącej stale populacji opolskich Ukraińców - Gdy zastanawiałem się nad objęciem tej funkcji, myślałem, że moje główne zadania skupią się na wspieraniu tych grup, które żyją na Opolszczyźnie od dawna: M ... » więcej 2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »