Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i ...
2019-02-18, 14:59 Autor: Ewa Skrabacz

Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie

Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie
- Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ustawy antykorupcyjnej, która wzorowana jest na ustawie włoskiej, przeforsowanej właśnie przez współrządzący Włochami Ruch Pięciu Gwiazd – mówił poseł Kukiz’15, Paweł Grabowski.
- Tworzymy koalicję faktycznie europejską. W skład tej grupy wchodzi pięć ugrupowań. Obok Ruchu Pięciu Gwiazd i Kukiz '15, to: Ruch Teraz z Finlandii, partia AKKEL z Grecji i partia Żywy Mur z Chorwacji – dodał poseł.

- W Europie jest wiele ugrupowań podobnych do naszej formacji. Nie jesteśmy eurosceptyczni. My po prostu chcemy, żeby Unia Europejska była tą unią, do której wstępowaliśmy – stwierdził Grabowski.

- Chcemy stworzyć takie warunki, żeby rolnikom opłacało się produkować żywność, żeby była równość wśród konsumentów, żeby polscy konsumenci nie byli konsumentami drugiej kategorii, żeby małe przedsiębiorstwa mogły się rozwijać – informował poseł.

Paweł Grabowski odniósł się także do kryzysu w relacjach polsko-izraelskich.

- Nie wierzę w tego typu przypadki, że minister Izraela pomylił się, czy że pomyliła się gwiazda amerykańskiego dziennikarstwa. To nie są przypadkowe osoby. Kiedy państwo polskie pada ofiarą rasizmu, to nasze władze powinny szybko reagować – stwierdził poseł.

Poseł wstępnie podsumował swoje wizyty w gminach na Opolszczyźnie.

- Za mną już 60 spotkań w terenie, z wójtami, burmistrzami i prezydentami. Jako poseł jestem do dyspozycji, można korzystać z takiego narzędzia, by podejmować interwencje, zapytania w sprawach lokalnych. Moje wnioski z licznych spotkań z włodarzami są takie, że jesteśmy państwem źle zarządzanym, bo gorset przepisów powoduje, że samorządowcy nie mają dużej swobody w wydatkowaniu pieniędzy – relacjonował Grabowski.

Zobacz także

2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Halina Nabrdalik prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Opolu odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzen ... - Takiego odznaczenia nie mogłam się spodziewać. Wszyscy, którzy udzielają się społecznie robią to z potrzeby serca - powiedziała w Loży Radiowej Halina Nabrd ... » więcej 2019-03-12, godz. 15:42 Jarosław Gałęza o finansowaniu jednostek kultury, Japończykach odwiedzających muzeum i opolskich kroszonkach - Chyba żadna z instytucji nigdy nie odpowie na to pytanie twierdząco; że pieniądze są wystarczające – powiedział w Loży Radiowej Jarosław Gałęza pytany o rap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »