Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku ...
2019-02-18, 14:59 Autor: Ewa Skrabacz

EUROWYBORY Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie

Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie
- Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ustawy antykorupcyjnej, która wzorowana jest na ustawie włoskiej, przeforsowanej właśnie przez współrządzący Włochami Ruch Pięciu Gwiazd – mówił poseł Kukiz’15, Paweł Grabowski.
- Tworzymy koalicję faktycznie europejską. W skład tej grupy wchodzi pięć ugrupowań. Obok Ruchu Pięciu Gwiazd i Kukiz '15, to: Ruch Teraz z Finlandii, partia AKKEL z Grecji i partia Żywy Mur z Chorwacji – dodał poseł.

- W Europie jest wiele ugrupowań podobnych do naszej formacji. Nie jesteśmy eurosceptyczni. My po prostu chcemy, żeby Unia Europejska była tą unią, do której wstępowaliśmy – stwierdził Grabowski.

- Chcemy stworzyć takie warunki, żeby rolnikom opłacało się produkować żywność, żeby była równość wśród konsumentów, żeby polscy konsumenci nie byli konsumentami drugiej kategorii, żeby małe przedsiębiorstwa mogły się rozwijać – informował poseł.

Paweł Grabowski odniósł się także do kryzysu w relacjach polsko-izraelskich.

- Nie wierzę w tego typu przypadki, że minister Izraela pomylił się, czy że pomyliła się gwiazda amerykańskiego dziennikarstwa. To nie są przypadkowe osoby. Kiedy państwo polskie pada ofiarą rasizmu, to nasze władze powinny szybko reagować – stwierdził poseł.

Poseł wstępnie podsumował swoje wizyty w gminach na Opolszczyźnie.

- Za mną już 60 spotkań w terenie, z wójtami, burmistrzami i prezydentami. Jako poseł jestem do dyspozycji, można korzystać z takiego narzędzia, by podejmować interwencje, zapytania w sprawach lokalnych. Moje wnioski z licznych spotkań z włodarzami są takie, że jesteśmy państwem źle zarządzanym, bo gorset przepisów powoduje, że samorządowcy nie mają dużej swobody w wydatkowaniu pieniędzy – relacjonował Grabowski.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »