Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Roland Wrzeciono o tym, dlaczego biznesowe innow ...
2019-02-15, 12:01 Autor: Paula Hołubowicz

Roland Wrzeciono o tym, dlaczego biznesowe innowacje są tak ważne i czemu w regionie mamy z nimi problem

Roland Wrzeciono o tym, dlaczego biznesowe innowacje są tak ważne i czemu w regionie mamy z nimi problem
- To jest jeden z kluczowych dokumentów, konieczny, by mogła powstać nowa strategia dla regonu, która z kolei będzie podstawą dla Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021 – 2027, który będziemy negocjowali w Brukseli – mówił w Loży Radiowej Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki na temat prac nad Regionalną Strategią Rozwoju Innowacji. – Nasza strategia powinna być gotowa do listopada tego roku, projekt RPO powinien być gotowy w przyszłym roku – dodał.
Nasz gość tłumaczył, że nad Regionalną Strategią Rozwoju Innowacji pracują nie tylko urzędnicy, ale także przedstawiciele organizacji przedsiębiorców.

- Mamy czterech partnerów, to: BCC, Opolska Izba Gospodarcza, Izba Rzemieślnicza i Izba Gospodarcza Śląsk. Ale jesteśmy otwarci na nowych partnerów – stwierdził Wrzeciono.

Nasz gość tłumaczył, że sama kwestia innowacyjności budzi różne kontrowersje.

- To nie zawsze chodzi o innowacyjność technologiczną, to może być innowacja marketingowa czy procesowa – tłumaczył.

Powstająca strategia jest trzecią z rzędu, w tym okresie unijnego programowania jako region wydaliśmy na projekty innowacyjne 161 mln euro, wspierając 231 projektów. Tu – jak mówi nasz gość – jest jednak problem: ponad 90 procent z zarejestrowanych w regionie firm, to mikroprzedsiębiorstwa, które mają problem z innowacjami, bo są za małe, sprostać unijnym wymaganiom.

Zobacz także

2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Halina Nabrdalik prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Opolu odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzen ... - Takiego odznaczenia nie mogłam się spodziewać. Wszyscy, którzy udzielają się społecznie robią to z potrzeby serca - powiedziała w Loży Radiowej Halina Nabrd ... » więcej 2019-03-12, godz. 15:42 Jarosław Gałęza o finansowaniu jednostek kultury, Japończykach odwiedzających muzeum i opolskich kroszonkach - Chyba żadna z instytucji nigdy nie odpowie na to pytanie twierdząco; że pieniądze są wystarczające – powiedział w Loży Radiowej Jarosław Gałęza pytany o rap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »