Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zast ...
2019-02-13, 15:58 Autor: Marek Świercz

Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii

Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii
- Koalicja Obywatelska to był projekt obliczony na wybory samorządowe, teraz czas na Koalicję Europejską, czyli inicjatywą związaną z wyborami do Parlamentu Europejskiego, która - taką mam nadzieję - obejmie wszystkie partie opozycyjne, czyli Platformę Obywatelską, Nowoczesną, PSL czy SLD. A może także inne - mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś.
Nasz gość stwierdził, że taka mobilizacja wszystkich opozycyjnych sił jest koniecznością, bo wyborcy premiują jedność, co jako pierwszy zrozumiał i skutecznie wykorzystał Jarosław Kaczyński.

- Oprócz nastawienia wyborców mamy także ordynację, czyli metodę d'Hondta, która bardzo skutecznie eliminuje słabych i promuje największych - mówił Kostuś.

Naszego gościa zapytaliśmy także o nowe inicjatywy polityczne. W jego ocenie Wiosna Roberta Biedronia, choć pewnie osłabi PO, ma potencjał na wynik jednocyfrowy, bo temat ochrony praw społeczności LGTB tak naprawdę specjalnie Polaków nie interesuje. Podobnie Kostuś ocenił potencjał inicjatywy Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego, która odwołuje się do elektoratu o mocno liberalnych poglądach gospodarczych.

Nasz gość podkreślał, jak wielkie znaczenie mają wybory europejskie, które - jego zdaniem - zdecydują o miejscu Polski w Europie.

- Byliśmy w unii liderem a teraz jesteśmy jedynym państwem, wobec którego Komisja Europejska uruchomiła artykuł 7 - powtarzał. - Dowodem na nasze oderwanie się od unii jest także konferencja bliskowschodnia, w której nie biorą udziału najbardziej znaczący politycy europejscy. W tym przedsięwzięciu realizujemy interesy Stanów Zjednoczonych, to jest klin wbity między Polskę a Unię Europejską.

Zobacz także

2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Halina Nabrdalik prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Opolu odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzen ... - Takiego odznaczenia nie mogłam się spodziewać. Wszyscy, którzy udzielają się społecznie robią to z potrzeby serca - powiedziała w Loży Radiowej Halina Nabrd ... » więcej 2019-03-12, godz. 15:42 Jarosław Gałęza o finansowaniu jednostek kultury, Japończykach odwiedzających muzeum i opolskich kroszonkach - Chyba żadna z instytucji nigdy nie odpowie na to pytanie twierdząco; że pieniądze są wystarczające – powiedział w Loży Radiowej Jarosław Gałęza pytany o rap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »