Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Euro ...
2019-02-13, 15:58 Autor: Marek Świercz

EUROWYBORY Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii

Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii
- Koalicja Obywatelska to był projekt obliczony na wybory samorządowe, teraz czas na Koalicję Europejską, czyli inicjatywą związaną z wyborami do Parlamentu Europejskiego, która - taką mam nadzieję - obejmie wszystkie partie opozycyjne, czyli Platformę Obywatelską, Nowoczesną, PSL czy SLD. A może także inne - mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś.
Nasz gość stwierdził, że taka mobilizacja wszystkich opozycyjnych sił jest koniecznością, bo wyborcy premiują jedność, co jako pierwszy zrozumiał i skutecznie wykorzystał Jarosław Kaczyński.

- Oprócz nastawienia wyborców mamy także ordynację, czyli metodę d'Hondta, która bardzo skutecznie eliminuje słabych i promuje największych - mówił Kostuś.

Naszego gościa zapytaliśmy także o nowe inicjatywy polityczne. W jego ocenie Wiosna Roberta Biedronia, choć pewnie osłabi PO, ma potencjał na wynik jednocyfrowy, bo temat ochrony praw społeczności LGTB tak naprawdę specjalnie Polaków nie interesuje. Podobnie Kostuś ocenił potencjał inicjatywy Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego, która odwołuje się do elektoratu o mocno liberalnych poglądach gospodarczych.

Nasz gość podkreślał, jak wielkie znaczenie mają wybory europejskie, które - jego zdaniem - zdecydują o miejscu Polski w Europie.

- Byliśmy w unii liderem a teraz jesteśmy jedynym państwem, wobec którego Komisja Europejska uruchomiła artykuł 7 - powtarzał. - Dowodem na nasze oderwanie się od unii jest także konferencja bliskowschodnia, w której nie biorą udziału najbardziej znaczący politycy europejscy. W tym przedsięwzięciu realizujemy interesy Stanów Zjednoczonych, to jest klin wbity między Polskę a Unię Europejską.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »