Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Edward Kinder o tym, że egzaminatorom wcale nie ...
2019-02-12, 14:14 Autor: Paula Hołubowicz

Edward Kinder o tym, że egzaminatorom wcale nie zależy na oblewaniu przyszłych kierowców

Edward Kinder o tym, że egzaminatorom wcale nie zależy na oblewaniu przyszłych kierowców
- Stanowczo dementuję plotki o tym, że nasi egzaminatorzy celowo oblewają zdających egzamin na prawo jazdy, bo dzięki temu dostają dodatkowe pieniądze. To prawda, że za każdy egzamin, także powtórkowy, trzeba zapłacić, ale nie to żadnego wpływu na zarobki egzaminatorów. Ich pensje nie zależą od ilości przeprowadzonych egzaminów i ich wyników - mówił w Loży Radiowej Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.
Naszego gościa pytaliśmy o zapowiadane w mediach zmiany zasad uzyskiwania prawa jazdy. Potwierdził, że w ministerstwie transportu pracuje nad tym specjalny zespół, ale wyników tych prac jeszcze nie znamy. Na razie wiadomo jedynie tyle, że z nowego prawa jazdy zniknie adres posiadacza (tak jak zniknął z dowodu osobistego), bo przepis nakazujący kierowcy zmianę prawa jazdy po zmianie miejsca zamieszkania był praktycznie martwy - ponieważ nie przewidywał żadnych sankcji, kierujący rzadko się nim przejmowali.

Bardzo prawdopodobne jest także to, że pojawia się nowe zasady obowiązujące świeżo upieczonych kierowców - będą "na cenzurowanym", czyli będą musieli bardziej pilnować prędkości i jeździć z zielonym listkiem.

Media spekulowały także, że egzaminatorzy docelowo mają być podporządkowani, tak jak kiedyś, wojewodom. Ma to podobno zwiększyć zdawalność, która w tej chwili jest na poziomie 30 - 35 procent.

- Trudno mi to komentować, bo nie znam szczegółów. Choć nie wiem, w jaki sposób ta zmiana miałaby przynieść taki efekt. Ci sami egzaminatorzy, pracujący de facto w tym samym miejscu, pewnie za podobne pieniądze. Dlaczego miałoby to poprawić zdawalność? - pyta retorycznie Kinder.

W jego ocenie, na niską zdawalność wpływa to, że polskie wymagania są wyśrubowane - gdyby ograniczyć ilość godzin ćwiczeń na placu manewrowym (gdzie egzamin oblewa 30 procent zdających", szkolenie byłoby skuteczniejsze.

Zobacz także

2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Halina Nabrdalik prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Opolu odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzen ... - Takiego odznaczenia nie mogłam się spodziewać. Wszyscy, którzy udzielają się społecznie robią to z potrzeby serca - powiedziała w Loży Radiowej Halina Nabrd ... » więcej 2019-03-12, godz. 15:42 Jarosław Gałęza o finansowaniu jednostek kultury, Japończykach odwiedzających muzeum i opolskich kroszonkach - Chyba żadna z instytucji nigdy nie odpowie na to pytanie twierdząco; że pieniądze są wystarczające – powiedział w Loży Radiowej Jarosław Gałęza pytany o rap ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »