Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o zmianach w opolskim PIS-ie, bezp ...
2019-02-05, 13:53 Autor: Maciej Wajler

Adrian Czubak o zmianach w opolskim PIS-ie, bezpiecznych feriach i historii rozbudowy Elektrowni Opole

Adrian Czubak o zmianach w opolskim PIS-ie, bezpiecznych feriach i historii rozbudowy Elektrowni Opole
- Nie przeszkadza mi to, że moją partyjną szefową będzie moja zastępczyni w urzędzie. Moja znajomość z Violettą Porowską, tak by to można nazwać, jest właściwie pełnoletnia. Lubię pracować z kobietami a ostatnie trzy lata owocnej współpracy i nasze wspólne sukcesy to potwierdzają – tak w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak skomentował informację, że od 1 lutego na czele opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości stoi wicewojewoda Violetta Porowska.
Nasz gość stwierdził, że życzy jej wielu sukcesów i jest pewien, że ma ona świadomość spoczywającej na niej odpowiedzialności.

- Ma też duże doświadczenie i w tym trudnym roku podwójnych wyborów na pewno sobie poradzi – dodał.

Czubak stwierdził przy tym, że pozytywnie ocenia okres, gdy opolskim PIS-em kierowała posłanka Katarzyna Czochara.

- Ma na koncie wiele sukcesów, wystarczy przypomnieć wynik ostatnich wyborów samorządowych, w których prawie podwoiliśmy liczbę radnych – stwierdził.

Wojewoda mówił także o bezpiecznych feriach. Poinformował, że jeszcze przed feriami na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczulił na kwestie bezpieczeństwa służby mundurowe oraz podlegające mu inspekcje.

Czubak skomentował także film, na którym marszałek Andrzej Buła mówi o zasługach PO dla rozbudowy Elektrowni Opole.

- Pracowałem w elektrowni 10 lat i dobrze wiem, co się działo naprawdę. Decyzja o budowie nowych bloków zapadła w 2005 roku, potem ruszyły kosztowne prace dokumentacyjne i praca nad ekspertyzami. Także decyzja radnych Dobrzenia Wielkiego o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego zapadła w 2006 roku. Przypominam, że wtedy rządził PiS – stwierdził. – A potem wiosną 2013 roku Polska Grupa Energetyczna ogłosiła, że inwestycja się nie opłaca. Ostatecznie Donald Tusk zmienił tę decyzję, ale dopiero wtedy kiedy ruszyły protesty a przed elektrownią wyrosło miasteczko. Byli tam pracownicy elektrowni, związkowcy z Solidarności, politycy prawicy. Polityków PO, w tym ówczesnego wojewody i marszałka, w miasteczku nie widziałem – dodał.

Zobacz także

2019-02-22, godz. 12:14 Bogdan Jasiński o tym, czy wodzony niedźwiedź to kozioł ofiarny oraz o staraniach, aby ten zwyczaj został wpisany na l ... - Niedźwiedź to nie jest klasyczny model kozła ofiarnego, mamy do czynienia z bardzo bogatą symboliką agrarną - powiedział w Loży Radiowej Bogdan Jasiński. - ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:30 WSPÓLNA SPRAWA Sebastian Koćwin, Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Sebastian Szczurek o pracownikach delegowanych Temat delegowanych pracowników podzielił uczestników debaty "Wspólna sprawa" w czwartek 21 lutego 2019 roku. Przedstawiciele organizacji pracowniczych twierdz ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:29 Dr Piotr Stanek o Marszach Śmierci upamiętnianych w ramach kampanii "Ocalić od zapomnienia" - To olbrzymia tragedia dla tych ludzi, bo już byli w przededniu wolności a około 3 tys. z nich poniosło śmierć w wyniku marszów śmierci na terenie Górnego Śl ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:04 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej - Nie wiem, czy o sytuacji na Politechnice Opolskiej można mówić jako o konflikcie, jak przedstawia to rektor. Z konfliktem mamy do czynienia, gdy strony spor ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:43 Agnieszka Okupniak z UMWO o polityce zagranicznej województwa opolskiego - Dom Polski Południowej w Brukseli, to biuro prowadzone przez 3 województwa: opolskie, śląskie i małopolskie. Regiony zrzeszają się i wspólnie prowadzą takie ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:12 Piotr Woźniak o tym czy wejście w Koalicję Europejską, to dla SLD szansa, czy zagrożenie - Ożywiona dyskusja trwała 2 godziny, my jako zarząd krajowy negocjowaliśmy koalicję, zanim przedstawiliśmy ją radzie krajowej bardzo długo - powiedział w Loż ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:28 ks. Joachim Waloszek i ks. Łukasz Knieć o działaniach na rzecz lepszej ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej 14 lutego br. biskup opolski Andrzej Czaja powołał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. O zadaniach zespołu i sposob ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:59 Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie - Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:06 Marcin Ociepa o kryzysie w stosunkach Polska-Izrael, możliwym odgórnym połączeniu UO i PMWSZ oraz o 4 mln zł dla regio ... - Decyzja pana premiera Morawieckiego jest słuszna, choć oczywiście bolesna, bo dialog międzynarodowy jest czymś, co należy pochwalić i czego trzeba być częśc ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:33 Marko Markowski o tym, jak upamiętnić Jana Olszewskiego i Romana Dmowskiego - Jan Olszewski jest wzorem nie tylko dla polityków prawicy, ale wszystkich polityków. To człowiek niezłomny o pięknym politycznym życiorysie – mówił w Młodzi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »