Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Mielec o prestiżowej nagrodzie dla OROT-u ...
2019-02-05, 13:08 Autor: Maciej Wajler

Piotr Mielec o prestiżowej nagrodzie dla OROT-u i samorządach, które nie doceniają własnego potencjału turystycznego

Piotr Mielec o prestiżowej nagrodzie dla OROT-u i samorządach, które nie doceniają własnego potencjału turystycznego
Zdobyliśmy na targach TOURSALON w Poznaniu prestiżową pierwszą nagrodę za najlepszy przewodnik krajoznawczy. To konkurs organizowany przez targi i PTTK - mówił w Loży Radiowej Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Konkurencja była silna, bo 111 podmiotów zgłosiło w sumie 134 publikacje - dodał.
Zdaniem Mielca, decydujące było prawdopodobnie to, że książeczka ukazała się w 10 wersjach językowych, między innymi po chińsku i japońsku.

- Nawet jeśli nie mamy jeszcze wielu turystów z tamtych stron, to przyjeżdżają do nas dziennikarze, którzy chcą poznać i opisać Polskę. I jeśli dostają przewodnik we własnym języku, są zachwyceni i prawdopodobnie napiszą o nas przychylniej - tłumaczy Mielec. - Co zaciekawiło Japończyków? Na przykład Muzeum Wsi Opolskiej. Oni mają wielki szacunek dla tradycji i rękodzieła. Gdy zobaczyli drewniane chaty, które ktoś kiedyś zbudował własnymi rękami, byli pod wielkim wrażeniem. Nie tylko robili zdjęcia, ale z szacunkiem dotykali drewnianych bali.

Przewodnik na razie jest dostępny w siedzibie OROT-u przy ul. Żeromskiej w Opolu, ale już niedługo trafi do 18 certyfikowanych punktów informacji turystycznej działających na terenie całej Opolszczyzny. Można go także ściągnąć ze strony OROT-u.

Mielec mówi, że trwają także pracę nad nowocześniejszymi formami promocji. OROT wystąpił o unijną dotację do programu polsko-czeskiej współpracy transgranicznej. Stara się o ponad milion złotych na stronę internetową, kartę rabatową i specjalną aplikację.

Nasz gość opowiadał też, że nie wszystkie samorządy doceniają własny potencjał turystyczny i dlatego nie należą do OROT-u.

- Ale jesteśmy po wyborach, w wielu miejscach władza się zmieniła i może nowi samorządowcy docenią znaczenie turystyki. Będziemy ich sukcesywnie odwiedzać - zapowiada nasz gość.

Zobacz także

2019-02-22, godz. 12:14 Bogdan Jasiński o tym, czy wodzony niedźwiedź to kozioł ofiarny oraz o staraniach, aby ten zwyczaj został wpisany na l ... - Niedźwiedź to nie jest klasyczny model kozła ofiarnego, mamy do czynienia z bardzo bogatą symboliką agrarną - powiedział w Loży Radiowej Bogdan Jasiński. - ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:30 WSPÓLNA SPRAWA Sebastian Koćwin, Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Sebastian Szczurek o pracownikach delegowanych Temat delegowanych pracowników podzielił uczestników debaty "Wspólna sprawa" w czwartek 21 lutego 2019 roku. Przedstawiciele organizacji pracowniczych twierdz ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:29 Dr Piotr Stanek o Marszach Śmierci upamiętnianych w ramach kampanii "Ocalić od zapomnienia" - To olbrzymia tragedia dla tych ludzi, bo już byli w przededniu wolności a około 3 tys. z nich poniosło śmierć w wyniku marszów śmierci na terenie Górnego Śl ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:04 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej - Nie wiem, czy o sytuacji na Politechnice Opolskiej można mówić jako o konflikcie, jak przedstawia to rektor. Z konfliktem mamy do czynienia, gdy strony spor ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:43 Agnieszka Okupniak z UMWO o polityce zagranicznej województwa opolskiego - Dom Polski Południowej w Brukseli, to biuro prowadzone przez 3 województwa: opolskie, śląskie i małopolskie. Regiony zrzeszają się i wspólnie prowadzą takie ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:12 Piotr Woźniak o tym czy wejście w Koalicję Europejską, to dla SLD szansa, czy zagrożenie - Ożywiona dyskusja trwała 2 godziny, my jako zarząd krajowy negocjowaliśmy koalicję, zanim przedstawiliśmy ją radzie krajowej bardzo długo - powiedział w Loż ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:28 ks. Joachim Waloszek i ks. Łukasz Knieć o działaniach na rzecz lepszej ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej 14 lutego br. biskup opolski Andrzej Czaja powołał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. O zadaniach zespołu i sposob ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:59 Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie - Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:06 Marcin Ociepa o kryzysie w stosunkach Polska-Izrael, możliwym odgórnym połączeniu UO i PMWSZ oraz o 4 mln zł dla regio ... - Decyzja pana premiera Morawieckiego jest słuszna, choć oczywiście bolesna, bo dialog międzynarodowy jest czymś, co należy pochwalić i czego trzeba być częśc ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:33 Marko Markowski o tym, jak upamiętnić Jana Olszewskiego i Romana Dmowskiego - Jan Olszewski jest wzorem nie tylko dla polityków prawicy, ale wszystkich polityków. To człowiek niezłomny o pięknym politycznym życiorysie – mówił w Młodzi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »