Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara o swoich sukcesach, polityczn ...
2019-02-04, 12:14 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Czochara o swoich sukcesach, politycznej przyszłości i eurowyborach

Katarzyna Czochara o swoich sukcesach, politycznej przyszłości i eurowyborach
- W tej chwili mogę powiedzieć tyko tyle, że są to spekulacje stwierdziła w Loży Radiowej posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, poproszono o skomentowanie prasowych nieoficjalnych doniesień, że na stanowisku przewodniczących opolskich struktur partii zastąpi ją wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - Oczywiście, jak zawsze, dostosują się do decyzji kierownictwa i będę pracowała na rzecz naszego ugrupowania - dodała.
Czochara przyznała, że objęła funkcję liderki w trudnym momencie, po wygranych przez prawicę wyborach, kiedy długoletni lider Sławomir Kłosowski objął mandat europosła. Dodała też, że nie miała dużego doświadczenia politycznego, więc musiała się szybko nauczyć bardzo wielu nowych rzeczy.

- Myślę jednak, że sobie poradziłam i udało mi się osiągnąć sukcesy, w które wielu mężczyzn nie wierzyło. PiS na Opolszczyźnie się wzmocnił kadrowo (utworzono 30-osobowe Forum Młodych i przyjęto 200 nowych członków PiS), co pokazały także wybory samorządowe, w których udało nam się podwoić liczbę naszych radnych - mówił nasz gość. - W 2014 roku mieliśmy 87 mandatów rządziliśmy tylko w Brzegu i powiecie brzeskim. W 2018 zyskaliśmy 187 mandatów radnych, przejęliśmy władzę w powiecie namysłowskim i nyskim, mamy także swoich burmistrzów w Brzegu i Namysłowie.

Czochara przypomniała także o akcji "Polska jest jedna", w ramach której zorganizowano w regionie 28 spotkań z czołowymi politykami PiS. W czerwcu 2018 w spotkaniu w CKW z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego wzięło udział blisko 600 osób. Wysoka frekwencja na poziomie 500 działaczy została także odnotowana na samorządowej konwencji PiS.

Posłanka PiS stanowczo zaprzeczyła także, że była skonfliktowana z innymi politykami Zjednoczonej Prawicy. Przypomnijmy: pisała o tym w piątek Nowa Trybuna Opolska.

Naszego gościa zapytaliśmy, czy jest na liście potencjalnych kandydatów PiS do Europarlamentu, która została przedstawiona władzom partii.

- Proszę mi wybaczyć, ale uważam, że taką uzgodnioną już listę powinien przedstawić prezes Jarosław Kaczyński - odpowiedziała.

Czochara, pytana o opolską polityką samorządową, zauważyła, że rządząca w samorządach - na przykład w sejmiku czy powiecie prudnickim - opozycja nie dotrzymała zapewnień, że będzie współpracowała z politykami PiS. - Ta współpraca nie jest dobra - oceniła

Zobacz także

2019-02-22, godz. 12:14 Bogdan Jasiński o tym, czy wodzony niedźwiedź to kozioł ofiarny oraz o staraniach, aby ten zwyczaj został wpisany na l ... - Niedźwiedź to nie jest klasyczny model kozła ofiarnego, mamy do czynienia z bardzo bogatą symboliką agrarną - powiedział w Loży Radiowej Bogdan Jasiński. - ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:30 WSPÓLNA SPRAWA Sebastian Koćwin, Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Sebastian Szczurek o pracownikach delegowanych Temat delegowanych pracowników podzielił uczestników debaty "Wspólna sprawa" w czwartek 21 lutego 2019 roku. Przedstawiciele organizacji pracowniczych twierdz ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:29 Dr Piotr Stanek o Marszach Śmierci upamiętnianych w ramach kampanii "Ocalić od zapomnienia" - To olbrzymia tragedia dla tych ludzi, bo już byli w przededniu wolności a około 3 tys. z nich poniosło śmierć w wyniku marszów śmierci na terenie Górnego Śl ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:04 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej - Nie wiem, czy o sytuacji na Politechnice Opolskiej można mówić jako o konflikcie, jak przedstawia to rektor. Z konfliktem mamy do czynienia, gdy strony spor ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:43 Agnieszka Okupniak z UMWO o polityce zagranicznej województwa opolskiego - Dom Polski Południowej w Brukseli, to biuro prowadzone przez 3 województwa: opolskie, śląskie i małopolskie. Regiony zrzeszają się i wspólnie prowadzą takie ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:12 Piotr Woźniak o tym czy wejście w Koalicję Europejską, to dla SLD szansa, czy zagrożenie - Ożywiona dyskusja trwała 2 godziny, my jako zarząd krajowy negocjowaliśmy koalicję, zanim przedstawiliśmy ją radzie krajowej bardzo długo - powiedział w Loż ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:28 ks. Joachim Waloszek i ks. Łukasz Knieć o działaniach na rzecz lepszej ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej 14 lutego br. biskup opolski Andrzej Czaja powołał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. O zadaniach zespołu i sposob ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:59 Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie - Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:06 Marcin Ociepa o kryzysie w stosunkach Polska-Izrael, możliwym odgórnym połączeniu UO i PMWSZ oraz o 4 mln zł dla regio ... - Decyzja pana premiera Morawieckiego jest słuszna, choć oczywiście bolesna, bo dialog międzynarodowy jest czymś, co należy pochwalić i czego trzeba być częśc ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:33 Marko Markowski o tym, jak upamiętnić Jana Olszewskiego i Romana Dmowskiego - Jan Olszewski jest wzorem nie tylko dla polityków prawicy, ale wszystkich polityków. To człowiek niezłomny o pięknym politycznym życiorysie – mówił w Młodzi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »