Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Przemysław Pospieszyński z Młodych Demokratów, m ...
2019-02-01, 14:17 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Przemysław Pospieszyński z Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej o działalności tego stowarzyszenia

Przemysław Pospieszyński z Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej o działalności tego stowarzyszenia
- W regionie jest nas około15 osób, głównie w Opolu. Po ostatnich wyborach zgłosiło się do nas kilka nowych osób - powiedział w Loży Radiowej Przemysław Pospieszyński z Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Dodał on, że średnia wieku to jakieś 22 lub 23 lata, choć w MD można być do 35-go roku życia. Młodzieżówka PO zajmuje się gównie mediami społecznościowymi, prowadzeniem stron internetowych.
- Silnie współpracujemy z Młodymi Nowoczesnymi, tak już było w czasie wyborów, bardzo nas one zbliżyły do siebie, wytworzyły się nawet więzi przyjacielskie - stwierdził gość Loży Radiowej. Zauważył on, że wśród młodzieży ze szkół średnich widać mocno liberalne poglądy światopoglądowe.

- Młodzieżówki partyjne. to stowarzyszenia działające przy partii, identyfikują się światopoglądowo i z programem wyborczym partii, ale nie są stygmatyzacją polityczną - wyjaśnił Przemysław Pospieszyński.

- Ostatnio zajmowaliśmy się głównie pomocą przy organizacji wyborów, ale niesłuszne jest twierdzenie, że młodzi są tylko od naklejania plakatów. - Posłowie razem z nami jeździli przyklejać plakaty. To pokazuje, że wszystkie ręce na pokład. Zostaliśmy dopuszczeni przez marszałka Andrzeja Bułę (szef PO e regionie, przyp. red) do szczebli decyzyjnych, głos Młodych Demokratów jest słuchany w regionie.

W tym roku Młodzi Demokracji planują przypominać o 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej a także 30-tą rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.

- Większość młodych nie pamięta czasów sprzed 2004 roku. Mamy pole, żeby uświadamiać, że Polska jest 15 lat w unii i jak wiele się zmieniło - mówił Pospieszyński. - Trzeba uświadamiać, że UE to nie jest tylko twór narzucający czasami absurdalne prawa, bo tak też się zdarza, ale także jest to duża wartość dodana, która zmodernizowała nasz kraj i spowodowała, że żyjemy na takim poziomie jak obecnie.

Zobacz także

2019-02-22, godz. 12:14 Bogdan Jasiński o tym, czy wodzony niedźwiedź to kozioł ofiarny oraz o staraniach, aby ten zwyczaj został wpisany na l ... - Niedźwiedź to nie jest klasyczny model kozła ofiarnego, mamy do czynienia z bardzo bogatą symboliką agrarną - powiedział w Loży Radiowej Bogdan Jasiński. - ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:30 WSPÓLNA SPRAWA Sebastian Koćwin, Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Sebastian Szczurek o pracownikach delegowanych Temat delegowanych pracowników podzielił uczestników debaty "Wspólna sprawa" w czwartek 21 lutego 2019 roku. Przedstawiciele organizacji pracowniczych twierdz ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:29 Dr Piotr Stanek o Marszach Śmierci upamiętnianych w ramach kampanii "Ocalić od zapomnienia" - To olbrzymia tragedia dla tych ludzi, bo już byli w przededniu wolności a około 3 tys. z nich poniosło śmierć w wyniku marszów śmierci na terenie Górnego Śl ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:04 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej - Nie wiem, czy o sytuacji na Politechnice Opolskiej można mówić jako o konflikcie, jak przedstawia to rektor. Z konfliktem mamy do czynienia, gdy strony spor ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:43 Agnieszka Okupniak z UMWO o polityce zagranicznej województwa opolskiego - Dom Polski Południowej w Brukseli, to biuro prowadzone przez 3 województwa: opolskie, śląskie i małopolskie. Regiony zrzeszają się i wspólnie prowadzą takie ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:12 Piotr Woźniak o tym czy wejście w Koalicję Europejską, to dla SLD szansa, czy zagrożenie - Ożywiona dyskusja trwała 2 godziny, my jako zarząd krajowy negocjowaliśmy koalicję, zanim przedstawiliśmy ją radzie krajowej bardzo długo - powiedział w Loż ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:28 ks. Joachim Waloszek i ks. Łukasz Knieć o działaniach na rzecz lepszej ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej 14 lutego br. biskup opolski Andrzej Czaja powołał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. O zadaniach zespołu i sposob ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:59 Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie - Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:06 Marcin Ociepa o kryzysie w stosunkach Polska-Izrael, możliwym odgórnym połączeniu UO i PMWSZ oraz o 4 mln zł dla regio ... - Decyzja pana premiera Morawieckiego jest słuszna, choć oczywiście bolesna, bo dialog międzynarodowy jest czymś, co należy pochwalić i czego trzeba być częśc ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:33 Marko Markowski o tym, jak upamiętnić Jana Olszewskiego i Romana Dmowskiego - Jan Olszewski jest wzorem nie tylko dla polityków prawicy, ale wszystkich polityków. To człowiek niezłomny o pięknym politycznym życiorysie – mówił w Młodzi ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »