Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoi ...
2019-01-11, 15:08 Autor: Maciej Wajler

Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików

Jacek Jaszczyszyn z Forum Młodych Ludowców
- FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach naszej młodzieżówki - mówił w Loży Radiowej Jacek Jaszczyszyn, przewodniczący opolskich struktur Forum Młodych Ludowców, przybudówki Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak mówi nasz gość, jest ludowcem w trzecim pokoleniu,

- W naszym domu zawsze był PSL - podkreśla.

FML liczy sobie w tej chwili 5 tysięcy zdeklarowanych członków (samo Polskie Stronnictwo Ludowe aż 128 tysięcy, czyli - jak podkreśla Jaszczyszyn - więcej niż PiS i PO razem wzięte). Można do niego należeć do 35. roku życia. Nasz gość należy także do Związku Młodzieży Wiejskiej, który - jak wyjaśnia - jest organizacją niezależną i zrzesza także takich działaczy, którzy nie należą do PSL.

- Czym się zajmujemy? Wtedy, gdy w życie weszło "lex Szyszko", zorganizowaliśmy na przykład akcję rozdawania sadzonek drzew, sam w Nysie rozdałem 240 sadzonek dębu polskiego. Akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem - opowiada. - Teraz czeka nas ciężka praca w trakcie dwóch nadchodzących kampanii wyborczych, bo wiadomo, że najważniejszą część tej fizycznej pracy związanej z promocją kandydatów wykonują członkowie młodzieżówki.

Naszego gościa, który prowadzi z ojcem gospodarstwo w gminie Pakosławice, zapytaliśmy, co sądzi o ministerialnym planie odstrzału dzików.

- Trzeba strzelać! Oczywiście nie należy wybijać gatunku, ale można by zmniejszyć jego populację o jakąś jedną trzecią - mówi po krótkim namyśle. - Bo wszyscy wiedzą, że dzików jest za dużo. Od 2000 roku, kiedy to rolnicy zaczęli u nas na potęgę sadzić kukurydzę, populacja dzika wzrosła o 400 procent. Jeśli ktoś w to nie wierzy, może to sprawdzić w roczniku statystycznym.

Zobacz także

2019-02-13, godz. 16:00 Prof. Marek Tukiendorf o konflikcie na Politechnice Opolskiej - Politechnika Opolska potrzebuje spokoju, żeby przygotować się do konsekwencji wejścia w życie Konstytucji dla Nauki. Dlatego apeluję do mojego poprzednika, ... » więcej 2019-02-13, godz. 15:58 Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii - Koalicja Obywatelska to był projekt obliczony na wybory samorządowe, teraz czas na Koalicję Europejską, czyli inicjatywą związaną z wyborami do Parlamentu E ... » więcej 2019-02-12, godz. 15:11 Agnieszka Jóźwin-Dalecka o kampanii dla młodzieży ostrzegającej przed hazardem - Do tej pory nasi pracownicy odwiedzi 30 klas w różnych szkołach Opolszczyzny. Akcja "Hazard? Nie, dziękuje" potrwa do czerwca tego roku. Każda szkoła, które ... » więcej 2019-02-12, godz. 14:14 Edward Kinder o tym, że egzaminatorom wcale nie zależy na oblewaniu przyszłych kierowców - Stanowczo dementuję plotki o tym, że nasi egzaminatorzy celowo oblewają zdających egzamin na prawo jazdy, bo dzięki temu dostają dodatkowe pieniądze. To pra ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:52 Prof. Piotr Wach o swoich politycznych planach, inicjatywie Roberta Biedronia i sytuacji na Politechnice Opolskiej - Na pewno nie będę już kandydował, cztery kadencje wystarczą, zresztą obiecałem to żonie cztery lata temu - mówił w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator P ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:20 Jerzy Czerwiński o zmianach w opolskim PiS, Wiośnie Roberta Biedronia i upamiętnieniu Marszów Śmierci - Polityczne zmiany w kierownictwie partii to rzecz normalna. Skończyła się kadencja władz wybranych w 2016 roku a organizowanie wewnętrznych wyborów w partii ... » więcej 2019-02-08, godz. 14:47 Szymon Godyla o początkach Forum Młodych Nowoczesnych i działalności tej młodzieżówki - Pomysł był taki, żeby dać się wykazać młodszym, żeby te osoby w wieku trzydziestuparu lat nie blokowały dostępu młodszym, ale widzimy, że to był pomysł utop ... » więcej 2019-02-08, godz. 14:38 Andrzej Mazur o tym, czego potrzebują opolscy Kresowianie - Kresowianie potrzebują logistycznego i finansowego wsparcia. Organizują szereg naprawdę ambitnych imprez o charakterze kulturalnym, połączonych z naukowymi ... » więcej 2019-02-07, godz. 15:07 Debata: Sebastian Koćwin, Grzegorz Kuliś, Witold Potwora i Piotr Pancześnik o ograniczeniu handlu w niedzielę Przymiarki do zmiany ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę były tematem debaty pracodawców i pracowników w czwartek 7 lutego 2019 roku. Przypomnijmy: premi ... » więcej 2019-02-07, godz. 13:05 Grzegorz Balawajder o Wiośnie Roberta Biedronia, gołębich politykach i przyszłości Patryka Jakiego - Jarosław Kaczyński nie musi się obawiać nowej formacji Roberta Biedronia. Nie tylko dlatego, że raczej nie odbierze mu wyborców - mówił w Loży Radiowej dr G ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »