Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoi ...
2019-01-11, 15:08 Autor: Maciej Wajler

Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików

Jacek Jaszczyszyn z Forum Młodych Ludowców
- FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach naszej młodzieżówki - mówił w Loży Radiowej Jacek Jaszczyszyn, przewodniczący opolskich struktur Forum Młodych Ludowców, przybudówki Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak mówi nasz gość, jest ludowcem w trzecim pokoleniu,

- W naszym domu zawsze był PSL - podkreśla.

FML liczy sobie w tej chwili 5 tysięcy zdeklarowanych członków (samo Polskie Stronnictwo Ludowe aż 128 tysięcy, czyli - jak podkreśla Jaszczyszyn - więcej niż PiS i PO razem wzięte). Można do niego należeć do 35. roku życia. Nasz gość należy także do Związku Młodzieży Wiejskiej, który - jak wyjaśnia - jest organizacją niezależną i zrzesza także takich działaczy, którzy nie należą do PSL.

- Czym się zajmujemy? Wtedy, gdy w życie weszło "lex Szyszko", zorganizowaliśmy na przykład akcję rozdawania sadzonek drzew, sam w Nysie rozdałem 240 sadzonek dębu polskiego. Akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem - opowiada. - Teraz czeka nas ciężka praca w trakcie dwóch nadchodzących kampanii wyborczych, bo wiadomo, że najważniejszą część tej fizycznej pracy związanej z promocją kandydatów wykonują członkowie młodzieżówki.

Naszego gościa, który prowadzi z ojcem gospodarstwo w gminie Pakosławice, zapytaliśmy, co sądzi o ministerialnym planie odstrzału dzików.

- Trzeba strzelać! Oczywiście nie należy wybijać gatunku, ale można by zmniejszyć jego populację o jakąś jedną trzecią - mówi po krótkim namyśle. - Bo wszyscy wiedzą, że dzików jest za dużo. Od 2000 roku, kiedy to rolnicy zaczęli u nas na potęgę sadzić kukurydzę, populacja dzika wzrosła o 400 procent. Jeśli ktoś w to nie wierzy, może to sprawdzić w roczniku statystycznym.

Zobacz także

2019-02-18, godz. 14:59 Paweł Grabowski o włoskim sojuszniku Kukiz’15 i o swoich spotkaniach terenowych z samorządowcami na Opolszczyźnie - Weszliśmy we współpracę z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jest to współpraca o charakterze programowym. Dziś np. przedstawiliśmy projekt bardzo restrykcyjnej ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:06 Marcin Ociepa o kryzysie w stosunkach Polska-Izrael, możliwym odgórnym połączeniu UO i PMWSZ oraz o 4 mln zł dla regio ... - Decyzja pana premiera Morawieckiego jest słuszna, choć oczywiście bolesna, bo dialog międzynarodowy jest czymś, co należy pochwalić i czego trzeba być częśc ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:33 Marko Markowski o tym, jak upamiętnić Jana Olszewskiego i Romana Dmowskiego - Jan Olszewski jest wzorem nie tylko dla polityków prawicy, ale wszystkich polityków. To człowiek niezłomny o pięknym politycznym życiorysie – mówił w Młodzi ... » więcej 2019-02-14, godz. 16:09 WSPÓLNA SPRAWA Jerzy Szteliga, Witold Potwora, Piotr Pancześnik i Grzegorz Kuliś o szkolnictwie zawodowym Pośpieszne reformy nie służą szkołom a pośpiech ten i tak nie daje gwarancji, że zmiany nadążą za potrzebami rynku pracy, bo tu wielu rzeczy naprawdę nie da s ... » więcej 2019-02-14, godz. 16:08 Mł. bryg. Dariusz Gieroń o tym, że ferie w regionie były bezpieczne i zmianie przepisów po pożarze escape roomu w Kosz ... - Robiliśmy wszystko, co mogliśmy, by ferie były bezpieczne. Naszą uwagę zwracały zagrożenia związane z wychodzeniem na lód. Organizowaliśmy szkolenia i ćwicz ... » więcej 2019-02-13, godz. 16:00 Prof. Marek Tukiendorf o konflikcie na Politechnice Opolskiej - Politechnika Opolska potrzebuje spokoju, żeby przygotować się do konsekwencji wejścia w życie Konstytucji dla Nauki. Dlatego apeluję do mojego poprzednika, ... » więcej 2019-02-13, godz. 15:58 Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii - Koalicja Obywatelska to był projekt obliczony na wybory samorządowe, teraz czas na Koalicję Europejską, czyli inicjatywą związaną z wyborami do Parlamentu E ... » więcej 2019-02-12, godz. 15:11 Agnieszka Jóźwin-Dalecka o kampanii dla młodzieży ostrzegającej przed hazardem - Do tej pory nasi pracownicy odwiedzi 30 klas w różnych szkołach Opolszczyzny. Akcja "Hazard? Nie, dziękuje" potrwa do czerwca tego roku. Każda szkoła, które ... » więcej 2019-02-12, godz. 14:14 Edward Kinder o tym, że egzaminatorom wcale nie zależy na oblewaniu przyszłych kierowców - Stanowczo dementuję plotki o tym, że nasi egzaminatorzy celowo oblewają zdających egzamin na prawo jazdy, bo dzięki temu dostają dodatkowe pieniądze. To pra ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:52 Prof. Piotr Wach o swoich politycznych planach, inicjatywie Roberta Biedronia i sytuacji na Politechnice Opolskiej - Na pewno nie będę już kandydował, cztery kadencje wystarczą, zresztą obiecałem to żonie cztery lata temu - mówił w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator P ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »