Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sebastian Szczurek o dużym zainteresowaniu 'Mały ...
2019-01-08, 14:29 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sebastian Szczurek o dużym zainteresowaniu "Małym ZUS- em"

Sebastian Szczurek o dużym zainteresowaniu "Małym ZUS- em"
Spośród blisko 33 tysięcy przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w naszym regionie prawie 3 tysiące złożyło wnioski o płacenie "Małego ZUS-u" - powiedział w Loży Radiowej Sebastian Szczurek rzecznik opolskiego oddziału ZUS. To podobny odsetek jak w całym kraju. Ostateczne dane będą znane za kilka dni, bo choć termin upływa dzisiaj (8.01) o północy, wnioski można przesyłać także drogą pocztową, decyduje data stempla.
- W Polsce do godziny 11.30 we wtorek złożono 114 tys 751 deklaracji dotyczących "Małego ZUSu". Jest kilka kanałów, którymi można to zrobić. ZUS pracuje do 15, ale można tę deklarację złożyć drogą elektroniczną za pośrednikiem programu e-płatnik, lub ma platformę na platformie usług elektronicznych - mówił w Loży Radiowej Sebastian Szczurek. Nasz gość dodał, że eksperci szacowali, że z ulgi może skorzystać około 170-200 tys małych przedsiębiorców w kraju, i taką liczbę najprawdopodobniej uda się osiągnąć.

- Kolejna okazja do przejścia na opłacanie obniżonych składek będzie za rok chyba, że ktoś założy działalność gospodarczą w trakcie tego roku. Wtedy po 60 dniach prowadzenia firmy będzie mógł złożyć deklarację o "Mały ZUS" - zaznaczył rzecznik.

- Termin 8 stycznia, do którego należy złożyć stosowny wniosek nie jest sztucznie wymyślony tylko dla akcji "Mały ZUS". Każda osoba prowadząca działalność, jeśli zmienia dane firmy ma na to 7 dni - wyjaśnił. Ponieważ "Mały ZUS" wchodził ustawowo w życie 1 stycznia, to termin zmiany danych dotyczących opłacania ZUS-u upływa właśnie 8 stycznia.

Dodał on, że to trzecia ulga dla przedsiębiorców wprowadzona w ostatnim czasie. W kwietniu 2018 weszła w życie "ulga na start", a później wprowadzono preferencyjny ZUS.

Zobacz także

2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »