Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Rajmund Miller o sondażowych notowaniach PO i o ...
2019-01-07, 15:56 Autor: Ewa Skrabacz

Rajmund Miller o sondażowych notowaniach PO i o problemach w służbie zdrowia

Rajmund Miller o sondażowych notowaniach PO i o problemach w służbie zdrowia
- Na sondaże patrzę spokojnie, bo przez lata obecności w polityce spotkałem się z różnymi wynikami. Oczywiście należy je analizować, należy się zastanawiać, dlaczego jest tak, a nie inaczej, natomiast nie można bezkrytycznie na nich polegać – mówił poseł Platformy Obywatelskiej, Rajmund Miller, komentując najnowsze sondaże poparcia partyjnego.
- Wysoki poziom nieufności społecznej wobec lidera PO Grzegorza Schetyny to wynik ciężkiej pracy naszych przeciwników politycznych, którzy tworzą taki a nie inny obraz. To wynik tego, że telewizja publiczna tworzy obraz tendencyjny, a jest to telewizja najczęściej oglądana przez Polaków. Może zatem budować nieprzychylne obrazy – dodał poseł Platformy Obywatelskiej.

Rajmunda Millera zapytaliśmy także o bieżącą sytuację w służbie zdrowia.

- Pół roku temu był zorganizowany w Opolu Konwent Marszałków Województw RP, zaproszeni byli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, ale nikt nie przyjechał. A już wtedy marszałkowie Andrzej Buła i Roman Kolek spodziewali się - na podstawie danych i sygnałów spływających z województwa - że opieka szpitalna w województwie będzie mocno zagrożona. Obecna sytuacja wynika z kilku faktów m.in. jest konsekwencją ustawy z 2017 r. o sieci szpitali – stwierdził Miller.

- Pod koniec ubiegłego roku kierownictwo resortu zdrowia spotkało się na szkoleniu w hotelu należącym do właścicieli firmy farmaceutycznej. Stało się to zaraz po tym, gdy preparaty tej firmy znalazły się na liście leków refundowanych. Są też inne zastrzeżenia dotyczące wpisywania leków na tę listę. Dwa bardzo znane preparaty przeciwzakrzepowe, którym mijał termin tzw. okresu patentowego i zgodnie z ustawą ich cena powinna zostać obniżona o 25 proc., uniknęły tej obniżki w wyniku działań budzących wątpliwości – relacjonował poseł.

Zobacz także

2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »