Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Grabowski z Kukiz'15 o swoim dawnym koledz ...
2019-01-07, 14:49 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Paweł Grabowski z Kukiz'15 o swoim dawnym koledze partyjnym, przygotowaniach do eurowyborów oraz o lisie, co wykrada kury z kurnika

Paweł Grabowski z Kukiz'15 o swoim dawnym koledze partyjnym, przygotowaniach do eurowyborów oraz o lisie, co wykrada kury z kurnika
- Nie wiem czy można powiedzieć, że jesteśmy kolegami, nasze drogi polityczne się mocno rozeszły - powiedział w Loży Radiowej poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski. Adam Andruszkiewicz dostał się na plecach Pawła Kukiza do Sejmu, z czasem okazało się, że nie po drodze mu z naszymi postulatami - dodał poseł, komentując w tej sposób transfer Andruszkiewicza z szeregów Kukiz'15 do PiS i objęcie przez niego stanowiska wiceministra cyfryzacji. Dodał, że wiele osób skupia się na przeszłości wiceministra Andruszkiewicza i jego przygotowaniu do pracy.
- Dla mnie ta cała sytuacja ośmiesza państwo. Polska jawi się jako państwo z dykty i paździerzu, gdzie taniej jest zatrudnić na stanowisko wiceministra kogoś, kto ma dbać o wizerunek ministerstwa w internecie, niż zlecić to profesjonalnej agencji - mówił poseł Grabowski. Jego zdaniem PiS konsumuje mniejsze ugrupowania, mniejsze koła, bo Andruszkiewicz był w kole Wolni i Solidarni, po tym jak odszedł z Kukiz'15. Zwrócił też uwagę na wady systemu politycznego, w którym nie ma odpowiedzialności wybranych, wobec tych, którzy ich wybrali.

Paweł Grabowski pytany o przygotowania ugrupowania do wyborów do Parlamentu Europejskiego przyznał, że Kukiz'15 rozpoczęło je tuż po zakończeniu wyborów samorządowych.

- Dla nas jest dużym wyzwaniem zebranie podpisów pod listami poparcia. Jeszcze ich nie zbieramy, bo można to zrobić dopiero, kiedy wybory będą ogłoszone. Będziemy kontynuować linię, która już sprawdziła się dwukrotnie. Wtedy daliśmy szansę startu zwykłym, normalnym obywatelom. Można się do nas zgłaszać - przyznał.
Jeśli chodzi o to, czy ugrupowanie będzie startowało samo, czy wspólnie z innymi organizacjami, to jak powiedział gość Loży Radiowej: - Trzeba o to pytać Pawła Kukiza. Nie ma też jeszcze decyzji odnośnie mojego startu w wyborach do europarlamentu.

Poseł Kukiz'15 jest obecnie w trakcie odwiedzania wszystkich gmin naszego regionu po wyborach samorządowych. - Spotykam się z wójtami, burmistrzami, rozmawiamy o tym, jakie mają problemy. Przekazują dużo tematów nadających się na interwencje poselskie. Są to kwestie infrastrukturalne, subwencji oświatowych, służby zdrowia.

W Loży Radiowej rozmawialiśmy także o systemie wyborczym obowiązującym w naszym kraju. Kukiz'15 od lat postuluje wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

- Chcę, żeby obywatele mieli możliwość bezpośredniego decydowania o tym, jak wygląda scena polityczna. Najlepsze przykłady: Andruszkiewicz, Możdżanowska, Kałuża - obywatele na nich głosowali jako na listę, a potem dokonane zostały polityczne transfery. - Nie można mieć pretensji do lisa, że wykrada kury z kurnika, taka natura. Ale można postawić płot, żeby kury były bezpiecznie. Obecnie większość polityków to lisy. Niech sobie żyją w swoim lesie, a ja bym chciał, żeby nasza ojczyzna była bezpiecznie odgrodzona przed lisami - mówił Paweł Grabowski w Loży Radiowej.

Zobacz także

2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »