Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski o młodych i zaangażowanych, powr ...
2019-01-04, 16:32 Autor: Marek Świercz

Marko Markowski o młodych i zaangażowanych, powrocie do przesłania Romana Dmowskiego i planach Forum Młodych PiS

Marko Markowski o młodych i zaangażowanych, powrocie do przesłania Romana Dmowskiego i planach Forum Młodych PiS
- Większość młodych ludzi nie interesuje się polityką i działalnością społeczną, ja mam jednak to szczęście, że współpracuję z tymi, dla których publiczna aktywność jest ważna – mówił w Loży Radiowej Marko Markowski, przewodniczący opolskich struktur Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. – Trudno oczywiście powiedzieć, ilu z nich zostanie w polityce, bo to nie jest prosta sprawa: chodzenie na samorządowe sesje, czytanie dokumentów, śledzenie tego, co się dzieje. Niektórzy się zniechęcają - dodał.
Ale, jak stwierdził, są wyjątki. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez młodzieżówkę PiS z okazji 80. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego, była nie tylko wicewojewoda opolski Violetta Porowska, ale także 17-letnia licealistka Barbara Łabędzka, która – co ciekawe – potrafi połączyć członkostwo w Forum Młodych PiS z rolą ambasadora młodzieżowego Unii Europejskiej w Polsce. Jak kiedyś mówiła na naszej antenie, jest też osobą, która niezwykle ceni spuściznę Romana Dmowskiego.

- Bo to wybitny polityk, niezwykle zasłużony dla Polski. Zorganizowaliśmy tę konferencję, żeby przypomnieć o nim opinii publicznej. Może ktoś, kto o nim nie słyszał, zacznie się nim interesować, pozna jego historię, dotrze do jego publicystki, choćby do najsławniejszej książki „Myśli nowoczesnego Polaka”. I to nie koniec, w planach mamy zorganizowanie konferencji na temat Dmowskiego – mówił Markowski.

Nasz gość mówił także o zaangażowaniu młodych działaczy prawicy w aktywność polityczną – w ostatnich wyborach sanimorządowych niektórzy z nich zostali radnymi, on sam jest dziś powiatowym radnym w Krapkowicach. W Głuchołazach radnym został 19-letni Szymon Bilski.

- Planujemy zorganizowanie spotkania naszych radnych. Jesteśmy młodzi, mamy własne spojrzenie na wiele spraw, chcemy podzielić się pomysłami – mówi. – A przed nami podwójne wybory, tu młodzieżówka PiS będzie miała naprawdę dużo pracy.

Zobacz także

2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »