Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski o młodych i zaangażowanych, powr ...
2019-01-04, 16:32 Autor: Marek Świercz

Marko Markowski o młodych i zaangażowanych, powrocie do przesłania Romana Dmowskiego i planach Forum Młodych PiS

Marko Markowski o młodych i zaangażowanych, powrocie do przesłania Romana Dmowskiego i planach Forum Młodych PiS
- Większość młodych ludzi nie interesuje się polityką i działalnością społeczną, ja mam jednak to szczęście, że współpracuję z tymi, dla których publiczna aktywność jest ważna – mówił w Loży Radiowej Marko Markowski, przewodniczący opolskich struktur Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. – Trudno oczywiście powiedzieć, ilu z nich zostanie w polityce, bo to nie jest prosta sprawa: chodzenie na samorządowe sesje, czytanie dokumentów, śledzenie tego, co się dzieje. Niektórzy się zniechęcają - dodał.
Ale, jak stwierdził, są wyjątki. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez młodzieżówkę PiS z okazji 80. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego, była nie tylko wicewojewoda opolski Violetta Porowska, ale także 17-letnia licealistka Barbara Łabędzka, która – co ciekawe – potrafi połączyć członkostwo w Forum Młodych PiS z rolą ambasadora młodzieżowego Unii Europejskiej w Polsce. Jak kiedyś mówiła na naszej antenie, jest też osobą, która niezwykle ceni spuściznę Romana Dmowskiego.

- Bo to wybitny polityk, niezwykle zasłużony dla Polski. Zorganizowaliśmy tę konferencję, żeby przypomnieć o nim opinii publicznej. Może ktoś, kto o nim nie słyszał, zacznie się nim interesować, pozna jego historię, dotrze do jego publicystki, choćby do najsławniejszej książki „Myśli nowoczesnego Polaka”. I to nie koniec, w planach mamy zorganizowanie konferencji na temat Dmowskiego – mówił Markowski.

Nasz gość mówił także o zaangażowaniu młodych działaczy prawicy w aktywność polityczną – w ostatnich wyborach sanimorządowych niektórzy z nich zostali radnymi, on sam jest dziś powiatowym radnym w Krapkowicach. W Głuchołazach radnym został 19-letni Szymon Bilski.

- Planujemy zorganizowanie spotkania naszych radnych. Jesteśmy młodzi, mamy własne spojrzenie na wiele spraw, chcemy podzielić się pomysłami – mówi. – A przed nami podwójne wybory, tu młodzieżówka PiS będzie miała naprawdę dużo pracy.

Zobacz także

2019-02-13, godz. 16:00 Prof. Marek Tukiendorf o konflikcie na Politechnice Opolskiej - Politechnika Opolska potrzebuje spokoju, żeby przygotować się do konsekwencji wejścia w życie Konstytucji dla Nauki. Dlatego apeluję do mojego poprzednika, ... » więcej 2019-02-13, godz. 15:58 Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii - Koalicja Obywatelska to był projekt obliczony na wybory samorządowe, teraz czas na Koalicję Europejską, czyli inicjatywą związaną z wyborami do Parlamentu E ... » więcej 2019-02-12, godz. 15:11 Agnieszka Jóźwin-Dalecka o kampanii dla młodzieży ostrzegającej przed hazardem - Do tej pory nasi pracownicy odwiedzi 30 klas w różnych szkołach Opolszczyzny. Akcja "Hazard? Nie, dziękuje" potrwa do czerwca tego roku. Każda szkoła, które ... » więcej 2019-02-12, godz. 14:14 Edward Kinder o tym, że egzaminatorom wcale nie zależy na oblewaniu przyszłych kierowców - Stanowczo dementuję plotki o tym, że nasi egzaminatorzy celowo oblewają zdających egzamin na prawo jazdy, bo dzięki temu dostają dodatkowe pieniądze. To pra ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:52 Prof. Piotr Wach o swoich politycznych planach, inicjatywie Roberta Biedronia i sytuacji na Politechnice Opolskiej - Na pewno nie będę już kandydował, cztery kadencje wystarczą, zresztą obiecałem to żonie cztery lata temu - mówił w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator P ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:20 Jerzy Czerwiński o zmianach w opolskim PiS, Wiośnie Roberta Biedronia i upamiętnieniu Marszów Śmierci - Polityczne zmiany w kierownictwie partii to rzecz normalna. Skończyła się kadencja władz wybranych w 2016 roku a organizowanie wewnętrznych wyborów w partii ... » więcej 2019-02-08, godz. 14:47 Szymon Godyla o początkach Forum Młodych Nowoczesnych i działalności tej młodzieżówki - Pomysł był taki, żeby dać się wykazać młodszym, żeby te osoby w wieku trzydziestuparu lat nie blokowały dostępu młodszym, ale widzimy, że to był pomysł utop ... » więcej 2019-02-08, godz. 14:38 Andrzej Mazur o tym, czego potrzebują opolscy Kresowianie - Kresowianie potrzebują logistycznego i finansowego wsparcia. Organizują szereg naprawdę ambitnych imprez o charakterze kulturalnym, połączonych z naukowymi ... » więcej 2019-02-07, godz. 15:07 Debata: Sebastian Koćwin, Grzegorz Kuliś, Witold Potwora i Piotr Pancześnik o ograniczeniu handlu w niedzielę Przymiarki do zmiany ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę były tematem debaty pracodawców i pracowników w czwartek 7 lutego 2019 roku. Przypomnijmy: premi ... » więcej 2019-02-07, godz. 13:05 Grzegorz Balawajder o Wiośnie Roberta Biedronia, gołębich politykach i przyszłości Patryka Jakiego - Jarosław Kaczyński nie musi się obawiać nowej formacji Roberta Biedronia. Nie tylko dlatego, że raczej nie odbierze mu wyborców - mówił w Loży Radiowej dr G ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »