Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak podsumowuje mijający rok
2018-12-21, 13:10 Autor: Ireneusz Prochera

Adrian Czubak podsumowuje mijający rok

Adrian Czubak podsumowuje mijający rok
- Jest to dla mnie sytuacja niezrozumiała, bo widać, że skończyły się argumenty dla Związku Nauczycielstwa Polskiego, który straszył wszystkich nauczycieli, wszystkich Polaków tym, że reforma, która została wprowadzona, spowoduje zapaść polskiego szkolnictwa, zwolnienia nauczycieli. Tymczasem okazuje się, że reforma została wprowadzona i sprawdza się - mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak. Odniósł się w ten sposób do protestu nauczycieli domagających się podwyżek. Zdaniem wojewody nie do zaakceptowania jest również obrana forma tego protestu. Nauczyciele idą na zwolnienia lekarskie, podobnie jak czynili to wcześniej policjanci.
Wojewoda Adrian Czubak zachęcał także samorządy do korzystania z Funduszu Dróg Samorządowych. W skali kraju w przyszłorocznej puli funduszu ma być około 6 miliardów złotych. Samorządy dostaną szansę pozyskania nawet 80 procent dofinansowania inwestycji o wartości do 30 milionów złotych. Gość Loży Radiowej zwracał jednak uwagę na konieczność dobrego przygotowania wniosków przez samorządy. - To są pieniądze publiczne, więc wszystko musi odbywać się zgodnie z przepisami - mówił wojewoda.

Adrian Czubak podsumował także mijający rok. Uznał go za bogaty w ważne dla regionu wydarzenia. Wskazał m.in. na realizowane prace przy budowie 5 obwodnic oraz akceptację dla planów budowy obwodnicy Brzegu. Mówił również o udanym I Kongresie Żeglugi Śródlądowej oraz o wzrastającej systematycznie kwocie przeznaczanej na projekty pro-społeczne.

Wojewoda opolski złożył także życzenia słuchaczom Radia Opole: "Niech święta będą pogodne, spokojne, a nawet i śnieżne".

Zobacz także

2019-01-31, godz. 12:30 Martyna Nakonieczny o spotkaniu radnych PiS w stolicy i trudnej współpracy w sejmiku - Byliśmy na konferencji dotyczącej prowadzenia polityki rozwoju, adresowanej do wszystkich samorządowców z różnych szczebli samorządu. Dyskutowaliśmy na przy ... » więcej 2019-01-31, godz. 15:45 Grzegorz Adamczyk, Sebastian Koćwin i Witold Potwora o brakach na rynku pracy i cudzoziemskich pracownikach Raporty mówiące o tym, że już za kilkanaście lat na polskim rynku pracy zabraknie półtora milionów pracowników, są nie do końca godne zaufania. Do takich wnio ... » więcej 2019-01-31, godz. 14:57 Jacek Suski w ostatni dzień kierowania Wojewódzkim Urzędem Pracy, o 17 latach na tym stanowisku i planach na emeryturę - Na początku chciałbym powiedzieć, że bardzo miło wspominam współpracę z Radiem Opole i wszystkich redaktorów - powiedział w Loży Radiowej Jacek Suski, dyrek ... » więcej 2019-01-30, godz. 14:17 Herbert Czaja o tym, że kombajny blokujące drogi to nie jest panaceum na problemy polskich rolników - Strajki rolników są inspirowane przez polityków, którzy udają, że nie wiedzą, jak bardzo zmieniło się rolnictwo. Kiedyś państw miało różne możliwości interw ... » więcej 2019-01-30, godz. 13:37 Dr Michał Wanke o internacjonalizacji Uniwersytetu Opolskiego, tym ilu studentów z odległych zakątków świata nie dosta ... - Mamy około 700 studentów, którzy nie są Polakami, większość z nich to Ukraińcy. Poza tym mamy blisko 200 studentów w ramach wymian - powiedział w Loży Radio ... » więcej 2019-01-29, godz. 15:05 Jarosław Pilc o tym, że w polskiej polityce nadchodzi czas Roberta Biedronia - Nie trafia mi do przekonania teoria, że z Prawem i Sprawiedliwością może wygrać tylko zjednoczona opozycja. Jako politolog pozwalam sobie się z tą teorią ni ... » więcej 2019-01-29, godz. 14:17 Politolog dr Adam Drosik o bombach i kapiszonach na polskiej scenie politycznej – Taśmy Jarosława Kaczyńskiego to jak dla mnie bomba atomowa, bo pokazuje patologię absolutną. Jeśli mówimy o oddzielaniu działalności partyjnej od biznesowej ... » więcej 2019-01-28, godz. 14:50 Leszek Korzeniowski o eurowyborach, inicjatywie Biedronia i rolniczych protestach - Potwierdzam, że marszałek Andrzej Buła będzie naszym kandydatem do Parlamentu Europejskiego - powiedział w Loży Radiowej Leszek Korzeniowski, poseł Platform ... » więcej 2019-01-28, godz. 14:15 Grzegorz Peczkis o bezpieczeństwie energetycznym i o tym, że na prawicy nie ma świętych krów - Problem z energetyką polega na tym, że teraz nie chodzi już tylko o przetwarzanie energii, bo do energetyki weszły kwestie klimatyczne, czyli polityka i ide ... » więcej 2019-01-25, godz. 15:55 Arkadiusz Jasiński o tym, jak Młoda Prawica łączy obyczajowy konserwatyzm z gospodarczym liberalizmem - Na pewno łączy nas szacunek dla konserwatywnych wartości, ale tym, co nas wyróżnia, jest nacisk na gospodarczy liberalizm - tak w Loży Radiowej Arkadiusz Ja ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »