Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Katarzyna Czochara o niemerytorycznej ...
2018-12-19, 14:20 Autor: Marek Świercz

EUROWYBORY Katarzyna Czochara o niemerytorycznej opozycji, proeuropejskiej konwencji PiS i braku odpowiedzialności ZNP

Katarzyna Czochara o niemerytorycznej opozycji, proeuropejskiej konwencji PiS i braku odpowiedzialności ZNP
- Nie jest tak, że nie popełniamy błędów, bo nie popełnia ich tylko ten, kto nic nie robi. Tu można przytoczyć sprawę KNF. Ale proszę zwrócić uwagę, jak szybko zareagowaliśmy, od razu zajęliśmy się tym problemem. A jak było z aferami z czasów rządów PO? Jak długo Amber Gold oszukiwało zwykłych Polaków a żadne służby nie działały? Latami! - mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, pytana, czy wszystkie ataki opozycji w trakcie debaty w sprawie odwołania rządu Mateusza Morawieckiego były bezpodstawne.
Nasz gość stwierdził, że nieprawdziwy jest argument, iż opozycja musi składać takie wnioski (mając pełną świadomość, że nie przejdą), bo to dla niej jedyny sposób, by zabrać głos i publicznie wyrazić swoją opinię.

- Proszę wejść na stronę Sejmu i sprawdzić. Obrady każdej komisji są filmowane i można na własne oczy zobaczyć, ile czasu zajmują wystąpienia polityków partii opozycyjnych - stwierdziła.

Naszego gościa zapytaliśmy także o konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości.

- Bardzo dobra konwencja, po każdym takim spotkaniu mamy zastrzyk energii, chce nam się jeszcze ciężej pracować - stwierdziła liderka PiS w regionie. - Na tej konwencji pod hasłem "Polska sercem Europy" mocno akcentowaliśmy to, że absolutnie nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej, choć chcemy ją tak zreformować, by szanowała suwerenność wszystkich swoich członków, także tych mniejszych, którzy weszli do Wspólnoty później. Bo często te państwa są traktowane jak dzieci do bicia. Ale o żądnym polexicie, którym straszy opozycja, nigdy nie myśleliśmy.

Posłankę Czocharę, z zawodu nauczycielką, zapytaliśmy, jak ocenia ostatnie protesty nauczycieli. Przypomnijmy: ZNP domaga się podwyżek i sugeruje, by nauczyciele dbali o zdrowie, co jest traktowane jako zachęta do wzięcia L4 (na wzór policjantów). Jej zdaniem, takie zachowanie nauczycieli, których praca ma charakter swego rodzaju służby, jest nieodpowiedzialne i nieetyczne.

Zobacz także

2019-05-27, godz. 14:06 Andrzej Buła o tym, że nie jest zawiedziony, mimo porażki w wyborach do PE - Miałem duży dystans do tych wyników, bo dla mnie przede wszystkim to było fizycznie niemożliwe, aby wiedzieć o 21.00, że któryś z kandydatów uzyskał konkret ... » więcej 2019-05-27, godz. 13:45 Jan Chabraszewski o tym, dlaczego prawicowa drużyna odniosła w eurowyborach tak wielki sukces - Potraktowaliśmy wybory do Parlamentu Europejskiego bardzo poważnie i wystawiliśmy w nich naszych najlepszych kandydatów. Nie celebrytów, jak robią to inne p ... » więcej 2019-05-24, godz. 13:37 Stanisław Potoniec o bezpieczeństwie Opolszczyzny w kontekście powodzi na Śląsku i Małopolsce - Można powiedzieć, że na Opolszczyźnie jest względny spokój, pomimo dużych opadów deszczu, które wystąpiły w Republice Czeskiej. Na Śląsku i w Małopolsce był ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:40 Piotr Semka o dziennikarstwie, sytuacji politycznej i swoim zainteresowaniu śląskimi sprawami - Lubię spotkania autorskie w bibliotekach, bo przychodzą na nie ludzie, którzy na co dzień obcują z książką. Oczywiście zdarzają się także ludzie nawiedzeni, ... » więcej 2019-05-22, godz. 10:22 Piotr Mielec o tym, że dla polskich turystów słońce wstaje coraz częściej w Polsce - Gdzie Polacy szukają słońca? Ostatnio coraz częściej w Polsce. Rodzima oferta turystyczna jest coraz bogatsza i cieszy się coraz większym powodzeniem. Nie b ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:28 EURODEBATA: Kandydaci do Parlamentu Europejskiego o najważniejszy problemach Unii Europejskiej. Wspólna debata Radia O ... Co osiągnęła do tej pory Unia Europejska? Jakie wyzwania czekają ją po majowych wyborach Parlamentu Europejskiego? To były główne tematy debaty kandydatów do ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:47 EUROWYBORY: Anna Zalewska o wcześniejszych wakacjach, bezpieczeństwie w szkole, stole oświatowym i kampanii wyborczej - Pan premier i ja otrzymywaliśmy telefony i prośby, żeby podjąć taką decyzję - powiedziała w Loży Radiowej Anna Zalewska, minister edukacji pytana o powody w ... » więcej 2019-05-20, godz. 10:11 Grzegorz Peczkis o filmie braci Sekielskich, powstaniach śląskich i remoncie linii kolejowej na trasie Opole-Kędzierzy ... - Mogłoby to być niepokojące gdyby nie to, że jest to alergiczna reakcja na film - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Peczkis, senator PiS. Pytaliśmy o komen ... » więcej 2019-05-17, godz. 14:18 Posłuchaj debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego – za nami „Eurodecyzje” Radia Opole i TVP 3 Opole! Jak dzielić unijne dotacje na Opolszczyźnie i na co w naszym regionie mają być przeznaczone pieniądze z kolejnego budżetu Unii Europejskiej w latach 2021-2027 ... » więcej 2019-05-17, godz. 14:26 EUROWYBORY Janusz Korwin Mikke i Halszka Bielecka z Konfederacji o tym co łączy ruch wolnościowy i Partię Kierowców w ... - Straciłem zainteresowanie Brukselą, poszedłem stamtąd i zostawiłem ją młodszym. Ale chyba mogę wrócić, być może tylko na pół roku, bo będą wybory do Sejmu, ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »