Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarc ...
2018-12-12, 15:36 Autor: Ewa Skrabacz

Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa

Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa
- Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił Bartłomiej Stawiarski, nowy burmistrz Namysłowa, pytany o pierwsze decyzje dotyczące spółek komunalnych.
- Dwaj prezesi spółek, których odwołałem ze stanowiska, byli również czynnymi politykami. Jeden z nich, w mojej ocenie, jawnie szkodził spółce, podejmując na ostatnim etapie urzędowania decyzje zaburzające funkcjonowanie spółki np. poprzez nadmierne podnoszenie wynagrodzeń – stwierdził Stawiarski.

- Zlikwidowałem również dział marketingu w Namysłowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdyż był on swoistą zamrażarką, przechowalnią ludzi np. pracował tam były przewodniczący rady. Taki dział w NOSiR nie jest potrzebny, gdyż w urzędzie miejskim istnieje dział promocji, obsługujący także tę jednostkę – wyjaśniał burmistrz.

- Będą teraz prowadzone audyty w urzędzie miejskim, w spółkach i w ośrodku pomocy społecznej. Chcę dokonać bilansu otwarcia, chcę się wszystkiemu przyjrzeć i grubą kreską oddzielić to, co robił mój poprzednik, a co będę robił ja. Niech będzie jasne, co jest jego spuścizną, a z czego mnie należy rozliczać pod koniec kadencji – mówił Stawiarski.

- Budżet na przyszły rok będziemy korygować autopoprawkami już na najbliższej radzie, a na początku 2019 r., w lutym, dokonamy jego nowelizacji. Na inwestycje przeznaczono w nim jedynie 5 mln, nie przewidziano budżetu obywatelskiego. To trzeba skorygować – stwierdzić burmistrz.

Zobacz także

2019-01-22, godz. 14:13 Adrian Czubak o bezpieczeństwie w urzędzie i regionie, starych i nowych programach prospołecznych oraz rozbudowie Elek ... - Na pierwszej konferencji po objęciu funkcji wojewody mówiłem, że moimi priorytetami będą bezpieczeństwo i rozwój. I dlatego zleciłem audyt bezpieczeństwa w ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:20 Tomasz Wolny o tym, że Opolu grozi utrata 100 mln zł a brak troski o ekologię ma swoje biznesowe konsekwencje - Wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej z wnioskiem o odebranie ponad 100 milionów złotych unijnych funduszy przyznanych na budowę centrum przesiadkowego Opole ... » więcej 2019-01-21, godz. 15:53 Ryszard Wilczyński o szczególnym czasie po śmierci Pawła Adamowicza, o przejściu od traumy do wdzięczności i nadziei - Czas od śmierci, od morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do pogrzebu, a właściwie do dzisiaj, to czas szczególny, czas swoistego misterium, gdy p ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:23 Anna Dąbrowska o tym, dlaczego w polskich aptekach brakuje wielu ważnych leków - W okresie badanym przez NIK nieprawidłowości na terenie Opolszczyzny nie stwierdzono, że wcześniej mieliśmy trzy przypadki wystąpienia tego procederu. Postę ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »