Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących p ...
2018-12-05, 14:33 Autor: Barbara Więcek

Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną

Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną
- Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej potrawy. Oczekiwania klientów są coraz wyższe i branża turystyczna musi się do tego dopasować - mówił w Loży Radiowej prof. Tadeusz Burzyński z Instytutu Turystyki w Krakowie.
Burzyński działa także w Sektorowej Radzie ds. Kompetencji w Turystyce, która powstała przy Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedstawiciele rady jeżdżą po kraju i spotykają się z przedstawicielami branży turystycznej, żeby posłuchać ich uwag na temat potrzeb szkoleniowych.

- Chcemy stworzyć zręby programu, który mogłyby potem realizować uczelnie kształcące pracowników dla tej branży - tłumaczy nasz gość.

Burzyński zwraca uwagę na rosnące znaczenie umiejętności informatycznych, e-kompetencji, bez których branża turystyczna nie może już się obejść. Tu w grę wchodzi nie tylko promocja w sieci (zdaniem naszego gościa, absolutnie nieodzowna), ale także procedury zamawiania usług przez internet. To dziś norma. A zanim ktoś wybierze ten czy inny hotel, dokładnie zapozna się z ofertami tych placówek w sieci.

- Gdy ktoś się chwali, że o jego placówce wie bardzo dużo osób, to ja mu mówię, że nieważne, ile wie, ważne, ile jeszcze nie wie! - mówi Burzyński. - Czasem warto zrobić jedną wielką imprezę w sezonie, ale taką, która przebije się do opinii publicznej i zostanie w pamięci.

Zobacz także

2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:01 Wojciech Plewka o tym, że jako polski etyczny myśliwy nie przyłoży ręki do masowego odstrzału dzików - Są dobrzy doradcy i kiepscy doradcy. To rozwiązanie podpowiedział ministrowi środowiska jakiś bardzo zły doradca - tak opolski łowczy Wojciech Plewka skomen ... » więcej 2019-01-11, godz. 10:57 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Sebastian Koćwin i Grzegorz Kuliś o nowelizacji ustawy o związkach zawodowych Nowelizacja ustawy o związkach zawodowych była tematem kolejnej debaty pracowników i prawodawców. Pierwsi chwalili proponowane przez ustawodawcę rozwiązania, ... » więcej 2019-01-10, godz. 18:14 Krzysztof Ważny o tym, że nadal mamy ogromne problemy z segregacją i recyklingiem odpadów - W samorządowych instalacjach posegregowane przez ludzi odpady są "doczyszczane". I potem powinny zostać przekazane odpowiednim firmom zajmującym się recykli ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:39 Karina Bedrunka o tym, na co w najbliższych latach Unia Europejska gotowa jest dać nam pieniądze - W tym okresie programowania Opolszczyzna dostała z unii prawie miliard euro. Nie będę nikogo wprowadzać w błąd, obiecując, że w następnym dostaniemy tyle sa ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »