Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących p ...
2018-12-05, 14:33 Autor: Barbara Więcek

Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną

Prof. Tadeusz Burzyński o wyzwaniach stojących przed rodzimą branżą turystyczną
- Właściciele hoteli i restauracji będą potrzebowali już nie zwykłego kelnera, ale doradcy smaku, który będzie potrafił ocenić, jakie wino podać do jakiej potrawy. Oczekiwania klientów są coraz wyższe i branża turystyczna musi się do tego dopasować - mówił w Loży Radiowej prof. Tadeusz Burzyński z Instytutu Turystyki w Krakowie.
Burzyński działa także w Sektorowej Radzie ds. Kompetencji w Turystyce, która powstała przy Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedstawiciele rady jeżdżą po kraju i spotykają się z przedstawicielami branży turystycznej, żeby posłuchać ich uwag na temat potrzeb szkoleniowych.

- Chcemy stworzyć zręby programu, który mogłyby potem realizować uczelnie kształcące pracowników dla tej branży - tłumaczy nasz gość.

Burzyński zwraca uwagę na rosnące znaczenie umiejętności informatycznych, e-kompetencji, bez których branża turystyczna nie może już się obejść. Tu w grę wchodzi nie tylko promocja w sieci (zdaniem naszego gościa, absolutnie nieodzowna), ale także procedury zamawiania usług przez internet. To dziś norma. A zanim ktoś wybierze ten czy inny hotel, dokładnie zapozna się z ofertami tych placówek w sieci.

- Gdy ktoś się chwali, że o jego placówce wie bardzo dużo osób, to ja mu mówię, że nieważne, ile wie, ważne, ile jeszcze nie wie! - mówi Burzyński. - Czasem warto zrobić jedną wielką imprezę w sezonie, ale taką, która przebije się do opinii publicznej i zostanie w pamięci.

Zobacz także

2019-01-22, godz. 14:13 Adrian Czubak o bezpieczeństwie w urzędzie i regionie, starych i nowych programach prospołecznych oraz rozbudowie Elek ... - Na pierwszej konferencji po objęciu funkcji wojewody mówiłem, że moimi priorytetami będą bezpieczeństwo i rozwój. I dlatego zleciłem audyt bezpieczeństwa w ... » więcej 2019-01-21, godz. 15:53 Ryszard Wilczyński o szczególnym czasie po śmierci Pawła Adamowicza, o przejściu od traumy do wdzięczności i nadziei - Czas od śmierci, od morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do pogrzebu, a właściwie do dzisiaj, to czas szczególny, czas swoistego misterium, gdy p ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:23 Anna Dąbrowska o tym, dlaczego w polskich aptekach brakuje wielu ważnych leków - W okresie badanym przez NIK nieprawidłowości na terenie Opolszczyzny nie stwierdzono, że wcześniej mieliśmy trzy przypadki wystąpienia tego procederu. Postę ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »