Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, ...
2018-11-28, 15:13 Autor: Ewa Skrabacz

Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać

Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać
- Zamek Moszna został uznany za najlepszy produkt turystyczny i uzyskał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to ogromny prestiż, rozgłos, informacja, która idzie w świat. Oferta Mosznej trafi do szerokiego grona odbiorców, gdyż POT przeznacza w tym roku 350 tys. złotych na promocję 10 nagrodzonych produktów turystycznych – mówił Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
- Już w zeszłym roku walczyliśmy o tę nagrodę. Wówczas się nie udało, ale byliśmy przekonani, że sam produkt i wniosek są tak dobre, że warto spróbować ponownie, no i udało się. Tegoroczny sukces to wynik ciężkiej pracy, dobrych pomysłów i umiejętności pozyskiwania środków zewnętrznych przez zarządzających obiektem – dodał Mielec.

- Produkt turystyczny to oczywiście nie tylko zamek, ale i skomercjalizowana oferta, czyli np. zwiedzanie, restauracja, imprezy organizowane na miejscu. Przypomnijmy, że w przypadku Mosznej, raptem kilka lat wcześniej została wyprowadzona z zamku funkcja szpitalno-sanatoryjna i właściwie od 5 lat pełni on funkcję stricte turystyczną – mówił dyrektor OROT.

- Niestety do Zamku Moszna wciąż nie można dotrzeć korzystając z transportu publicznego. To największa słabość i powód do wstydu, bo nie ma jak dojechać do jednego z najbardziej znanych symboli Opolszczyzny. Odbywały się w tej sprawie spotkania z lokalnymi przewoźnikami, ale niestety nie są gotowi wciąć na siebie ryzyka samodzielnego uruchomienia takiego połączenia. O dofinansowaniu np. ze środków unijnych też już rozmawiano, ale na tamten czas były pilniejsze potrzeby. Być może teraz, gdy zamek zdobył tak wyjątkowe wyróżnienie, warto wrócić do tego tematu – stwierdził Mielec.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o nowych atrakcjach Opola, czyli o udostępnionym dla turystów Zamku Górnym i przystosowywanej do ruchu turystycznego Wieży Ciśnień.

Zobacz także

2019-01-21, godz. 15:53 Ryszard Wilczyński o szczególnym czasie po śmierci Pawła Adamowicza, o przejściu od traumy do wdzięczności i nadziei - Czas od śmierci, od morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do pogrzebu, a właściwie do dzisiaj, to czas szczególny, czas swoistego misterium, gdy p ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:35 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobb ... - Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działa ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »