Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Lesław Adamczyk i Bartosz Jemioł o tym, czego po ...
2018-11-27, 11:22 Autor: Marek Świercz

Lesław Adamczyk i Bartosz Jemioł o tym, czego początkujący przedsiębiorca może się nauczyć od starszego kolegi

Lesław Adamczyk i Bartosz Jemioł o tym, czego początkujący przedsiębiorca może się nauczyć od starszego kolegi
- To jest projekt z naprawdę globalnym potencjałem i gdybyśmy rozmawiali nie w Opolu, ale w Kalifornii, to tak byśmy go postrzegali. Ale firmie z Opola też może się udać - tak w Loży Radiowej Lesław Adamczyk, znany opolski menedżer, mentor w programie Mentoring 2018 organizowanym przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, mówił o biznesowym pomyśle Bartosza Jemioła, który był jego mentee, czyli podopiecznym.
Projekt OCRG ma na celu skojarzenie młodych przedsiębiorców z ich starszymi doświadczonymi kolegami. Nie ma tu wykładów, są rozmowy, w trakcie których rozwiązywane są bardzo konkretne problemy, z którymi borykają się młodzi biznesmeni,

- Co jest dla nich największym problemem? Myślę, że zarządzanie czasem. Młody człowiek ma pomysł, ale zwykle ma też pracę, rodzinę, dzieci i coraz mniej czasu, by to wszystko ogarnąć - mówił Adamczyk.

- Potwierdzam. Wydawało mi się, że dobrze planuję swoją pracę, miałem jedno spotkanie za drugim, ale pan Lesław uświadomił mi, że nie ma potrzeby takiego pośpiechu, że przy takim planowaniu zawsze jestem na ostatnią chwilę. A przecież podczas takiego spotkania może się pojawić coś nowego, coś, co trzeba w spokoju przemyśleć - mówił z kolei Jemioł.

Prowadzi dwie firmy: jedna organizuje imprezy, druga produkuje ubranka dziecięce według własnych projektów. Ta firma o nazwie Taturo zaczynała od produkcji chałupniczej, na potrzeby znajomych, potem sprzedawała ubranka za pośrednictwem Facebooka, przede wszystkim mamom z dużych miast. Zapotrzebowanie rosło, możliwości nie, więc Jemioł postanowił skorzystać z pomocy OCRG. Po pięciu spotkaniach z Adamczykiem zmieniło się wszystko: ubranka nadal projektuje żona pana Bartosza, ale Taturo współpracuje dziś z szeregiem podwykonawców (między innymi grafik komputerowy, szwalnia, dział IT odpowiedzialny za uruchomiony sklep internetowy), zaczyna dostawać zamówienia z zagranicy.

- Współpraca z nimi to była dla mnie wielka satysfakcja. Firma z Opola, rodzinna, oparta na świetnym designie. To ma przyszłość - przekonuje Adamczyk.

Zobacz także

2019-03-21, godz. 14:35 Debata: Czy należy ułatwić cudzoziemcom dostęp do polskiego rynku pracy? Są dla Polaków uczciwą czy nieuczciwą konkure ... Wyjątkowo burzliwy i wielowątkowy charakter miała debata "Wspólna sprawa" poświęcona propozycjom Konfederacji Lewiatan, która zwróciła się do resortu pracy z ... » więcej 2019-03-20, godz. 12:28 Marcelina Zawisza i Jerzy Przystajko w Loży Radiowej o socjalnej Europie, dwóch nogach lewicy oraz wyborcach i wyborcz ... - Potrzebujemy Europy bardziej socjalnej, tylko taka Europa będzie na tyle silna, by sprostać konkurencji takich rywali jak Stany Zjednoczone i Chiny - mówili ... » więcej 2019-03-20, godz. 14:28 Adrian Czubak o miliardowych inwestycjach na Odrze i odtworzeniu odrzańskiej drogi wodnej - W 2023 Odra musi być żeglowna, bo do tego zobowiązał się prezydent, podpisując konwencję AGN. I naprawdę wszystko wskazuje na to, że tak będzie, bo do tego ... » więcej 2019-03-20, godz. 14:12 Agnieszka Ścigaj o tym, dlaczego rządzące elity nazywają reformatorów populistami i dlaczego niekoniecznie jest to obe ... - Niektórzy nazywają nas ugrupowaniem antysystemowym, ja wolę określenie ugrupowanie reformatorskie. To te partie, które rządzą unią od początku i doprowadził ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »