Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Kłosowski o wynikach wyborów, kartach n ...
2018-11-19, 11:26 Autor: Marek Świercz

Sławomir Kłosowski o wynikach wyborów, kartach na stole, burzy (w szklance wody) wokół KNF i brexitcie

Sławomir Kłosowski o wynikach wyborów, kartach na stole, burzy (w szklance wody) wokół KNF i brexitcie
- Oczywiście, że odnieśliśmy w wyborach sukces, wątpić w to może tylko ktoś, kto nie umie liczyć. Najwięcej radnych w sejmikach, słabo w wielkich miastach, ale znacznie lepiej w mniejszych ośrodkach. Te słabsze wyniki musimy oczywiście starannie przeanalizować - mówił w Loży radiowej europoseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Kłosowski.
Komentując wynik prawicy na Opolszczyźnie, nasz gość przypomniał o podwojeniu liczby radnych w sejmiku, a spytany o koalicję w sejmiku, przekonywał, że choć obecna koalicja chce kontynuować rządy, to "karty są wciąż na stole".

Zagadnęliśmy go także o aferę w KNF. Uznał, że to "burza w szklance wody", podkreślił także szybką dymisję szefa KNF.

- Ktoś może powiedzieć, że dopiero po pięciu dniach, ja bym powiedział raczej, że już po pięciu dniach. Afery z czasów poprzednich rządów były rozwiązywane, albo i nie, po dwóch czy trzech latach - przekonywał. - Zastanawia to, że nagrania z marca wypłynęły dopiero teraz. Do czego były wykorzystywane w międzyczasie? A próba podgrzewania tego przez opozycję jest bardzo niebezpieczna, bo tu w grę wchodzi bezpieczeństwo i stabilność systemu bankowego, czyli bezpieczeństwo pieniędzy Polaków. Bo w tej chwili nasze banki uchodzą za najbezpieczniejsze w Europie.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o brexitcie. Opowiadał, że był w Strasburgu świadkiem, jak brytyjscy europosłowie z wypiekami oglądali na tabletach burzliwe obrady Izby Gmin. Przypomniał, że formuła brexitu budzi na Wyspach ogromne emocje, doprowadziła do rządowego kryzysu. W jego ocenie, Brytyjczycy poczuli się upokorzeni warunkami, jakie zaczęła im stawiać Unia Europejska.

- W polityce takie zachowanie niczemu dobremu nie służy, bo już nie chodzi o to, by wygrać, ale by komuś, mówiąc kolokwialnie, dokopać. A to się zawsze źle kończy - dodaje.

Zobacz także

2018-12-18, godz. 15:06 Małgorzata Kozak o tym, że pracownicy opieki społecznej nie zaradzą wszystkim problemom i także my powinniśmy zachować ... - Uważam, że ta kobieta była dramatycznie osamotniona. Była w niechcianej ciąży z partnerem, na którym jej zależało. Musiała dokonać wyboru: dziecko albo on. ... » więcej 2018-12-18, godz. 09:06 Violetta Koper-Staszowska i Wiesław Kucharski o suszy, zalesianiu, ekologii, miejskich dzikach i powrocie wilków - Wilki to dziś gatunek ekspansywny. Mamy zarejestrowane watahy w nadleśnictwie Gidle, Złoty Potok, ostatnio znaleziono martwą waderę w nadleśnictwie Brynek. ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:40 Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyb ... - Myślę, że samorząd Dobrzenia Wielkiego powinien jednak zająć się przyszłością, a nie wracać do przeszłości. Teraz najważniejsze jest zbilansowanie mniejszeg ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:27 Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów - Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w kraju, w którym nie ma takich problemów. Gdy po zamachu w Strasburgu spotkaliśmy się w Parlamencie Europejskim, padało w ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:34 Rafał Bartek o wizycie pełnomocnika rządu Niemiec do spraw mniejszości oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed regionem ... - Pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości, który jest na stanowisku stosunkowo niedawno, dosyć spontanicznie, po tym jak usłyszał o wyniku wyborów samorządowych ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »