Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego…
2018-11-14, 13:47 Autor: MŚ

Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu

Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu
- Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to powinienem ten mandat przyjąć, choć wiąże się to z koniecznością rezygnacji ze stanowiska dyrektora szkoły - mówił w Loży Radiowej Aleksander Iszczuk, który od 12 lat kierował II LO w Opolu. - Zostanę w szkole jako nauczyciel wychowania obywatelskiego - dodaje nasz gość.
Iszczuk, sam absolwent "dwójki", był już kiedyś radnym z ramienia Unii Wolności, pełnił też funkcję kuratora oświaty. W tych wyborach zdecydował się na start z ramienia komitetu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Zamierzam pracować w komisji oświaty i popatrzeć na edukację w Opolu z perspektywy samorządu, który jest organem prowadzącym szkoły - mówił w Loży Radiowej. - Szkoły w Opolu mają bardzo wysoki poziom, znakomitych nauczycieli i świetną kadrę zarządzającą, ale zawsze są drobne sprawy, które można poprawić. Na przykład w sferze wyposażenia szkół w sprzęt.

Kolejny temat to bursy dla tych uczniów, którzy do Opola dojeżdżają - w przypadku szkół zawodowych i technicznych nawet 70 procent to uczniowie, którzy nie mieszkają w stolicy województwa. Oczywiście większość pochodzi z podopolskich gmin i po prostu na zajęcia codziennie dojeżdża, ale w przypadku "dwójki", której renoma przyciąga młodzież z całego województwa, w grę wchodzą także uczniowie z Głubczyc czy Namysłowa, którzy po prostu muszą korzystać z bursy.

Naszego gościa zapytaliśmy o najtrudniejszy moment kariery dyrektorskiej. Iszczuk przypomniał historię absolwentów, którzy dość niefortunnie postanowili podarować szkole koziołka. Dyrekcja szybko znalazła mu miejsce w jakimś gospodarstwie rolnym, ale w sieci pojawiło się zdjęcie wystraszonego zwierzaka, które ktoś ciągnie przez szkolny dziedziniec. Oburzyło to ekologów.

- Pocieszające było to, że gdy mówiono o tym w Teleexpressie, to stwierdzono, że zdarzyło się to w jednym z najlepszych liceów w kraju - wspomina Iszczuk.

Zobacz także

2019-12-05, godz. 15:53 Marcin Antosiewicz o tym jaki jest współczesny Niemiec i jak z nim rozmawiać o historii - Dyskusja o Polakach i Niemcach to dyskusja zawsze na czasie. Z wyników barometru polsko-niemieckiego wynika, że 59% Polaków uważa, że nasze relacje są dobre… » więcej 2019-12-03, godz. 15:19 Marcelina Zawisza o tym, że w sumie jest marksistką, ale nie widzi w tym nic złego, bo ten rodzaj lewicowej tradycji wciąż… - Tak, myślę, że w zasadzie jestem marksistką, choć wolę mówić o sobie jak demokratycznej socjalistce - powiedziała w Loży Radiowej po chwili namysłu Marcelina… » więcej 2019-12-03, godz. 14:29 Zbigniew Kubalańca o 5,5 mln złotych na działania kulturalne, sportowe i turystyczne i tym, że Urząd Marszałkowski chce… - Zarząd województwa zauważył ile organizacje pozarządowe robią w obszarze kultury, turystyki czy sportu i tak np. w kulturze mamy wzrost z 280 tys. złotych do… » więcej 2019-12-02, godz. 13:24 Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce - Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania… » więcej 2019-11-29, godz. 14:59 Paweł Nakonieczny o tym, że Black Friday to zarówno okazja, jak i pułapka - Gdy mamy Black Friday, pojawia się uzasadnione pytanie, czy to klienci łowią okazje, czy to raczej okazje łowią klientów - mówił w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny… » więcej 2019-11-29, godz. 15:01 Michał Kalinowski i Michał Maliński o tym czy Konfederacja i Lewica mogą być liderami opozycji - Cieszymy się, że rośnie nam w sondażach, a dzieje się tak dlatego, że słuchamy naszych wyborców – mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Michał Kalinowski z Lewicy… » więcej 2019-11-28, godz. 15:47 WSPÓLNA SPRAWA. Grzegorz Adamczyk o rozszerzonych ulgach na automatyzację i robotyzację, które ma zaproponować rząd i pomyśle… Ulga prorozwojowa, ulga na automatyzację i robotyzację – minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała pakiet rozwiązań, które mają mobilizować firmy do inwestycji… » więcej 2019-11-28, godz. 15:44 Łukasz Cichy o tym jak wychowuje Collegium Nobilium Opoliense i trwającej rekrutacji - Collegium Nobilium Opoliense to szkoła liderów i unikalny projekt edukacyjny - mówił w Loży Radiowej Łukasz Cichy, wiceprezes i szef Kancelarii Collegium. -… » więcej 2019-11-27, godz. 14:23 Loża Radiowa gości w Kamieniu Śląskim na konferencji o migrantach w Polsce Środowa Loża Radiowa była lożą wyjazdową, która wybrała się w teren, do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląski, gdzie eksperci dyskutowali na temat różnych aspektów… » więcej 2019-11-26, godz. 15:04 Bartłomiej Machnik o tym, czy Warszawa różni się od innych polskich miast - Od jakieś czasu przebywam w Warszawie, tam się zadomowiłem od strony naukowej i zawodowej, tam też pracuję w prywatnej uczelni Collegium Humanum, która zamierza… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »