Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat r ...
2018-11-14, 13:47 Autor: MŚ

Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu

Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu
- Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to powinienem ten mandat przyjąć, choć wiąże się to z koniecznością rezygnacji ze stanowiska dyrektora szkoły - mówił w Loży Radiowej Aleksander Iszczuk, który od 12 lat kierował II LO w Opolu. - Zostanę w szkole jako nauczyciel wychowania obywatelskiego - dodaje nasz gość.
Iszczuk, sam absolwent "dwójki", był już kiedyś radnym z ramienia Unii Wolności, pełnił też funkcję kuratora oświaty. W tych wyborach zdecydował się na start z ramienia komitetu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Zamierzam pracować w komisji oświaty i popatrzeć na edukację w Opolu z perspektywy samorządu, który jest organem prowadzącym szkoły - mówił w Loży Radiowej. - Szkoły w Opolu mają bardzo wysoki poziom, znakomitych nauczycieli i świetną kadrę zarządzającą, ale zawsze są drobne sprawy, które można poprawić. Na przykład w sferze wyposażenia szkół w sprzęt.

Kolejny temat to bursy dla tych uczniów, którzy do Opola dojeżdżają - w przypadku szkół zawodowych i technicznych nawet 70 procent to uczniowie, którzy nie mieszkają w stolicy województwa. Oczywiście większość pochodzi z podopolskich gmin i po prostu na zajęcia codziennie dojeżdża, ale w przypadku "dwójki", której renoma przyciąga młodzież z całego województwa, w grę wchodzą także uczniowie z Głubczyc czy Namysłowa, którzy po prostu muszą korzystać z bursy.

Naszego gościa zapytaliśmy o najtrudniejszy moment kariery dyrektorskiej. Iszczuk przypomniał historię absolwentów, którzy dość niefortunnie postanowili podarować szkole koziołka. Dyrekcja szybko znalazła mu miejsce w jakimś gospodarstwie rolnym, ale w sieci pojawiło się zdjęcie wystraszonego zwierzaka, które ktoś ciągnie przez szkolny dziedziniec. Oburzyło to ekologów.

- Pocieszające było to, że gdy mówiono o tym w Teleexpressie, to stwierdzono, że zdarzyło się to w jednym z najlepszych liceów w kraju - wspomina Iszczuk.

Zobacz także

2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej 2018-12-03, godz. 14:11 Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II Zakładzie Karnym w Brzegu i nowym pomyśle na walkę z sitwą Pod znakiem zapytania stanął temat budowy nowego zakładu karnego w Brzegu. Radni Brzegu cofnęli decyzję sprzed roku ws. przekazania gruntów pod drugie więzien ... » więcej 2018-11-30, godz. 14:22 Ks. Waldemar Klinger o postępach prac przy renowacji opolskiej katedry i przygotowaniach do świąt, które nie kończą si ... W opolskiej katedrze zakończono prace przy renowacji części chórowej. To kolejny fragment świątyni, który przeszedł drobiazgowy remont. Pieniądze na ten cel k ... » więcej 2018-11-30, godz. 13:53 Dr Marcin Pietrzak o cynizmie, we współczesnym świecie polityki, ale nie tylko Często z ust polityków słyszymy pod adresem adwersarzy oskarżenia o wykazywanie się cynizmem w działaniu. Postawa ta, wywodząca się ze starożytnej filozofii, ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:25 Dr Bartosz Maziarz o konflikcie rosyjsko-ukraińskim - Nie sądzę, aby Putin zamierzał zastosować wobec Ukrainy taktykę salami. Co miał Ukrainie zabrać, już zabrał - mówił w Loży Radiowej dr Bartosz Maziarz, poli ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:20 Dariusz Byczkowski o nowym pomniku historii, czyli Zamku Piastów Śląskich oraz o powstającej wystawie na temat Kresów - Pomnik historii ma pierwszeństwo w staraniu się o dotacje, jest obiektem zainteresowania mediów, wydawnictw, folderów promocyjnych - powiedział w Loży Radio ... » więcej 2018-11-28, godz. 15:13 Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać - Zamek Moszna został uznany za najlepszy produkt turystyczny i uzyskał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to ogromny prestiż, rozgłos, inform ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »