Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układanka ...
2018-11-09, 15:34 Autor: Marek Świercz

Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej

Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej
- Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy Koalicji Obywatelskiej, pytany o to, czy w ramach tworzonej właśnie koalicji Nowoczesna będzie zabiegała o miejsce w Zarządzie Województwa Opolskiego. - Poszliśmy do wyborów jako Koalicja Obywatelska i jako Koalicja Obywatelska będziemy tworzyli koalicję w sejmiku - dodał.
Nasz gość podkreśla, że Nowoczesna ma swój udział w sukcesie KO, która w regionie zdobyła aż 13 mandatów w sejmiku.

- Liczyliśmy na 11, więc sukces jest naprawdę duży - mówi Wach. - O sukcesie może także mówić Nowoczesna - w regionie mamy trzech radnych sejmiku, w całym kraju 31.

Zaraz po wyborach Andrzej Buła, marszałek Opolszczyzny i lider opolskich struktur Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że koalicja poukłada się w nowych relacjach w ciągu kilku dni, tymczasem w tydzień po drugiej turze wyborów nadal jej nie ma. Stąd spekulacje, że partnerzy ostro targują się o podział stanowisk.

- Nic dziwnego, że negocjacje wciąż trwają, musimy stworzyć jak najlepszy układ na najbliższe pięć lat - mówi Wach, dodając, że nie wyobraża sobie innej koalicji, na przykład takiej, w której współpracują ze sobą radni Mniejszości Niemieckiej i PiS. - Mieszkańcy Opolszczyzny dali jasny, sygnał, kto powinien rządzić regionem, oddając aż tyle głosów na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Pytany o to, czy Nowoczesna powoli się nie rozpada, skoro mówi się o kolejnych posłach tej partii, którzy chcą przejść do PO, nazwał te pogłoski prasowymi spekulacjami. Dodał jednak, że w interesie opozycji, także ludowców, jest stworzenie takiej koalicji, która razem pójdzie do eurowyborów a potem do wyborów parlamentarnych.

- Wynik tych wyborów pokazał, że za wspólny strat dostaliśmy od wyborców bonus - twierdzi.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »