Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układanka ...
2018-11-09, 15:34 Autor: Marek Świercz

Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej

Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej
- Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy Koalicji Obywatelskiej, pytany o to, czy w ramach tworzonej właśnie koalicji Nowoczesna będzie zabiegała o miejsce w Zarządzie Województwa Opolskiego. - Poszliśmy do wyborów jako Koalicja Obywatelska i jako Koalicja Obywatelska będziemy tworzyli koalicję w sejmiku - dodał.
Nasz gość podkreśla, że Nowoczesna ma swój udział w sukcesie KO, która w regionie zdobyła aż 13 mandatów w sejmiku.

- Liczyliśmy na 11, więc sukces jest naprawdę duży - mówi Wach. - O sukcesie może także mówić Nowoczesna - w regionie mamy trzech radnych sejmiku, w całym kraju 31.

Zaraz po wyborach Andrzej Buła, marszałek Opolszczyzny i lider opolskich struktur Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że koalicja poukłada się w nowych relacjach w ciągu kilku dni, tymczasem w tydzień po drugiej turze wyborów nadal jej nie ma. Stąd spekulacje, że partnerzy ostro targują się o podział stanowisk.

- Nic dziwnego, że negocjacje wciąż trwają, musimy stworzyć jak najlepszy układ na najbliższe pięć lat - mówi Wach, dodając, że nie wyobraża sobie innej koalicji, na przykład takiej, w której współpracują ze sobą radni Mniejszości Niemieckiej i PiS. - Mieszkańcy Opolszczyzny dali jasny, sygnał, kto powinien rządzić regionem, oddając aż tyle głosów na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Pytany o to, czy Nowoczesna powoli się nie rozpada, skoro mówi się o kolejnych posłach tej partii, którzy chcą przejść do PO, nazwał te pogłoski prasowymi spekulacjami. Dodał jednak, że w interesie opozycji, także ludowców, jest stworzenie takiej koalicji, która razem pójdzie do eurowyborów a potem do wyborów parlamentarnych.

- Wynik tych wyborów pokazał, że za wspólny strat dostaliśmy od wyborców bonus - twierdzi.

Zobacz także

2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 13:15 Dr Marek Kawa o tym, że wyniki wyborów w USA można interpretować z różnych perspektyw - W przeciwieństwie do tego, co wydarzyło się w 2016 roku, sondaże potwierdziły się. Mamy umiarkowane zwycięstwo Demokratów i umiarkowaną porażkę Republikanów ... » więcej 2018-11-08, godz. 14:55 Marco Markowski o Marszu Niepodległości odbywającym się w Warszawie - To marsz Polaków - tak Marco Markowski, polityk młodego pokolenia Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział na pytanie czyj jest marsz odbywający się w ostatnich ... » więcej 2018-11-08, godz. 15:06 Anna Bartoszek-Dec o Ukraińcach i innych cudzoziemcach oraz repatriantach, którzy nie chcą już osiedlać się w małych g ... - W tej chwili mamy na Opolszczyźnie około 16 tysięcy cudzoziemców, ale trudno tu o precyzyjne dane, bo opieramy się o zezwolenia na pracę wydane przez wojewo ... » więcej 2018-11-07, godz. 14:10 Violetta Rezler-Wasielewska o starym cmentarzu jenieckim, na który każdy zmarły miał imię i nazwisko - Łambinowickie Zaduszki to spotkanie w ramach naszych spotkań muzealnych, organizowanych, zwykle w pierwszą środę miesiąca, od 2012 roku. Zapraszamy wtedy ws ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »