Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w m ...
2018-11-07, 14:50 Autor: Marek Świercz

Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w mieć w wyborach dosłownie żadnej konkurencji

Łukasz Jastrzembski o wyborach
- Dlaczego nie miałem konkurencji? Tak się zdarzyło. Nie ma na to żadnego patentu czy przepisu - mówił w Loży Radiowej Łukasz Jastrzembski, który po raz trzeci został burmistrzem Leśnicy. W tym roku w Leśnicy w ogóle nie było prawdziwych wyborów: konkurenta nie miał nie tylko Jastrzembski (już po raz drugi), ale także żaden z 15 radnych. - Ale Mniejszość Niemiecka wystawiła tylko 13. W dwóch okręgach pojawili się inni kandydaci, ale uznaliśmy, że są na tyle dobrzy, że nie warto wystawiać im konkurentów. Ale mamy czterech nowych radnych, więc jest jednak wymiana pokoleniowa - dodał nasz gość.
Jastrzembski opowiada, że choć nie miał konkurenta, to przeprowadził normalną kampanię wyborczą, na przykład biorąc udział w spotkaniach z mieszkańcami we wszystkich sołectwach. Oczywiście z różną frekwencją (od 5 do 30 osób), ale na spotkaniach trzeba się zjawić, bo to wyraz szacunku dla wyborców.

- Gdy planowałem kampanię, jeszcze nie wiedziałem, czy będę miał jakiegoś konkurenta - tłumaczy nasz gość.

Jastrzembski dodaje jednak, że w swego rodzaju referendum, które przeprowadza się w przypadku jednego kandydata na włodarza gminy, zdobył 77 procent głosów, co oznacza, że 23 procent mieszkańców jest do niego nastawionych krytycznie.

- Co znaczy, że trzeba jednak coś poprawić - komentuje. - I to nie jest tak, że jak się ma głównie swoich radnych, to nie można oberwać. Oni też bywają bardzo krytyczni.

Pytany o plany na następną kadencję, Jastrzembski mówi o remoncie basenu z lat 70. ubiegłego wieku, termomodernizacji przedszkola i budowie sali gimnastycznej w Raszowej oraz znalezieniu nowej siedziby dla urzędu miejskiego (także został zbudowany w epoce gierkowskiej, w ścianach jest niestety groźny dla zdrowia azbest).

Zobacz także

2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej 2018-11-09, godz. 13:15 Dr Marek Kawa o tym, że wyniki wyborów w USA można interpretować z różnych perspektyw - W przeciwieństwie do tego, co wydarzyło się w 2016 roku, sondaże potwierdziły się. Mamy umiarkowane zwycięstwo Demokratów i umiarkowaną porażkę Republikanów ... » więcej 2018-11-08, godz. 14:55 Marco Markowski o Marszu Niepodległości odbywającym się w Warszawie - To marsz Polaków - tak Marco Markowski, polityk młodego pokolenia Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział na pytanie czyj jest marsz odbywający się w ostatnich ... » więcej 2018-11-08, godz. 15:06 Anna Bartoszek-Dec o Ukraińcach i innych cudzoziemcach oraz repatriantach, którzy nie chcą już osiedlać się w małych g ... - W tej chwili mamy na Opolszczyźnie około 16 tysięcy cudzoziemców, ale trudno tu o precyzyjne dane, bo opieramy się o zezwolenia na pracę wydane przez wojewo ... » więcej 2018-11-07, godz. 14:10 Violetta Rezler-Wasielewska o starym cmentarzu jenieckim, na który każdy zmarły miał imię i nazwisko - Łambinowickie Zaduszki to spotkanie w ramach naszych spotkań muzealnych, organizowanych, zwykle w pierwszą środę miesiąca, od 2012 roku. Zapraszamy wtedy ws ... » więcej 2018-11-06, godz. 15:34 Grzegorz Zawiślak o tym, że chce współpracować ze wszystkimi, którzy rozumieją, że gmina to nie jest łup - Jestem zwolennikiem rozwiązań ewolucyjnych, nie rewolucji, bo rewolucja krzywdzi ludzi - mówił w Loży Radiowej Grzegorz Zawiślak, burmistrz-elekt Prudnika, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »