Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w m ...
2018-11-07, 14:50 Autor: Marek Świercz

Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w mieć w wyborach dosłownie żadnej konkurencji

Łukasz Jastrzembski o wyborach
- Dlaczego nie miałem konkurencji? Tak się zdarzyło. Nie ma na to żadnego patentu czy przepisu - mówił w Loży Radiowej Łukasz Jastrzembski, który po raz trzeci został burmistrzem Leśnicy. W tym roku w Leśnicy w ogóle nie było prawdziwych wyborów: konkurenta nie miał nie tylko Jastrzembski (już po raz drugi), ale także żaden z 15 radnych. - Ale Mniejszość Niemiecka wystawiła tylko 13. W dwóch okręgach pojawili się inni kandydaci, ale uznaliśmy, że są na tyle dobrzy, że nie warto wystawiać im konkurentów. Ale mamy czterech nowych radnych, więc jest jednak wymiana pokoleniowa - dodał nasz gość.
Jastrzembski opowiada, że choć nie miał konkurenta, to przeprowadził normalną kampanię wyborczą, na przykład biorąc udział w spotkaniach z mieszkańcami we wszystkich sołectwach. Oczywiście z różną frekwencją (od 5 do 30 osób), ale na spotkaniach trzeba się zjawić, bo to wyraz szacunku dla wyborców.

- Gdy planowałem kampanię, jeszcze nie wiedziałem, czy będę miał jakiegoś konkurenta - tłumaczy nasz gość.

Jastrzembski dodaje jednak, że w swego rodzaju referendum, które przeprowadza się w przypadku jednego kandydata na włodarza gminy, zdobył 77 procent głosów, co oznacza, że 23 procent mieszkańców jest do niego nastawionych krytycznie.

- Co znaczy, że trzeba jednak coś poprawić - komentuje. - I to nie jest tak, że jak się ma głównie swoich radnych, to nie można oberwać. Oni też bywają bardzo krytyczni.

Pytany o plany na następną kadencję, Jastrzembski mówi o remoncie basenu z lat 70. ubiegłego wieku, termomodernizacji przedszkola i budowie sali gimnastycznej w Raszowej oraz znalezieniu nowej siedziby dla urzędu miejskiego (także został zbudowany w epoce gierkowskiej, w ścianach jest niestety groźny dla zdrowia azbest).

Zobacz także

2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:01 Wojciech Plewka o tym, że jako polski etyczny myśliwy nie przyłoży ręki do masowego odstrzału dzików - Są dobrzy doradcy i kiepscy doradcy. To rozwiązanie podpowiedział ministrowi środowiska jakiś bardzo zły doradca - tak opolski łowczy Wojciech Plewka skomen ... » więcej 2019-01-11, godz. 10:57 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Sebastian Koćwin i Grzegorz Kuliś o nowelizacji ustawy o związkach zawodowych Nowelizacja ustawy o związkach zawodowych była tematem kolejnej debaty pracowników i prawodawców. Pierwsi chwalili proponowane przez ustawodawcę rozwiązania, ... » więcej 2019-01-10, godz. 18:14 Krzysztof Ważny o tym, że nadal mamy ogromne problemy z segregacją i recyklingiem odpadów - W samorządowych instalacjach posegregowane przez ludzi odpady są "doczyszczane". I potem powinny zostać przekazane odpowiednim firmom zajmującym się recykli ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:39 Karina Bedrunka o tym, na co w najbliższych latach Unia Europejska gotowa jest dać nam pieniądze - W tym okresie programowania Opolszczyzna dostała z unii prawie miliard euro. Nie będę nikogo wprowadzać w błąd, obiecując, że w następnym dostaniemy tyle sa ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:41 Dr Barbara Radecka o szansach OCO na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego najwyższe standardy leczenia chorób piersi - Na koniec spotkania profesorowie złożyli dyrektorowi szpitala oficjalne zaproszenie na konferencję, na której wręczane są certyfikaty - powiedziała dr Barba ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »