Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o powyborczych koalicyjnych układa ...
2018-11-05, 15:17 Autor: Maciej Wajler

Ryszard Galla o powyborczych koalicyjnych układankach i o tym, że szyld Mniejszości Niemieckiej to dziś za mało, bo ważna jest oferta dla wyborców

Ryszard Galla o układankach koalicyjnych po wyborach
- Jestem zadowolony z wyborczego wyniku, to zawsze rodzaj cenzurki, jaką wyborcy wystawiają politykom. Dla mnie ważne jest to, że - podobnie jak cztery lata temu - więcej osób zagłosowało na naszych kandydatów - mówił w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla.
Nasz gość stwierdził, że co prawda MN ma mniej radnych w sejmiku (pięciu zamiast siedmiu), ale ich znaczenie jest większe, bo bez nich żadna polityczna siła nie jest w stanie zbudować koalicji.

- W każdym układzie będziemy drugą siłą - stwierdził Galla, nie chcąc jednak komentować spekulacji na temat tego, z kim ostatecznie zwiąże się Mniejszość. - Rozmowy trwają - dodał.

Nasz gość przyznał, że Mniejszość dostała także koalicyjną ofertę od prawicy, dodał, że sam rozmawiał o tym z Marcinem Ociepa, ale od razu zauważył, że Ociepa złożył ofertę, "w którą sam chyba nie do końca wierzył".

Galla powiedział także, że MN jest zadowolona z wyników wyborów do rad powiatu, bo tu zwiększyła swój stan posiadania i będzie miała prawdopodobnie czterech starostów - w powiatach strzeleckim, opolskim, oleskim i prudnickim.

Co do wyborów na poziomie gmin, gdzie MN straciła władzę w Prószkowie, Turawie, Łubnianach, Dobrodzieniu i Dobrzeniu Wielkim, Galla stwierdził, że każdy przypadek jest inny i liderzy TSKN muszą na spokojnie przeanalizować wyniki wyborów w tych gminach.

- Jedno jest pewne: sam szyld Mniejszości już nie wystarczy, to nie te czasy, kiedy można było stwierdzić, że jak ktoś startuje z naszych list, to wygraną ma w kieszeni. Oferta dla mieszkańców jest bardzo ważna, wyborcy oczekują konkretów - ocenił.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »