Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o powyborczych koalicyjnych układa ...
2018-11-05, 15:17 Autor: Maciej Wajler

Ryszard Galla o powyborczych koalicyjnych układankach i o tym, że szyld Mniejszości Niemieckiej to dziś za mało, bo ważna jest oferta dla wyborców

Ryszard Galla o układankach koalicyjnych po wyborach
- Jestem zadowolony z wyborczego wyniku, to zawsze rodzaj cenzurki, jaką wyborcy wystawiają politykom. Dla mnie ważne jest to, że - podobnie jak cztery lata temu - więcej osób zagłosowało na naszych kandydatów - mówił w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla.
Nasz gość stwierdził, że co prawda MN ma mniej radnych w sejmiku (pięciu zamiast siedmiu), ale ich znaczenie jest większe, bo bez nich żadna polityczna siła nie jest w stanie zbudować koalicji.

- W każdym układzie będziemy drugą siłą - stwierdził Galla, nie chcąc jednak komentować spekulacji na temat tego, z kim ostatecznie zwiąże się Mniejszość. - Rozmowy trwają - dodał.

Nasz gość przyznał, że Mniejszość dostała także koalicyjną ofertę od prawicy, dodał, że sam rozmawiał o tym z Marcinem Ociepa, ale od razu zauważył, że Ociepa złożył ofertę, "w którą sam chyba nie do końca wierzył".

Galla powiedział także, że MN jest zadowolona z wyników wyborów do rad powiatu, bo tu zwiększyła swój stan posiadania i będzie miała prawdopodobnie czterech starostów - w powiatach strzeleckim, opolskim, oleskim i prudnickim.

Co do wyborów na poziomie gmin, gdzie MN straciła władzę w Prószkowie, Turawie, Łubnianach, Dobrodzieniu i Dobrzeniu Wielkim, Galla stwierdził, że każdy przypadek jest inny i liderzy TSKN muszą na spokojnie przeanalizować wyniki wyborów w tych gminach.

- Jedno jest pewne: sam szyld Mniejszości już nie wystarczy, to nie te czasy, kiedy można było stwierdzić, że jak ktoś startuje z naszych list, to wygraną ma w kieszeni. Oferta dla mieszkańców jest bardzo ważna, wyborcy oczekują konkretów - ocenił.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »