Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic
2018-10-12, 13:27 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic

"Głosuj z nami! Wyborczy ring" - kandydaci na burmistrza Krapkowic (12.10.2018)
Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci na burmistrza Krapkowic: urzędujący od 8 lat burmistrz Andrzej Kasiura z KWW Dla Krapkowic oraz urzędujący starosta Maciej Sonik z KWW Macieja Sonika, który ubiega się o fotel burmistrza już po raz piąty.
Panowie zgodzili się co do tego, że dla Krapkowic bardzo ważna jest rewitalizacja mostu kolejowego, która ma zostać zrobiona w kooperacji magistratu, starosta i urzędu marszałkowskiego, ale najważniejsza - budowa nowego mostu południowego. Kasiura stwierdził, że Krapkowice wspólnie z Gogolinem zadeklarowały, z powodzeniem, udział w rządowym programie Mosty Plus. Sonik stwierdził, że nawet przy przychylności rządu taki most nie powstanie w następnej kadencji, dlatego należy skupić się na innych metodach odkorkowania miasta.

W debacie przypomniano także wizytę prezydenta Andrzeja Dudy. Kasiura stwierdził, że ta wizyta była ważna dla miasta i wielu mieszkańców, więc podpisał się pod zaproszeniem. Sonik tego nie zrobił, bo, jak tłumaczył, negatywnie ocenia działania prezydenta Dudy w kwestii ochrony porządku konstytucyjnego.

Kandydaci opowiadali też o swoich programach. Kasiura mówił o potrzebie kontynuacji pod hasłem Inwestycje, Rodzina, Odpowiedzialność. Sonik ironizował, że jego rywal "chce robić to samo, co przez ostatnie 8 lat, tylko dłużej", on natomiast proponuje radykalną zmianę stylu rządów i realizację wielu inicjatyw, których jego rywal nie podjął. Kasiura ripostował, że radni komitetu Sonika mają większość w Radzie Miasta i nie wykorzystali tego, do zgłaszania tych inicjatyw, zarzucił też staroście, że nie robił nic, by zintegrować gminy tworzące powiat. Na finał obaj zgodnie zaapelowali o udział w wyborach.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Andrzej Kasiura - KWW Dla Krapkowic
Maciej Sonik - KWW Macieja Sonika

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »