Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic
2018-10-12, 13:27 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic

"Głosuj z nami! Wyborczy ring" - kandydaci na burmistrza Krapkowic (12.10.2018)
Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci na burmistrza Krapkowic: urzędujący od 8 lat burmistrz Andrzej Kasiura z KWW Dla Krapkowic oraz urzędujący starosta Maciej Sonik z KWW Macieja Sonika, który ubiega się o fotel burmistrza już po raz piąty.
Panowie zgodzili się co do tego, że dla Krapkowic bardzo ważna jest rewitalizacja mostu kolejowego, która ma zostać zrobiona w kooperacji magistratu, starosta i urzędu marszałkowskiego, ale najważniejsza - budowa nowego mostu południowego. Kasiura stwierdził, że Krapkowice wspólnie z Gogolinem zadeklarowały, z powodzeniem, udział w rządowym programie Mosty Plus. Sonik stwierdził, że nawet przy przychylności rządu taki most nie powstanie w następnej kadencji, dlatego należy skupić się na innych metodach odkorkowania miasta.

W debacie przypomniano także wizytę prezydenta Andrzeja Dudy. Kasiura stwierdził, że ta wizyta była ważna dla miasta i wielu mieszkańców, więc podpisał się pod zaproszeniem. Sonik tego nie zrobił, bo, jak tłumaczył, negatywnie ocenia działania prezydenta Dudy w kwestii ochrony porządku konstytucyjnego.

Kandydaci opowiadali też o swoich programach. Kasiura mówił o potrzebie kontynuacji pod hasłem Inwestycje, Rodzina, Odpowiedzialność. Sonik ironizował, że jego rywal "chce robić to samo, co przez ostatnie 8 lat, tylko dłużej", on natomiast proponuje radykalną zmianę stylu rządów i realizację wielu inicjatyw, których jego rywal nie podjął. Kasiura ripostował, że radni komitetu Sonika mają większość w Radzie Miasta i nie wykorzystali tego, do zgłaszania tych inicjatyw, zarzucił też staroście, że nie robił nic, by zintegrować gminy tworzące powiat. Na finał obaj zgodnie zaapelowali o udział w wyborach.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Andrzej Kasiura - KWW Dla Krapkowic
Maciej Sonik - KWW Macieja Sonika

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »