Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec ...
2018-10-09, 14:09 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich

Debata kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich
Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich.
Wątek komunikacyjny od lat budzi w Strzelcach Opolskich wielkie emocje. Zjazd z autostrady w Olszowej sprawia, że ruch z kierunku Kędzierzyna-Koźla wpada prosto do śródmieścia a każdy wypadek na A4 blokuje miasto. Urzędujący burmistrz Tadeusz Goc, kandydat KWW Ziemia Strzelecka, twierdzi, że nie było politycznej woli budowy obwodnicy południowej, więc samorząd stara się tak remontować drogi i budować ronda, by rozładować ruch w mieście. Jan Chabraszewski, kandydat PiS, przekonywał, że wreszcie jest rządowa zgoda na budowę obwodnicy południowej i w budżecie państwa na rok 2019 pojawią się pieniądze na prace przygotowawcze. Henryk Rudner, radny i kandydat Mniejszości Niemieckiej, przekonywał, że budowę obwodnicy należy skorelować z nowym węzłem komunikacyjnym w samym mieście. Dodał, że przyzwolenie rządu nie dziwi, bo jest dobra koniunktura gospodarcza, w samych Strzelcach Opolskich bezrobocie spadło poniżej 5 procent i nowym firmom trzeba zapewnić dobry dojazd.

Kandydaci spierali się o pomysły na budownictwo mieszkaniowe. Chabraszewski chwalił rządowy program Mieszkanie Plus, jego rywale twierdzili, że program ten, choć w założeniu dobry, jeszcze nie wystartował, dlatego trzeba wspierać lokalny program Twoje M, w ramach którego budowany jest już pierwszy blok.

Kolejnym tematem był fetor, który roztacza się czasem wokół Kronospanu, ale debata szybko skupiła się na metodach walki z niską emisją. Goc i Rudner narzekali, że rządowego programu Czyste Powietrze nie można łączyć z programami lokalnymi.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Tadeusz Goc - KWW Ziemia Strzelecka
Jan Chabraszewski - Prawo i Sprawiedliwość
Henryk Rudner - Mniejszość Niemiecka

Zobacz także

2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej 2018-12-03, godz. 14:11 Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II Zakładzie Karnym w Brzegu i nowym pomyśle na walkę z sitwą Pod znakiem zapytania stanął temat budowy nowego zakładu karnego w Brzegu. Radni Brzegu cofnęli decyzję sprzed roku ws. przekazania gruntów pod drugie więzien ... » więcej 2018-11-30, godz. 14:22 Ks. Waldemar Klinger o postępach prac przy renowacji opolskiej katedry i przygotowaniach do świąt, które nie kończą si ... W opolskiej katedrze zakończono prace przy renowacji części chórowej. To kolejny fragment świątyni, który przeszedł drobiazgowy remont. Pieniądze na ten cel k ... » więcej 2018-11-30, godz. 13:53 Dr Marcin Pietrzak o cynizmie, we współczesnym świecie polityki, ale nie tylko Często z ust polityków słyszymy pod adresem adwersarzy oskarżenia o wykazywanie się cynizmem w działaniu. Postawa ta, wywodząca się ze starożytnej filozofii, ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:25 Dr Bartosz Maziarz o konflikcie rosyjsko-ukraińskim - Nie sądzę, aby Putin zamierzał zastosować wobec Ukrainy taktykę salami. Co miał Ukrainie zabrać, już zabrał - mówił w Loży Radiowej dr Bartosz Maziarz, poli ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:20 Dariusz Byczkowski o nowym pomniku historii, czyli Zamku Piastów Śląskich oraz o powstającej wystawie na temat Kresów - Pomnik historii ma pierwszeństwo w staraniu się o dotacje, jest obiektem zainteresowania mediów, wydawnictw, folderów promocyjnych - powiedział w Loży Radio ... » więcej 2018-11-28, godz. 15:13 Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać - Zamek Moszna został uznany za najlepszy produkt turystyczny i uzyskał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to ogromny prestiż, rozgłos, inform ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »