Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu
2018-10-08, 14:03 Autor: Paula Hołubowicz

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu
Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ringu Wyborczym w Loży Radiowej trzej kandydaci na burmistrza Brzegu.
Urzędujący burmistrz Jerzy Wrębiak, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, sporo czasu poświęcił na dementowanie, jak je nazwał, plotek rozsiewanych przez konkurentów. Mówił o ściągnięciu 53 mln zł zewnętrznych dotacji i ograniczeniu długu miasta o 11 mln zł a miejskich spółek o kolejne 31 mln zł. Jak stwierdził, dopiero we wrześniu samorząd zdecydował się na zaciągnięciu kredytu w wysokości 6 mln zł. Chwalił się także inwestycjami w amfiteatr, park czy wykup zabytkowych willi.

Jego przeciwnicy kreślili inną wizję miasta. Jacek Niesłuchowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że Wrębiak nie ściągnął żadnego inwestora, co skutkuje wyludnianiem Brzegu – od 2000 roku, jak wyliczył, ubyło 3 tysiące mieszkańców, a w roku 2030 będzie ich już tylko 31 tysięcy. Obiecywał, że jak tylko zostanie burmistrzem, ściągnie inwestorów.

Z kolei Grzegorz Chrzanowski z KWW „Nie dla więzienia, tak dla połączenia” zarzucał urzędującemu burmistrzowi brak dialogu w sprawie budowy zakładu karnego dla 1,5 tysiąca osadzonych, który – w jego ocenie – zmieni całkowicie wizerunek Brzegu. Stwierdził także, że należy jak najszybciej podjąć dialog z mieszkańcami Skarbimierza, czyli gminy zbudowanej na bazie dawnej wiejskiej części miejsko-wiejskiej gminy Brzeg. Jego zdaniem, taka fuzja będzie korzystna dla obu stron.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Jerzy Wrębiak – Prawo i Sprawiedliwość
Jacek Niesłuchowski – Koalicja Obywatelska
Grzegorz Chrzanowski – KWW „Nie dla więzienia, tak dla połączenia”

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »