Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc
2018-10-05, 14:30 Autor: Ireneusz Prochera

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc (05.10.2018)
W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słodkowska – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Mariusz Mróz – Komitet Wyborczy Stowarzyszenie na Rzecz Działalności Lokalnej Razem dla Głubczyc. Kandydaci prezentowali swoją diagnozę sytuacji obecnej oraz proponowali rozwiązania najważniejszych problemów miasta i gminy.
– Przez wiele lat nasz region był niedoceniany. Jesteśmy gminą miejsko-wiejską przede wszystkim bazującą na rolnictwie, ale ostatnio rozwinęły się u nas dwa przedsiębiorstwa. Myślę, że rozwój naszej gminy wstrzymuje brak linii kolejowej, która została zamknięta i brak dobrych połączeń drogowych ze stolicą województwa – mówił obecny burmistrz Głubczyc Adam Krupa.

– Od 2002 roku z naszej gminy wyjechało ponad 5 tysięcy osób, bo nie widziały tutaj dla siebie przyszłości. Nasza gmina to półksiężyc biedy. Przeciętnym mieszkańcom nie żyje się tu dobrze. Nic się nie dzieje – mówiła Elżbieta Słodkowska reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

Z kolei Mariusz Mróz z Razem dla Głubczyc uznał, że w gminie Głubczyce nie jest ani dobrze, ani źle. Natomiast jego zdaniem brakuje dynamiki rozwoju. Podkreślał, że nie powstała zapowiadana wcześniej strefa ekonomiczna. – Ja skupiłbym się na mieszkalnictwie i sprowadzeniu inwestora z branży przetwórczej – dodał kandydat Razem dla Głubczyc.

Kandydaci dyskutowali także kwestię skomunikowania gminy z resztą województwa i kraju. Poruszono także temat zabytkowego dworca kolejowego, który niszczeje od lat.
Uczestnicy programu przedstawili także swoje pomysły na to jak zachęcić młodych, by pozostawali w gminie oraz jak pomóc ludziom starszym, których przybywa i przybywać będzie.

Program prowadzili Marek Świercz i Ireneusz Prochera.

Zobacz także

2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej 2018-12-03, godz. 14:11 Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II Zakładzie Karnym w Brzegu i nowym pomyśle na walkę z sitwą Pod znakiem zapytania stanął temat budowy nowego zakładu karnego w Brzegu. Radni Brzegu cofnęli decyzję sprzed roku ws. przekazania gruntów pod drugie więzien ... » więcej 2018-11-30, godz. 14:22 Ks. Waldemar Klinger o postępach prac przy renowacji opolskiej katedry i przygotowaniach do świąt, które nie kończą si ... W opolskiej katedrze zakończono prace przy renowacji części chórowej. To kolejny fragment świątyni, który przeszedł drobiazgowy remont. Pieniądze na ten cel k ... » więcej 2018-11-30, godz. 13:53 Dr Marcin Pietrzak o cynizmie, we współczesnym świecie polityki, ale nie tylko Często z ust polityków słyszymy pod adresem adwersarzy oskarżenia o wykazywanie się cynizmem w działaniu. Postawa ta, wywodząca się ze starożytnej filozofii, ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:25 Dr Bartosz Maziarz o konflikcie rosyjsko-ukraińskim - Nie sądzę, aby Putin zamierzał zastosować wobec Ukrainy taktykę salami. Co miał Ukrainie zabrać, już zabrał - mówił w Loży Radiowej dr Bartosz Maziarz, poli ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:20 Dariusz Byczkowski o nowym pomniku historii, czyli Zamku Piastów Śląskich oraz o powstającej wystawie na temat Kresów - Pomnik historii ma pierwszeństwo w staraniu się o dotacje, jest obiektem zainteresowania mediów, wydawnictw, folderów promocyjnych - powiedział w Loży Radio ... » więcej 2018-11-28, godz. 15:13 Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać - Zamek Moszna został uznany za najlepszy produkt turystyczny i uzyskał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to ogromny prestiż, rozgłos, inform ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »