Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc
2018-10-05, 14:30 Autor: Ireneusz Prochera

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc (05.10.2018)
W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słodkowska – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Mariusz Mróz – Komitet Wyborczy Stowarzyszenie na Rzecz Działalności Lokalnej Razem dla Głubczyc. Kandydaci prezentowali swoją diagnozę sytuacji obecnej oraz proponowali rozwiązania najważniejszych problemów miasta i gminy.
– Przez wiele lat nasz region był niedoceniany. Jesteśmy gminą miejsko-wiejską przede wszystkim bazującą na rolnictwie, ale ostatnio rozwinęły się u nas dwa przedsiębiorstwa. Myślę, że rozwój naszej gminy wstrzymuje brak linii kolejowej, która została zamknięta i brak dobrych połączeń drogowych ze stolicą województwa – mówił obecny burmistrz Głubczyc Adam Krupa.

– Od 2002 roku z naszej gminy wyjechało ponad 5 tysięcy osób, bo nie widziały tutaj dla siebie przyszłości. Nasza gmina to półksiężyc biedy. Przeciętnym mieszkańcom nie żyje się tu dobrze. Nic się nie dzieje – mówiła Elżbieta Słodkowska reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

Z kolei Mariusz Mróz z Razem dla Głubczyc uznał, że w gminie Głubczyce nie jest ani dobrze, ani źle. Natomiast jego zdaniem brakuje dynamiki rozwoju. Podkreślał, że nie powstała zapowiadana wcześniej strefa ekonomiczna. – Ja skupiłbym się na mieszkalnictwie i sprowadzeniu inwestora z branży przetwórczej – dodał kandydat Razem dla Głubczyc.

Kandydaci dyskutowali także kwestię skomunikowania gminy z resztą województwa i kraju. Poruszono także temat zabytkowego dworca kolejowego, który niszczeje od lat.
Uczestnicy programu przedstawili także swoje pomysły na to jak zachęcić młodych, by pozostawali w gminie oraz jak pomóc ludziom starszym, których przybywa i przybywać będzie.

Program prowadzili Marek Świercz i Ireneusz Prochera.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »