Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformi ...
2018-09-17, 13:31 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Ewa Skrabacz

Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie

Janusz Sanocki o przygotowaniach do wyborów samorządowych w Nysie
- Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sanocki. Jego zdaniem, normalną sytuacją jest to, że samorządowiec kandyduje w wyborach do parlamentu, ale poseł, lub senator do samorządu nie powinien kandydować.
- To kupowanie kota w worku, bo to wybieranie szyldu partyjnego, głosowanie w ciemno na kandydata.
Poseł Sanocki przyznał, że namawiał posła Rajmunda Millera do kandydowania na burmistrza Nysy. - Jest on znany w mieście, był radnym. Powiedział mi on, że przestraszył się dramatycznej sytuacji finansowej w jakiej jest teraz Nysa - mówił gość Loży Radiowej. Uważa on, że Nysa chyli się ku upadkowi, a obecny burmistrz zadłużył gminę na 108 mln i jej spółki. W sumie zadłużenie przekracza 170 mln zł.

- Popierałem pierwsze działania PiS w sprawie sądu, ale teraz widzę, że oni są nieprzygotowani do rządzenia i wprowadzili chaos. Jestem zwolennikiem głębokiej zmiany w sądownictwie, ale nie wymiany personalnej - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sanocki.

Gość Loży Radiowej stwierdził także, że usycha idea antysystemowego ruchu.
- Paweł Kukiz stworzył mi nadzieję, że będziemy bić w system i tworzyć go na nowo. Tak, żeby trochę osłabić te obecne partie - stwierdził. - Jeżeli byłaby szansa na powrót do tych idei, to będę ponownie kandydował. Być może pojawi się jakaś nowa inicjatywa, nie wykluczam żadnych.

Zobacz także

2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej 2018-12-03, godz. 14:11 Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II Zakładzie Karnym w Brzegu i nowym pomyśle na walkę z sitwą Pod znakiem zapytania stanął temat budowy nowego zakładu karnego w Brzegu. Radni Brzegu cofnęli decyzję sprzed roku ws. przekazania gruntów pod drugie więzien ... » więcej 2018-11-30, godz. 14:22 Ks. Waldemar Klinger o postępach prac przy renowacji opolskiej katedry i przygotowaniach do świąt, które nie kończą si ... W opolskiej katedrze zakończono prace przy renowacji części chórowej. To kolejny fragment świątyni, który przeszedł drobiazgowy remont. Pieniądze na ten cel k ... » więcej 2018-11-30, godz. 13:53 Dr Marcin Pietrzak o cynizmie, we współczesnym świecie polityki, ale nie tylko Często z ust polityków słyszymy pod adresem adwersarzy oskarżenia o wykazywanie się cynizmem w działaniu. Postawa ta, wywodząca się ze starożytnej filozofii, ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:25 Dr Bartosz Maziarz o konflikcie rosyjsko-ukraińskim - Nie sądzę, aby Putin zamierzał zastosować wobec Ukrainy taktykę salami. Co miał Ukrainie zabrać, już zabrał - mówił w Loży Radiowej dr Bartosz Maziarz, poli ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:20 Dariusz Byczkowski o nowym pomniku historii, czyli Zamku Piastów Śląskich oraz o powstającej wystawie na temat Kresów - Pomnik historii ma pierwszeństwo w staraniu się o dotacje, jest obiektem zainteresowania mediów, wydawnictw, folderów promocyjnych - powiedział w Loży Radio ... » więcej 2018-11-28, godz. 15:13 Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać - Zamek Moszna został uznany za najlepszy produkt turystyczny i uzyskał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to ogromny prestiż, rozgłos, inform ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »