Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformi ...
2018-09-17, 13:31 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Ewa Skrabacz

Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie

Janusz Sanocki o przygotowaniach do wyborów samorządowych w Nysie
- Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sanocki. Jego zdaniem, normalną sytuacją jest to, że samorządowiec kandyduje w wyborach do parlamentu, ale poseł, lub senator do samorządu nie powinien kandydować.
- To kupowanie kota w worku, bo to wybieranie szyldu partyjnego, głosowanie w ciemno na kandydata.
Poseł Sanocki przyznał, że namawiał posła Rajmunda Millera do kandydowania na burmistrza Nysy. - Jest on znany w mieście, był radnym. Powiedział mi on, że przestraszył się dramatycznej sytuacji finansowej w jakiej jest teraz Nysa - mówił gość Loży Radiowej. Uważa on, że Nysa chyli się ku upadkowi, a obecny burmistrz zadłużył gminę na 108 mln i jej spółki. W sumie zadłużenie przekracza 170 mln zł.

- Popierałem pierwsze działania PiS w sprawie sądu, ale teraz widzę, że oni są nieprzygotowani do rządzenia i wprowadzili chaos. Jestem zwolennikiem głębokiej zmiany w sądownictwie, ale nie wymiany personalnej - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sanocki.

Gość Loży Radiowej stwierdził także, że usycha idea antysystemowego ruchu.
- Paweł Kukiz stworzył mi nadzieję, że będziemy bić w system i tworzyć go na nowo. Tak, żeby trochę osłabić te obecne partie - stwierdził. - Jeżeli byłaby szansa na powrót do tych idei, to będę ponownie kandydował. Być może pojawi się jakaś nowa inicjatywa, nie wykluczam żadnych.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »