Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili t ...
2018-09-13, 13:09 Autor: Paweł Grabek

Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki

Marian Jagielski o XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników
W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób.
- Prawnicy to multisportowcy, bo na spartakiadzie będą rywalizować w 70 dyscyplinach - mówił w Loży Radiowej Marian Jagielski, dziekan opolskiej Okręgowej Rady Adwokackiej.

- To szczególny rok, bo właśnie w 2018 roku obchodzimy 100-lecie Adwokatury Polskiej i 65-lecie Izby Adwokackiej w Opolu. Oprócz zmagań sportowych będzie także bal połączony z akcją charytatywną, podczas którego będą zbierane pieniądze dla chorej dziewczynki - dodaje Jagielski.

Impreza jest otwarta, więc wszyscy chętni mogą przyjść kibicować.

- Zawody będą odbywać się w takich obiektach jak stadion Gwardii, Błękitna Fala, stadion Odry Opole i Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu. Oprócz Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu współorganizatorem imprezy jest Opolski Związek Piłki Nożnej - tłumaczy Jagielski.

- Liczymy na sukces opolskich drużyn przede wszystkim w piłce nożnej i zawodach smoczych łodzi - dodaje.

Wśród tradycyjnych dyscyplin sportowych takich jak lekkoatletyka, siatkówka czy piłka nożna, znajdą się także nietypowe jak robienie pompek czy rzut beczką po piwie. Podczas Balu Mistrzów Sportu, na finał spartakiady, odbędzie się m.in. licytacja ciekawych fantów - będzie do zdobycia piłka nożna z tegorocznego Mundialu z podpisami wszystkich naszych reprezentantów czy koszulka gwiazdy Borussi Dortmund Łukasza Piszczka. Ogólnopolska Spartakiada Prawników w Opolu potrwa do niedzieli.


Zobacz także

2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej 2018-11-09, godz. 13:15 Dr Marek Kawa o tym, że wyniki wyborów w USA można interpretować z różnych perspektyw - W przeciwieństwie do tego, co wydarzyło się w 2016 roku, sondaże potwierdziły się. Mamy umiarkowane zwycięstwo Demokratów i umiarkowaną porażkę Republikanów ... » więcej 2018-11-08, godz. 14:55 Marco Markowski o Marszu Niepodległości odbywającym się w Warszawie - To marsz Polaków - tak Marco Markowski, polityk młodego pokolenia Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział na pytanie czyj jest marsz odbywający się w ostatnich ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »