Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili t ...
2018-09-13, 13:09 Autor: Paweł Grabek

Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki

Marian Jagielski o XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników
W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób.
- Prawnicy to multisportowcy, bo na spartakiadzie będą rywalizować w 70 dyscyplinach - mówił w Loży Radiowej Marian Jagielski, dziekan opolskiej Okręgowej Rady Adwokackiej.

- To szczególny rok, bo właśnie w 2018 roku obchodzimy 100-lecie Adwokatury Polskiej i 65-lecie Izby Adwokackiej w Opolu. Oprócz zmagań sportowych będzie także bal połączony z akcją charytatywną, podczas którego będą zbierane pieniądze dla chorej dziewczynki - dodaje Jagielski.

Impreza jest otwarta, więc wszyscy chętni mogą przyjść kibicować.

- Zawody będą odbywać się w takich obiektach jak stadion Gwardii, Błękitna Fala, stadion Odry Opole i Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu. Oprócz Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu współorganizatorem imprezy jest Opolski Związek Piłki Nożnej - tłumaczy Jagielski.

- Liczymy na sukces opolskich drużyn przede wszystkim w piłce nożnej i zawodach smoczych łodzi - dodaje.

Wśród tradycyjnych dyscyplin sportowych takich jak lekkoatletyka, siatkówka czy piłka nożna, znajdą się także nietypowe jak robienie pompek czy rzut beczką po piwie. Podczas Balu Mistrzów Sportu, na finał spartakiady, odbędzie się m.in. licytacja ciekawych fantów - będzie do zdobycia piłka nożna z tegorocznego Mundialu z podpisami wszystkich naszych reprezentantów czy koszulka gwiazdy Borussi Dortmund Łukasza Piszczka. Ogólnopolska Spartakiada Prawników w Opolu potrwa do niedzieli.


Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »