Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili t ...
2018-09-13, 13:09 Autor: Paweł Grabek

Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki

Marian Jagielski o XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników
W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób.
- Prawnicy to multisportowcy, bo na spartakiadzie będą rywalizować w 70 dyscyplinach - mówił w Loży Radiowej Marian Jagielski, dziekan opolskiej Okręgowej Rady Adwokackiej.

- To szczególny rok, bo właśnie w 2018 roku obchodzimy 100-lecie Adwokatury Polskiej i 65-lecie Izby Adwokackiej w Opolu. Oprócz zmagań sportowych będzie także bal połączony z akcją charytatywną, podczas którego będą zbierane pieniądze dla chorej dziewczynki - dodaje Jagielski.

Impreza jest otwarta, więc wszyscy chętni mogą przyjść kibicować.

- Zawody będą odbywać się w takich obiektach jak stadion Gwardii, Błękitna Fala, stadion Odry Opole i Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu. Oprócz Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu współorganizatorem imprezy jest Opolski Związek Piłki Nożnej - tłumaczy Jagielski.

- Liczymy na sukces opolskich drużyn przede wszystkim w piłce nożnej i zawodach smoczych łodzi - dodaje.

Wśród tradycyjnych dyscyplin sportowych takich jak lekkoatletyka, siatkówka czy piłka nożna, znajdą się także nietypowe jak robienie pompek czy rzut beczką po piwie. Podczas Balu Mistrzów Sportu, na finał spartakiady, odbędzie się m.in. licytacja ciekawych fantów - będzie do zdobycia piłka nożna z tegorocznego Mundialu z podpisami wszystkich naszych reprezentantów czy koszulka gwiazdy Borussi Dortmund Łukasza Piszczka. Ogólnopolska Spartakiada Prawników w Opolu potrwa do niedzieli.


Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica - Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były pos ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:35 Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy c ... - Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przeds ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »