Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i ...
2018-09-13, 13:09 Autor: Ewa Skrabacz

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica
- Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były poseł Ruchu Palikota i SLD, komentując przeprosiny gazety za publikację zdjęcia rozebranego parlamentarzysty w hotelu sejmowym.
- Sprawa była bardzo prosta. To był jedna teczka akt, 4 świadków, którzy stawili się w terminie, na sali sądowej trwało to łącznie właściwie 6 godz., a cały proces ciągnął się 5 lat. Oprócz przeprosin, przyznano mi także zadośćuczynienie. Nigdy za późno, mimo że jest to jednak pyrrusowe zwycięstwo, ale przydatne z tego względu, by nikt się już na taką publikację nie odważył – dodał Kępiński.

- Od 2 lat jestem w Szwecji. To był intratny wyjazd. Oswoiłem się ze społeczeństwem, nauczyłem się języka, doszlifowałem swoje poprzednie dwa. Pracuję tam w branży budowlanej. Z powodzeniem praktykuję zawód zbrojarza. Decyzja o wyjeździe była mocno ekonomiczna. No i Szwecja jest bardzo niedaleko, prawie 20 samolotów dziennie, pływają promy, właściwie trudno powiedzieć, że to zagranica – stwierdził Kępiński.

Naszego gościa zapytaliśmy także, czy myśli o powrocie do polityki.

- Może nadejdzie taki czas, nic nie wydarzyło się na zawsze. Mam 43 lata i naprawdę dobre doświadczenie polityczne. Byłem z drugiej strony lustra, wiem, jak to działa, jak tę kiełbasę się robi, zanim wyjdą dobre wyroby. Na razie jeszcze nic mnie nie pociągnęło. Obserwuję, dowiaduję się, mam wiedzę. Polityką interesowałem się całe życie i nie przestałem. Przestałem to robić zawodowo, za uposażenie poselskie, ale we krwi dobro kraju mam cały czas i bardzo bym sobie życzył, żeby co najmniej mądrzejsi ludzie ode mnie rządzili – mówił Kępiński.

Zobacz także

2018-11-16, godz. 14:47 Mgr Sabina Baraniewicz-Kotasińska, dr Adam Drosik, dr Kamil Minkner i dr Bartosz Maziarz o pobycie w Jordanii - Wyjazd do Jordanii miał na celu rekonesans poznawczy, przygotowujemy się do uruchomienia nowej specjalizacji na politologii Uniwersytetu Opolskiego - mówili ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:11 Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:50 Sebastian Szczurek o tym, że e-zwolnienia wchodzą w życie i odwrotu już nie ma - Na początku roku może 5 – 6 zwolnień na 100 było wystawianych drogą elektroniczną, na początku listopada już 55 procent. Dlatego uważamy, że reforma się pow ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:38 Rafał Bartek o miejscu Mniejszości Niemieckiej w nowej (a właściwie starej) koalicji rządzącej Opolszczyzną - Potwierdzam, że z uzgodnień koalicyjnych wynika, że to nasz klub otrzyma stanowisko przewodniczącego sejmiku i prawdopodobnie to ja będę kandydatem na to st ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:47 Aleksander Iszczuk o tym, dlaczego woli mandat radnego od dyrektorskiego gabinetu - Uznałem, że powinienem się zachować konsekwentnie. Skoro zdecydowałem się na start w wyborach i z czwartego miejsca na liście zdobyłem mandat radnego, to po ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:31 Iwona Sobania o tym, że najbliższa kadencja będzie dla Byczyny bardzo trudna - Byłam radną przez trzy kadencje i widziałam, że źle się dzieje i koniecznie coś trzeba zrobić. Chętnych do kandydowania nie było, więc postanowiłam wystarto ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:36 Katarzyna Czochara o Marszu Biało-Czerwonym w Warszawie - Tam trzeba było być, żeby poczuć tę atmosferę, naprawdę była niesamowita – mówiła w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, dzieląc się wrażeniami z ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:35 Marek Bocianowski o tym, czy należy się martwić rzekomą obecnością wilków w opolskich lasach - Oficjalnie na Opolszczyźnie nie mamy wilków. Żeby stwierdzić ich obecność, trzeba - zgodnie z unijnymi regułami - dokonać obserwacji klasy C1. Czyli albo tr ... » więcej 2018-11-12, godz. 17:41 Prof. Alicja Głębocka o tym, że to, jak wykorzystaliśmy odzyskaną niepodległość, to mistrzostwo świata - Co zapamiętam z tego dnia? Wzruszenie i dumę - stwierdziła w Loży Radiowej prof. Alicja Głębocka, psycholog społeczny z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Fr ... » więcej 2018-11-09, godz. 15:34 Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »