Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i ...
2018-09-13, 13:09 Autor: Ewa Skrabacz

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica

Adam Kępiński o rozczarowaniu polskimi sądami i o tym, że Szwecja to nie zagranica
- Szkoda, że aż 5 lat musiałem czekać na przeprosiny od „Super Expressu”. Jestem rozczarowany polskim wymiarem sprawiedliwości – mówił Adam Kępiński, były poseł Ruchu Palikota i SLD, komentując przeprosiny gazety za publikację zdjęcia rozebranego parlamentarzysty w hotelu sejmowym.
- Sprawa była bardzo prosta. To był jedna teczka akt, 4 świadków, którzy stawili się w terminie, na sali sądowej trwało to łącznie właściwie 6 godz., a cały proces ciągnął się 5 lat. Oprócz przeprosin, przyznano mi także zadośćuczynienie. Nigdy za późno, mimo że jest to jednak pyrrusowe zwycięstwo, ale przydatne z tego względu, by nikt się już na taką publikację nie odważył – dodał Kępiński.

- Od 2 lat jestem w Szwecji. To był intratny wyjazd. Oswoiłem się ze społeczeństwem, nauczyłem się języka, doszlifowałem swoje poprzednie dwa. Pracuję tam w branży budowlanej. Z powodzeniem praktykuję zawód zbrojarza. Decyzja o wyjeździe była mocno ekonomiczna. No i Szwecja jest bardzo niedaleko, prawie 20 samolotów dziennie, pływają promy, właściwie trudno powiedzieć, że to zagranica – stwierdził Kępiński.

Naszego gościa zapytaliśmy także, czy myśli o powrocie do polityki.

- Może nadejdzie taki czas, nic nie wydarzyło się na zawsze. Mam 43 lata i naprawdę dobre doświadczenie polityczne. Byłem z drugiej strony lustra, wiem, jak to działa, jak tę kiełbasę się robi, zanim wyjdą dobre wyroby. Na razie jeszcze nic mnie nie pociągnęło. Obserwuję, dowiaduję się, mam wiedzę. Polityką interesowałem się całe życie i nie przestałem. Przestałem to robić zawodowo, za uposażenie poselskie, ale we krwi dobro kraju mam cały czas i bardzo bym sobie życzył, żeby co najmniej mądrzejsi ludzie ode mnie rządzili – mówił Kępiński.

Zobacz także

2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej 2018-09-13, godz. 13:09 Marian Jagielski o prawnikach, którzy zrzucili togi by stanąć w sportowe szranki W Opolu rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Zawody potrwają trzy dni, a chęć udziału zgłosiło ponad 650 osób. » więcej 2018-09-12, godz. 15:27 Ewa Kosowska-Korniak i Roman Jarosiński o sile mediacji w gospodarce W Opolu zainaugurowało działalność Centrum Arbitrażu i Mediacji. To pierwsza taka instytucja w regonie, która jest częścią ogólnopolskiej sieci. Opolskie cent ... » więcej 2018-09-12, godz. 15:26 Stanisław Konarski o wściekłym optymizmie i kandydowaniu na burmistrza Kluczborka - Jestem wściekłym optymistą i zawsze idę do przodu. Mam takie swoje hasło, że kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Trzeba sięgać wyso ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:35 Władysław Kosiniak-Kamysz o zadaniach dla opolskiego samorządu i o tym, że nie wchodzi się w koalicję z tymi, którzy c ... - Nie przyjeżdżam do Opola, województwa opolskiego, by mówić mieszkańcom, co trzeba zrobić, bo to oni wiedzą najlepiej. Stanisław Rakoczy, nasz prezes, przeds ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »